Will NOGMAALS de nieuwe verkeerssituatie skoon ninove - circulatiemogelijkheden voor de fietsers. - penetratie van het openbaar vervoer in het stadscentrum. - laad- en losmogelijkheden in de eenrichtingsstraten. 3. KORTZICHTIGHEID De stad is weinig vooruitziend geweest en haar kortzichtig be leid is de oorzaak van de moeilijkheden die er nu zijn. Vele zinnige voorstellen van de Werkgroep Leefmilieu zijn steeds afgewezen als daar zijn - voetgangersbrug over de Den der teneinde aan het H.Hartin- stituut de verkeersstroom over beide Denderoevers te spreiden? - verplichting aanleg parkeer plaatsen voor personeel door het H. Hartinstituut op de verkochte stadsgronden aan de Onderwijslaanteneinde twee- ri chti ngs verkeer in de Onder- wijslaan te kunnen invoeren en het kruispunt aan de Cen trum! aan-Burchtstraat te ontlasten - aankoop Sigtaygebouwen ten einde daar overdekte markt hallen te installeren, die eveneens als parkeerruimte voor gans het centrum kan dienst doen. Met andere dringende ini tiatieven wordt nodeloos ge talmd zoals: - oplossing parkeerproblemen rond 0 LVrouwekerk - aanleg ontsluitingsweg aan de Nederwijk. - aanleg verbinding Bleek- straat-Dam. 4. VOOR HET KALF DEFINI TIEF VERDRONKEN IS. Men moet de nodige lessen trek ken waar het nog kan en bijstu ren waar dit mogelijk is. We denken aan volgende maat regelen - fietsers in zoveel mogelijke straten toelaten waar dit mo gelijk is, ook die straten met eenrichtingsverkeer. - ontwerp van de nog niet aan gelegde Geraardsbergsestraat aanpassen bv. inzake rijweg breedte. - strategische kruispunten nog niet definitief afwer- ken (bv. kruispunt kliniek) teneinde met rijrichtingen te experimenteren en eerst erva ring op te doen, vooraleer de finitief te beslissen over de verkeers ri chti ng - direct starten van een pu bliciteitscampagne op kosten van de stad om het traditio neel koopklienteel in te lich ten dat de werken voorbij zijn en winkelen te Ninove nu aan genamer kan. - onmiddellijke inrichting van meer parkeermogelijkheid (met parkeermetersop het Kerkplein en aanleg van par keerruimte voor lang-parkeer- ders aan de Wip. - samenstelling van een stede lijke Werkgroep Verkeer bege leid door een externe verkeers- deskundige om een globale ver- keersvisie op lange termijn uit te werken. 5. BELEID Dat men te Ninove een miljoen uitgeeft voor een vruchteloze electronische stemmachine die 10 keer per jaar gebruikt wordt vindt men normaal bij het stadsbestuur. Dat men eens enkele honderdduizenden zou uitgeven om een degelijk ver keersplan uit te werken waar van de toekomst van vele mid denstanders, maar ook het wel zijn van gans de stad van af hangt dat zal sommige gemeen teraadsleden vreemd in de oren kli nken Hoelang nog gaat het duren dat een telefoontje van mada me X of madame Z naar het stadhuis volstaat om de loop van de werken te doen wijzi gen. Want dat is de huidige toestand. Ninove wordt be stuurd via de roddelpraat en het koffiegeklets met tussen door een begrafenis en een eetfesti jn P.S.: be verkeerscommissie (niet meer ver ruimd met de inspraakgroepen als middenstand en Werkgroep Leefmilieu) kwam op 19 november bijeen en beslis te: - De verkeersrichting E. de Deynstr. en Despauteerstraat om te keren en in de Koepoortstraat tweerichtings verkeer toe te laten( Regeling die reeds in voege is en die een grote verbetering inhoudt) - Niet in te gaan op de vraag van het Shoppingcenter (Biezenstraat, Stationsstraat) daar tweerichtings verkeer in te voeren, maar de rege ling gedurende een zestal maand van kracht te laten zijn en dan te eva lueren. (Zou men toch NU al niet kunnen experimenteren met in die straten DUBBEL FIETSERSVERKEER toe te laten Voorts nam schepen Durant ontslag als voorzitter van de commissie. Blijkbaar is hij het - niet ten onrechte - beu, dat de burgemeester die vroeger zich nooit op een verkeers commissie heeft laten zien, nu wanneer de publieke opinie is wakker geschoten en er stemmen zijn te rapen of te verliezen, plots als redder in nood de Ninoofse verkeers problematiek heeft ontdekt. 1FOUTEN Enkele fouten zijn nu reeds zichtbaar in de nieuwe ver- keersorganisatie - Het kruispunt Centrumlaan- Burchtstraat-Marktstraat is slecht en overhaast ingericht. De doorgangen zijn te smal. De arduinen vluchtheuvels belemmeren het draaien van grotere voertuigen. Vanaf de Marktstraat moet de Burchtstraat bereikbaar zijn, zeker voor fietsers. - De Lange Muntstraat is een doodlopende steeg. Wie er in rijdt moet achterwaarts terug. Het louter lokale verkeer even als de fietsers moeten de ver binding kunnen maken met het Ouds tri jdersplei n - De rijweg van de Beverstraat is te smal. Er is te weinig ui twi j kmogelijkheid voor laden en lossen of voor ongewone si tuaties (verhuizen, werken). De stoepen zijn overladen met straatmeubi1 air en verkeers borden en verlichtingspalen. - De Biezenstraat-Stations straat krijgt te weinig door stroming van verkeer, zodat de verkoopscijfers van de win keliers er met de helft zijn gedaald - De Koepoortstraat is zonder enige noodzaak langs twee van de drie zijden afgegrendeld. 2. INDIVIDUEEL BELANG WOOG TEVEEL DOOR. Globaal genomen kan men stel len dat in de nieuwe verkeers-- situatie teveel belang is ge hecht aan uiterlijkheden en het individueel belang van enkele winkeliers die met een parkeerplaats bij de winkel deur zijn gepaaid en dat er te weinig aandacht is geweest voor het echte verkeerspro bleem d.i. de goede veilige en gemakkelijke circulatie en berei kbaarhei d voor "ieder een van alle stadsfuncties Slecht opgelost zijn: - bereikbaarheid van de scho len, de grootste verkeersver- wekkers STADHUIS Het nieuwe stadhuis verkeert al in een toestand van verval. In het nieuwe stadhuis regent het op meer dan een plaats binnen. Onlangs moest men om regendoorslag te weren brui ne platen tegen de muur zet ten boven de drie glazen er kers Binnenkort gaat men 20 mil joen uitgeven om de omgeving rond het stadhuis aan te leq- gen Wordt het nieuwe stadhuis het symbool van de Ninoofse onbekwaamheid? De Werkgroep Leefmilieu In 1987 bestaat de Werk groep Leefmilieu 10 jaar. Wij gaan door met ons Me dedelingenblad, ons drie maandelijks tijdschrift en met onze werking. Het jaarlijks lidgeld blijft bepaald op 150 F. Nu meer dan ooit hebben wij ook uw steun nodig. Blijf lid of wordt lid door het storten van het lidgeld voor 1987 op rk 001/0788955/33 van de Werkgroep Leefmilieu. De Werkgroep Leefmilieu Het kruispunt aan de Centrumlaan is veel te smal ingericht. Na enkele da gen zijn de dure arduinen reeds lelijk toegetakeld. Een vrachtwagen heeft nau welijks manouvreerruimte. De relatie tussen Lange Muntstraat en Oudstrijdersplein is zeker niet opti maal geregeld. Nu heeft de Lange Munt straat het aanschijn van een steeg ge kregen die afgesloten is van het cen trum. Verdwijnen weldra deze verkeersborden In de Biezenstraat - Stationstraat zijn de winkeliers in paniek. Dè verkoop is er op de helft teruggevallen. Men eist er opnieuw tweerichtingsverkeer Tweerichtingsverkeer in de Stationsstr1 '9b het omdraaien van de rijrichting bij behoud van eenrichtingsverkeer vereist Teveel borden, palen of aanplantingen het terug omwerken van dit kruispunt Teveel pietluttigheden,zoals deze par- aan de kliniek. Waarom koos men hier keerplaats voor moto's (die altijd door niet voor een voorlopige aanleg zodat 'auto's is ingenomen). Dat is een eerste na experimenten kon blijken wat de bes- indruk die het nieuwe straatmeubilair te oplossing is nalaat.

Klokzjiel | 1986 | | pagina 11