1 kM leg een persoonlijke stempel op uw werk 3000 KLEUREN in doe - het - zeiver en specialiteitsverf SIGMA- LEVIS- SIKKENS- GLASURIT VERF VOOR VAKWERK zekerheid van kwaliteit zekerheid van resultaat Graant SPONSORLIEKEN (IN 1T NIENOFS) Ge kunt een feest organiseren Een schoon match of ne revue Ook een blaadje publiceren Een affich' of ne menu Maar 1t zij buiten, of 't zij binnen Op een plein of in een zaal Zie, de vraag komt voor de pinne Wie betaalt dat allemaal X2 Refr: Ne sponsor zieken Mijn bieken In 't wit of in het zwert Ene met wippen Met flippen Wij hebben geld te kort Na sponsor vennen 't moet kennen Een bank, ne winkelier Wie kan er ene vennen Kom brengt hem maar naar hier j Ge wilt een expositie houwen Met ne kleine kataloog Of een schone scène bouwen G'Hebt nen droom, een zotte vloog Maar ge vraagt eens naar de prijzen En ge krijgt zeer aan uw maag Om uw kas ewat te spijzen Rest alleen 'n dag van vandaag: j X En ge wilt TV uitzennen Want er is toch video Waarom zou dat nu niet kennen G' hebt wel vrije radio En ge peist al aan de zaken Die ge filmen wilt subiet Maar ge moet eerst spotjes maken1* Want subsiedes zijn d'r niet I Om de kosten wat te drukken Geeft g'een mosselensouper Maar de zaal kost mensenstukken Dus ge trekt al op toernee Om te schooien voor wat frangen Voor 1t verkopen van een kaart En ge moet uw'n hoed aflangen Want ge peist weer voor uw paart: ABC VAN 'T NINOOFS SPIJT X2 X2 A deis d'Abdau 'gen die nimme bestoet en B das da Brigsken dor oever de voërt gen die in Polloëren angt te vergoën Refr: En dat es toch spauïtig da moeje verstoën gotj in Nienof isj op de boën C deis Cornel 't bier van de karnaval D deis den Denjer da spauïtig geval in wie za woëter giën biest kaun bestoën E deis de E van Es dat ammol woër en F zenj fabrikken geleuf ma nau moër ze noeme't veroëtjgank dat dedie dor stoën G van Godomme wat ester gebeerd dat d'H van n' Haulige Corneel wir besmeerd met een loesj affaire, veel geldj onk er oën I van In'n taudj.tein wast' ier nog te doen met de J van Jomen,waulj 'n emmen nog poen mor aul daune rauikdom es ier nau vergoën K deis de Kerk eren toeren stoët skiëf en L deis dau Lebben wor Nienof veur biëft want dat es ne flik me wit antskoenen oën M zenj Menapiërs en die onj ier op d'N van het Niepersveldj toch veel plezier ze zenj nau gestorven, daun'n taudj es gedoën 0 deis d Ou stoësje dedie es ier weg DeP van het Park deis nog giëen lachen seg de beek die dor lupt sfi.rkt wel tot op de moën Q de Quartier van ba Tinneken iët en R deis ne Rappe pompier mé een spiët die doër van zan vrau op kaffee nie mag goën S deis de Sigtay die lamp es ier oëtj de T van den Tram, a goët nimmer veroëtj a stoët stil in Schepdoël op de Brisselboên U deis de U van 'n Union die ier stond en V dèis ve V van het Vier on de lont die 't aul dee verdwaunen, nor Gisbeirg dee goên W deis de W van Wor gommen nortoe met d' X van die stroëlen want dat es taboe want zonder de bommen kaunt ier nie bestoën Y deis den auizeren band in oons stad. Z deis zonder- zjeveren 't leste van 1t blad W'em ier gezongenn het es nau gedoën. Hans Van Laethem NIEUWS IS ER ALTIJD Ester nies in de gebieren Op den buiten of in 't stad Van dedie die ons bestieren Emmen 't leste nog nie ghad Warer niverst aksedenten Viel der niemand van den trap Wa mis pikkelden d'agenten N G'hebt in Nienof altijd klap) Refr. En noem het nu kommeren Kafeepraat of lawijt Of mensen informeren Nieuws ester altijd Waster rieze op een trouwfeest Met een buil of met een bloesj Kom, vertelt da mor aan mij 't eerst Want ik zeg da toch nie voesj Es het waar, ester iet wreed gebeurd Vanachter in de kasj E pjeid zan frak oepengescheurd i Amai gaf dat een klasj J Es da waar, wonnen drie typen Van de vuilkar tien miljoen Toch, met borstels en met schippen Blijven z'elen djobken doen Waar ester ne stad gelegen 't zij in 'n omtrek of 't zij ver Waar dat ge de zep ziet vegen Door een trio miljonair Es da waar, es de poliese Hier in't stad zeu in de- weer In het stilleggen van fiësten Zijn ze echt gediplomeerd. Sinte Pieter moet je 't vragen Of muzikanten van de Griek Wie verdient er hier nu slagen Wienze geest ester hier ziek Heel de stad leggen z'hier open Voor een zuiveringsstation Maar subiet leit alles proper Ook al rijdt ge wat alom Bree trottoirs en wandelstraten Da's goed voor de winkelier Mor die kleine werkmansstraten Die veranderen geen spier. Rufijn. Wat is't fijn' van dees historie Of de les nu van dees lied Dat ge'n dag van serreworig Hier ook weer de krisis ziet Want het volk komt niet meer lonken Voor een twee-driehonderd frank Dus we zitten vastgeklonken Aan een firma of een bank J Rufijn VRIJDAGAVONDKAFEE Geraardsbergsestraat 27 NINOVE vanaf 20 u EJJER LAST AF hier tref je de vreemdste figuren Ejjer last af aske sjoves ver aun tellevieze zitj, En gen venj niks nor a goeste dat au amezoësje bidtj Ejjer last af as den BRT weer e program oëtjzenjdt Van en afgezoogdherhoëlink die g'allank van boëtje kentj REFR Mokt tein zelf aun teilevies Hiël a oësjauven speljt mee Met fantasie en ewa nies Ejje aun auigen BRT. Ejjer last af as a vrou en kinjd nie klappen tegen au Omda ze niks wille missen van ne feuilletong of drau Ejjer last af askes nachts bekaunst in sloop zit ver de boësj Alleman es al nor boeven en ge voelt au nemie thoësj. Ejjer last af aske peist da ge doër hiël de wiëreld ziet Mor au stadje weirdt vergeten, ge weirdt vremd in a gebied Ejjer last af aske ziet da ze wel filmen op de moën Nienof wete ze nie liggen noch op koërt noch op de boën. Ejjer last af as da kaske vol amerikoëne zitj Op e pjeid of in nen otto, en raket of e pak frit Ejjer last af as de woërhaudj mor ten diële weirdt verteljd Ask' a dikkes voeljt bedroegen ver au kauik- en luistergeld. Rufijn De Decker advertentie X2

Klokzjiel | 1986 | | pagina 8