gemeenteraad NINOVE EEN DOOLHOF? jonge kleding elke week nieuwigheden VAN 23 OKTOBER '86 Bij het binnenkomen van de ruime hal van het stadhuis zijn we getuigen van een ongewoon schouwspelSchepen Durant is er in een druk gesprek ge wikkeld met een grote groep midden standers van Ninove-Centrum. Dhr. Avoux treedt op als woordvoerder en leest volgende brief voor: "Het eenrichtingsverkeer in de binnenstad is gisteren ingevoerd, terwijl de wegeniswerken nog volop aan de gang zijn. Bepaal de straten zoals de Oudstrij- dersplaats, Rever- en Biezen- straat zijn nog alleen te be reiken langs de Langemuntstr die binnenkort zelfs verkeers vrij wordt en waar nu een ver keersbord "alleen plaatselijk verkeer" voor verwarring zorgt. Als door de regenval de brug aan de Oude Kaai gesloten wordt, zal de rechteroever volledig van het centrum afgesneden zijn. Anderzijds zorgen tegenstrijdige aanduidingen voor verkeersop stoppingen. Zo is in de Edmond De Deynstraat éénrichtingsver keer in twee richtingen. Aan de oude fabriek Sigtay bevindt zich nog de blauwe plaat met witte pijl dichting Biezenstr., terwijl in dezelfde Edm. De Deynstraat dit ook het geval is op de Vijfhoek. Aan het kruispunt Passage wordt de richting Stationsstraat en Biezenstraat verboden voor alle verkeer, maar op het wegdek in de Weggevoerdenstraat blijft een witte pijl deze richting aanbevelen Waarom wordt het kruispunt aan de Oudstrijdersplaats openge legd terwijl het kruispunt aan de kliniek nog niet afgewerkt is? De overheid dient hier drin gend orde op zaken te stellen." Dhr Durant tracht aan de ongeruste winkeliers uit te leggen dat hij en kel bevoegd is voor Openbare Werken" De verkeerssignalisatie behoort tot de bevoegdheid van de commissaris. Daar komt nog bij dat een privé fir ma uit Roosdaal (Diversi) de verkeers borden aan het plaatsen is. Het is ondertussen 19.45 uur gewor den alvorens iedereen zijn plaats heeft ingenomen in de raadszaal. In de hal blijven de middenstanders nog hele tijd napraten. De burgemeester begint de raadszit ting met aankondiging dat de volgen de gemeenteraad zal plaats hebben op 4 en 5 december. De schepen van onderwijs zal later op de avond uit leggen waarom. Bij de aanvang van het eerste punt van de agenda zijn er vier raadsle den afwezig: Desprets,WaltnielSte vens en Mevr. De Smet. Voor de dienst Ruimtelijke Ordening is het dan Schepen Evenepoel die het woord neemt ter vervanging van Sche pen Desprets. Hij brengt de toewij ting ter stemming van de restauratie van het als monument gerangschikte orgel in de parochiekerk van Okegem. De werken zullen worden uitgevoerd door de P.V.B.A. Draps uit Kortenberg voor de som van 4.813.330 fr. Ieder een is het daarmee eens. OMGEVING STADHUIS Als voornaamste punt bij de Dienst Openbare Werken, vraagt Schepen Du rant de goedkeuring van het defini tief ontwerp voor de aanleg van de omgeving van het nieuw stadhuis. De raming bedraagt 20.250.000fr hiervan zal 10.354.000 fr worden ge subsidieerd. Bij de stemming zijn er 3 VU-stem men tegen. DOOLHOF Als de heer Torrekens de goedkeuring vraagt voor een lening van 2 miljoen ter vereffening van de aanpassings- werken van de verkeerssignalisatie in de binnenstad, maakt Dhr. Verekens hiervan gebruik om enkele vragen te stellen over de verkeersontreddering op woensdag 22 oktober in Ninove Cen trum. naar analogie in andere steden.Ook worden er een reeks retributies goedgekeurd op het innemen van de openbare weg voor het plaatsen van stoelen, banken, tafels (terrassen) en koopwaren. Er wordt per retributoe gestemd. JAARVERSLAG 1985 De burgemeester brengt dan hulde aan de samenstellers van het 163 bladzij den tellende jaarverslag over het dienstjaar 1985 van de stad Ninove. Enkele raadsleden stellen een paar vragen over de inhoud. Zo vraagt Georgette De Kegel naar de beteke nis van een ombudsdienst in de stad. Van' Eeckhout:"Deze ombudsdienst heeft als bedoeling de mensen te helpen om inlichtingen te geven. Zo bijvoor beeld over de huurwet. Er zijn daar ook een heleboel folders met doku- mentatie laat er stonden nog 30 ounten op de agenda van de geheime zitting, voor namelijk over aanstellingen in het stedelijk onderwijs.Spijtig dat wij hier niet kunnen aanwezig zijn, daar het meestal toch hier is dat de baan tjes worden uitgedeeld, iets wat in deze tijd van werkloosheid erg zeld zaam is geworden. AZAKI stationsstraat is NINOVE BELASTINGEN Schepen Torrekens stelt dan een hele reeks belastingen en retributies voor die telkenjare dienen hernieuwd te worden. De meeste blijven ongewijzigd. Wel wordt het parkinggeld van 5fr opgetrokken naar 10 fr Der uur. dit Van Eeckhout"hatuurlijk! De Kegel"Waar is die dienst gelegen?" "an Eeckhout: "In het oude Stadhuis Dchepen Beeckmans maakt dan bekend dat het ambt van direkteur voor de stedelijke beroepsleergangen wordt openverklaardDe kandidaturen moe ten vóór 1 december binnen gestuurd worden. Dat is dan ook de reden voor de verplaatsing van de gemeen teraad naar 4 en 5 december. Dhr Ro ger Arents neemt ontslag met ingang van 1 januari 1987 en de gemeente naad moet een nieuwe direkteur kunnen benoemen, daar de twee kandidaten die postuleerden voor deze betrek king niet voldeden aan de aanwer- vingsvoorwaarden. SANERING Bij de openbare zitting werden nog twee punten toegevoegd. 1. Het voorstel van Roland De Rouck tot verhoging van de saneringspre- mies en tot heffing van een belas ting op leegstaande en ongezonde wo ningen. 2. De vraag van de heer Schorreel naar de gevolgen van het Pinkster plan van de regering op de.stadsfi nanciën en het O.C.M.W. voor de dienstjaren 1986 en 1987 en naar de maatregelen die het college zal ne men om aan deze bijkomende inspannin gen tegemoet te komen. Deze twee punten worden door de ae- meenteraadsleden ernstig aanhoord en de burgemeester belooft aan Ro land De Rouck zijn voorstel te onder zoeken. Het werd ondertussen zeer Dhr Durant: "Laten we over de ver keerssituatie verder praten als de werken klaar zijn. Wij bevinden ons nu in de moeilijkste fase. Dhr. De Putter:xs het echt niet mo gelijk om in de Stationstraat de dub bele rijrichting te behouden tot aan de kliniek Durant: "Deze kwestie werd al bespro ken op de verkeerskommissie. Uw ver tegenwoordigers waren het toen eens met de eenrichting, waardoor er een heleboel parkeerplaatsen bij komen in de Biezenstraat. Timmermans"Waarom gaat de gemeente raad niet door zoals naar gewoonte De burgemeester: "Gij wilt zoveel mo gelijk gemeenteraden, maar wij komen reeds méér samen dan andere gemeenten van dezelfde omvang. Timmermans: "Nu is de agenda steeds overladen, en is er nooit tijd voor een deftige discussie Timmermans: "Wij zijn tevreden dat het dossier door Schepen Durant wordt naar voor gebracht. Toch wil ik er op wijzen dat de uitgave voor deze werken reeds was ingeschreven op de begroting van 1982 Toen was de ra ming nog 14 miljoen. Ondertussen is dit bedrag gestegen tot 20 miljoen, en er gaat geen enkele stem op over de grootheid van het bedrag. Dit voorstel mocht reeds veel eerder naar voor gebracht worden. Het is niet de huidige schepen zijn fout, maar het behoorde tot de bevoegdheid van het ganse schepencollege Durant:"Het is moeilijk om in mijn positie een oordeel te vellen, maar dit dossier was wel een technisch probleem voor de ontwerper (studie bureau De Vos en Kint)Dit is niet zijn normaal werk. Sch. Durant: Laten we over de verkeerssituatie praten als de werken klaar zijn 1 Timmermans: "Wij hebben in onze tijd deze retributie afgeschaft omdat het soms moeilijk was om dit korreet toe te passen. Wij vinden het tijdstip van het invoeren van dit reglement slecht gekozen.Wij zagen liever dat alles zich spontaan ontwikkelde. Onze fraktie stelt voor dit regle ment nog niet toe te passen." Verekens:Hoe gaat men dit probleem oplossen bij wijkkermissen en bra- deries Evenepoel "f)e stad heeft een inspan ning geleverd. Déze retributie is toch normaal De Kegel"Mogen wij daar mensen naar toe sturen Durant"Wij waren van plan om de stad 3 weken verkeersvrij te maken om aan de werklieden de kans te ge ven alles op te ruimen, maar wij had den enkele tegenslagenDe tweede brug werd opgetrokken wegens te hoge waterstand van de Dender. Aan de kliniek moest de aannemer wachten op de nutsmaatschappijen om te kunnen voort werken. Daarbij kwam dan het zeer slechte weder.Door deze samen loop was er wel een herschikking van het werk nodig. Toch wil ik er uw aandacht op vestigen dat de verkeers signalisatie het werk is van de poli tie. Oorspronkelijk was men tegen het ge bruiken van de Langemuntstraatdaar die straat in de toekomst zal verkeers vrij worden. Maar door het openleggen van het kruispunt aan de Centrumlaan kon men niet anders dan deze straat laten gebruikenVoor de toekomst zullen we trachten een ontsluitings- weg aan te leggen langs de eigendom van het O.C.M.W., zodat het verkeer hierlangs kan als de tweede brug is opgetrokken. VerekensBij al deze werken, wie geeft er de bevelen Is het een schepen of is het de commissaris DurantDat is juist het probleem!

Klokzjiel | 1986 | | pagina 3