Kif. NINOVE: stedelijk stiefkind of ambassadeur VANDERPIJPEN t Kbkfrit EINDE JA ARS 13 GROOTHANDEL IN ELEK. MATERIALEN VRIJDAGAVONDKAFEE Voetbalsport vervolg De doorlichting van V.K. Ninove gaf ons te zien dat de klub een doeltreffende jeugdpolitiek voert, en dat het vooral van een dergelij ke politiek een noodzaak is gewor den, wil men enigszins financieel rondkomen. TRANSFERS Het is algemmen gekend dat het aanko pen en verkopen van voetballers op de zogenoemde "transfertmarkt" met zodanige geldsommen gepaard gaat dat de aankoopmogelijkheden van spelers met iets of wat naam, de limiet be reikt. Wie maar een tipje kan oplich ten van de zware sluier die deze spe cifieke markt bedekt, vindt er din gen die doen versteld staan. Het om koop schandaaldoor onderzoeksrech ter Bellemans uitgeplozen, gaf maar een klein inzicht in het speciale leven van de voetbalwereld. Ook de K.B.V.B. moet hebben ingezien dat er vaste regels, moesten worden uit gevaardigd. Jaren reeds doktert een speciale kommissie aan de aanpas sing van de transfert. De K.B.V.B. noemt dat overgangen. Het resultaat is een lijvig gedeel te van het reglementenboek dat de klubsekretatissen menige kopzorg baart. Wie dus beroep doet op de transfert- politiek moet van veel centen weten. Met grote risico's is dat de inge kochte speler soms nogal tegenvalt. Bij V.K. Ninove ging men destijds ook die transferttoer op. Zeker, het leidde de club naar een hogere divisie. Maar de schuldenlast sleept men nu nog mee, ondanks dat Ninove mag rekenen op een ruime aanhang. Het toeschouwersgemiddelde is een der hoogste van de reeks indien men de tenoren van La Louvière of Mons buiten beschouwing laat. Een dege lijke sponsoring brengt ook geld in het laatje. Reklamepanelen rond het plein, geplaatst via kon trakten over een periode van 5 jaar zorgden voor een zeker en stevig in komen. Daar is ook nog het klubboek- je en allerlei festiviteiten. Dit alles te samen laat de klub nog niet toe om alle onkosten te dekken. Ook bij V.K. Ninove wordt er ingeleverd, beperkt men de uitgaven tot het minimum en moet men beweren dat voetbal duur is geworden. Een andere bron van inkomsten is het klubhuis, dat bepaald een goed draaiend café kan worden genoemd. Hier echter sloeg het noodlot toe, toen het gebouw in stortte een paar jaar geleden. De v.z.w. Kantien kon terug op nul be ginnen en de v.z.w. V.K. Ninove moest weer wachten op geldelijke steun. STRUCTUUR VAN V.K. NINOVE Om al de hiervoor vermelde problemen op te vangen is V.K. Ninove zich gaan struktureren naar het voorbeeld van een grote klub Men heeft een beheerraad waarvan de Heer Paul An dre de leiding heeft. Het zijn de mensen die alle geldelijke kwesties uitvechten. Speler gages, belastin gen, R.S.Z., Verwarmingskosten e.d. Zij beheren ook de v.z.w. Kantien. Op het sportieve beheersvlak speelt het sportcomité de hoofdrol. Met no taris Gaston Van Rossom als voorzit ter en met Leus en de algemene sekreta- ris Coppens Norbert, zetelen hier alle ploeg afgevaardigden. Hier ook vindt men de onderafdeling van de jeugd of het jeugdcomitë. De diens ten en het onderhoud der gebouwen berusten bij het Aktiecomité "Groen - Zwart" waarvan Leon Van Laethem voorzitter is. De hele struktuur kon zwaar en log overkomen maar het dynamisme dat men er vindt maakt veel goed. Men heeft soms wel de indruk dat V.K. - Ninove nogal op zichzelf is terug- geplooid, omdat weinig nieuws uit het klubleven publiek wordt gemaakt. Daardoor zou men ook kunnen denken dat V.K. Ninove zonder veel zorgen in de voetbalwereld leeft. Wanneer men echter zijn oor te luisteren legt bij die mensen weet men al heel snel dat ook zij met enorme problemen te kampen hebben. Met kleine middelen en veel inzet wordt aan deze problemen min of meer het hoofd geboden. Men moet maar beden ken dat die klub aan honderden jonge lui toelegt om hun sport te beoefen en; dat senior spelers een aardig drinkgeld krijgen; en niet in het minste: dat voor iedere thuiswed strijd meer dan 1000 toeschouwers paraat zijn. Het is moeilijk te begrijpen dat zulke vereniging op niet meer begrip kon rekenen. Gelukkig lopen er nog idealisten rond zoals een Gaston Van Rossom die het voetbal ingeslikt heeft en vergrijsd is in dienst om V.K. Ninove de kop boven water te hel pen houden. EEN NIEUW STADION Het zou kunnen dat V.K. Ninove be wezen heeft nu tot de topploegen van 3de nationale te behoren. Het zou ook kunnen dat de titel wordt binnengehaald en er dus promotie naar 2de Nationaal inzit. Het zou kunnen dat eindelijk de knoop wordt doorgehakt en dat de Stad Ninove een volwassen voetbalstadion zou struktureren op de terreinen van de Kloppers. Naast atletiek, de zaalsport en de zwemsport zou dus ook de meest po pulaire sport een goede infrastruk- tuur krijgen. En dat zou hoog tijd zijn. Wanneer men elders de instal latie ziet van de ploegen die in de reeks van Ninove uitkomen is men soms beschaamd onder de Groen zwarte vlag te staan. Het arme Wallonië bijvoorbeeld heeft op een paar kilometers van mekaar prachtige realisaties: La Louvière Mons, 0lCharleroi, Francs-Borain, Ninove zit daar tussen als een arm broertje. Mocht V.K. Ninove ooit een degelijk voetbalstadion krijgen, dan zou promotie bijna tot de zeker heid worden Bestuur, spelen, toe schouwers, alle elementen zijn aan wezig ons Ninove hoger op te helpen, alleen ontbreekt de infrastruktuur om dit te ondersteunen. De jeugd van V.K. Ninove voetbalt reeds op de verlaten velden van V.K. Poll are, met dus de nodige bijkomende kosten. Op de Kloppers worden pleinen afge huurd tegen bedragen waarvan men al leen maar kan dromen.Onkosten die steeds verder de klub uitputten. Indien V.K. Ninove en'het stadsbe stuur tot een normaal en goed door dacht akkoord komen zal zowel de klub als het stadsprestige er baat bij halen. LENTULO Volgende aflevering: Voetbal in de Provinciale reeksen; Eendracht Win- nik. Video - Radio - Hifi - TV - Huishoudtoestellen pvba Advertentie Geraarüsbergsestraat 27 NINOVE hier tref je de vreemdste figuren vanaf 20 u In 't KLck^jiël adverlëréku i e> mVeU~crc.H KONTAKTADRESSEN Rik TEMBUYSER Zonnestraat 58 9480 DENDERH0UTEM Tel 053 77.77.67 't KLOKHUIS Geraardsbergsestraat 27 9400 NINOVE Tel 054 32. 1.7 49 (TIJDENS DE OPENINGS UREN) Bij hen die reeds abonnee waren, komt gewoontegetrouw de postbode voor het ontvangen van hun abonne mentsgeld. Toch zouden wij ook aan deze lezers willen vragen, rechtstreeks aan de redaktie te willen storten, met bijgevoegd stortingsformulierZo hebben wij minder onkosten bij de Poste rijen en moeten wij minder lang wachten op uw lieve centjes. Een nieuw abonnement op 't Klok- zjïel voor het jaar 1987 kost 500 f op rekeningnrte sorten op 000-0971808-41 Dreef 61, 9400 NINOVE - Tel. 054/33.34.39 Gratis levering - Eigen dienst na verkoop - Financiering ter plaatse Ma.-vr. 8-12 u. en van 13-19.30 u. Zaterd.8-12.u. en van 13-17 u. Zond. gesloten v.z.w. 't Xlokzjiël en de au teurs, fotografen of tekenaars Behalve voor aanhalingen ten be hoeve van kritiek of polemiek is elke overname van bijdragen af hankelijk van een voorafgaande- lijke en schriftelijke toelating.

Klokzjiel | 1986 | | pagina 13