13de REVUE VRIJD. 14 ZATERD. 15 NOVEMBER ZAAL ROOSEVELT Niemand zal er last van hebben dat op vrijdag 14 en op zaterdag 15 novem ber in Zaal Roosevelt voor de 13de keer het Ninoofs Revuegezelschap op de planken staat. Telkens om 20.11 uur trekt Gilbert, "de woele" het doek op voor hun nieuwste krea- tie: EJJER LAST AF De rode draad die door de revue loopt is de op richting van de Ninoofse TV-maat- schappij NINOV'ISIE Het moest er immers van komen.Na al die vrije radiozenders in onze stad lag het voor de hand dat de republiek Ni- nove ook visueel on de ether moest. Of is het in de kabel Hoedanook, in het eerste deel ziet qe de voor bereidende kwesties en een TV-avond in een Ninoofs gezin. In het tweede deel maakt ge meteen de eerste op namen mee in de studio's en het Amerikaans theater van de stad. Van waar de titel Wel, kunt u niet raden waar de Ni novieters te genwoordig zoal last van hebben Lees dan alvast de liedjesteksten hierbij afgedrukt dan kunt ge straks meezingen en meelachen. De arrangementen van de liedjes zijn opnieuw van Jussy De Smet, de regie van het stuk is van Omer Vervliet. Haal alvast uw kaarten af in Café Den Keizer aan 170 fr. De opbrengst gaat naar karnaval TELEVIES Wa willen, willen... (3X) Wa willen televies in Ninof stad Wemmen ier toch nog neut de kauns nie veur g'had om hier azekke spel ne kieër te doen w'emmen dovere poen vandoen Da kan gieën kwoad want 't stad eet teveel geldj Het es just het zicht dat hier nog teltj Ziet isj nor aul die veske stroaten da beetjen za de zoak nie raoaken ref r Wa doenj dat in 1t belang van alle meenjsken Nie just veur mannen die terraskes weensjken Wa doenj dat in 't belang van allemaun euk veur iënen die 't nie oan en kaun Wa moeten dor giëne frang winst oan moaken giën zakken vullen en giën vuil zoaken en wa doenj da nau toch me veel plezier as Ninovieter veur ne meensj van ier. Wa doenj toch allemoër oos best en dat es woar en tein zejj'aul tegoër isj in t'biljd zijn 't noste joar Wa willen, willen (3) Wa willen televies Wa willen, willen... (3X) Wa willen toch veur aul de meensjken thuis elen aigen Ninof bringen op de bois Wa willen mee met den modernen tijd en doen dat euk zonder veel lawauit Wa willen veur die zoak alles doen w'emmen tein euk wel iemand vandoen g'en die goed in da kaske past en 't ieën programmaken on 't ander last Hans Van Laethem op de wijze van:'Ik wil, ik wil'van Johan Verminnen OPENINGSLIED Dames, Keren, lester nau isj goe nor mau Ik vroog: ejjer gauile last af Ja meniër, madam, ik vroog het euk on au Zegt isj, ejjer gau euk last af Van de weirken ier in 't centrum, Van de sauns unie in 't stad Want wauilen emmen ier in joëren toch Zeuveel ambras nie g'had. Zitj op au gemak, doetj mor gelek as toësj, Want tein ejjer giëne last af. De revue bringt van 't joër alles op de boësj Azeu, ejjer giëne last af. Zeu nen oved tellevieze Met veur ieder za program Venjde gau da goed meniër En gau madam Hans Van Laethem op wijze van: Ziedegij mij geiren (Will Ferdy) NINOVIEZE DIE DOENJ DINGEN Ba de pompiers hier in oons Ninof ester altauid iet te doen nau komt doër nen televieze volgens oons was da vandoen Ne primeur in dees gewesten ongeleufelijk mor woër en in 't kert goinj z'auilen testen Ninovieters aul tegoër De kantin da wert de studio as ons spieëters dor nie sen n'elevator wer veranderd in een greute zendanten iedern oproep werd gefillemd alles rechtstreeks op de boois bennenkert tein kenj d'oons bluskers goësloën in au zetel toois De bedoelink es te weirken met de meenjsken hier ooit 't stroët euk al zejje gieëne steirken gieën doktoer of avokoët iedereën mag ier nor binnen ter es weirk veur allemaun Ninovieze die doenj dingen die den BRT nie kaun 2X Hans Van Laethem op wijze van Huisje van f'ontir.artre van Will Tura. MEXICO Heur nau isj goe karnavalisten Want Nienof goët nor Mexico Natuurlek nie me voetballisten Oons grien-zwet artisten Gonj liever per velo Wa zenj dor 't rapste zaunj al vliegen Anders geroke men dor nie Wa zenj dor karnaval goën vieren De skeun maskes dor versieren En die zeggen tein merci Allee veroëtj Gotj ne kiër veer-en achteroëtj Omliëg, omheug Stotj mor isj boeven op den teug In Mexico zat'n er Azteken Die wist'n nog nikske van da fiëst Wa moenj 't nie onder tafel steken En wa moeten zeggen: Peken, z'emme 't graulek rap geliërd En Nienof, In oons Nienof Es 't alle joëren karnaval Wa fiësten, dansen, zwieren En wa tempelieren overal In Nienof, in oons Nienof Doe zelfs den berremiëster mee A roept: Olé, olé 'k Mag van man vrou isj boetjen op kafee In Mexico zenj ze verskieten As hiël de stoet dor boëtje komt As z'al da bier zenj zien vergieten Met wetteIs zien skieten Es t vier weer oën de lont De Mexicanen zenj tein daunsen Van 's meires vrig tot's oves loët Ze zenj tein liëren van te zwaunzen Diskuteren rnet de gaunzen Mor ik peis dat da nie goët Allee veroëtj Gotjne kiër veer- en achteroëtj Omliëg, omheug Stotj mor isj boeven op den teug Wa zenj1t ele van 't joër isj wauzjen Koe da met hier doen al me iën. Wa gonj ze 't ne kiër goën bewauzjen En vallen men oëtj de prauzjen Tien viere me 't onderiën. Tekst Hans Van Laethem muziek: Jussy De Smet NIENOF GOET NOR MEXICO Giël de karnaval van Nienof Goët van 't joër veroeizen no Mexico aul de meensjken goinj da peizen zitte wauilen ier fautjelek in rio want het wert van t joër iet vriëd zetj den drank mor al geriëd en liërt die maunen ele wettel krabben liërt ze't lieken van allo, allo,allo refrein: Wa goinj nau van 't joër nor Mexico Wa goinj dor zingen olé, olé Eddy Merckx dië reed dor per velo Mor Georges pakt just e poër slasjen van bau oons Marilowisken mee 't Es nau weer ne kiër iet anders en t es op de vremde toch altauïd goed want in de weireme landen viere ze dat euk gelek as dat moet iederiën es op de boën mè vriëd wauïnig klieren oën en aul de maskes daunsen dor de samba da vennen aul de mannen toch wel vriëdeg goed Kans Van Laethem 'K BEN MARADONNA Ik weet nog goed het gaf me zo'n moed dat ik met mijn voet zo goed kon schieten Van mijn grote teen zo is er maar één kon ik er zoveel laten genieten (x2) Nooit zonder gevaar kom ik er mee klaar het schot van het jaar laat ik vertrekken Ik ben heel kontent met zo een talent kan iedere vent zijn plan wel trekken. ^Refr:'k ben Maradonna Het leven is een fiësta ik ben nu twee keer papa dat zie je mij toch aan 'k ben Maradonna de boeman van Belgica met de halve finala in de grote arena schoot ik Maradonna gans den Belgica tot spaan 'k zag Jean-Marie zelf niet staan Hans Van Laethem op de wijze van: La Mamadora Het revue gezelschap na een voorstelling van vorig jaar. EJJER LAST AF

Klokzjiel | 1986 | | pagina 7