DE STOASJE VERTROK EN DEN BERG BLEEF STAAN n: Racisme te Ninove? NIN00FS KRUISWOORDRAADSEL 6 7 8 9 in 1 2 3 4 5 n s Komera Hallo Mameraken, 't is hier met d'ander komeer hé komera. Mamera Awel Komera, wat scheelt er dat ge nu telefoneert in de plosj van bij mij op bezeuk te ko men als we ne keer willen lameren over t stad. - Ah den telefong dat wordt tegen woordig meer en meer gebezigd he ma skoop. Hebt ge dat dan niet ge lezen over den Berremiëster en Geo- zwet op de gemeenteraad. - Ja zou je peinzen dat. - Nee, neen maar ik vond dat toch heel eigenaardig dat Etjen op een publiek gestelde vraag van Georgzwet De Kegel antwoordde: "Ik zal u daar over eens ppbellen" - En niemand van de oppositie heeft daartegen geprotesteerd. - Wat zou je willen ma skoop, als Georgzwet zelf nog niet reageert. Daarbij moet ge weten dat Georgzwet nu ook volop met Leefmilieu bezig houdt. In het weekblad AZ van 20/11 staat een graulijke drukfout. Ejje gau da niet gezien. De speech die Herman De Kegel gehouden heeft op de Denderbetoging werd ondertekend door "Georgette De Kegel". - Was schepen Beeckman daar ook he. - Ja, waarom vraagt ge dadde - Awel, omdat hij iets vergeten op de gemeenteraad te brengen is. Luis tert. Er had hem iemand van een te huis voor verwaarloosde kinderen gevraagd om ten voordele van dat tehuis mandarijnen te mogen ver kopen in de Stedelijke Muziekaka- demie ter gelegenheid van Sinter klaas. Alhoewel Schepen Beeckman zelf ver antwoordelijk is voor onderwijs en zelf kon beslissen over die manda rijn aankoop, bedacht hij de smoes het op de Gemeenteraad te brengen. Dat was beloofd.Uiteraard werd er hierover op de gemeenteraad niet gepiept Achteraf bleek zelfs dat de Schepen de brief veel te laat had doorgegeven aan de Stadsdiens ten. - 't Een kon hem niet veel schelen allé. - Dat is een echte paraplu-mentali teit he meesj. En als ge dan peist dat het maar over een paar kilo's mandarijntjes gaat. - Maar onze Etjen, chapeau hé zeg. Hebt ge al gehoord hoe hij persoon lijk het onderzoek heeft aangepakt op de fameuse "Staosjenberg" - Alle effenaf gelek nen dedektief, heur ik. - Etjen es dus zelf links en rechts bij ne middenstander binnengestapt en uit zijn kontakten besloten dat 33,333 van de bewoners van de Stoasjenberg tegen het éénrichtings verkeer is, dat 33,333% ervan het niet goed weet wat er in de straat te doen staat en dat het 33,333% van de Stoasjenbergers niet kan sche len of het verkeer in hun straat nu rijdt van onder naar boven of omge keerd of in de twee richtingen te gelijk. - In feite komt dedektief en stati sticus Etjen dus tot de onweerleg bare som dat slechts 1/3 van de be woners van de Stoasjenberg tegen de 'sans uniek' is. - Maar wat doet hij dan met die pe titie lijst die bijna door iedereen ondertekend is. - Voor hem is die petitie waardeloos. Straf hé. - Maar ik heb toch ook heuren vertel len dat er veel 'geklapt' werd zelle op de Staosjenberg. - Dat is normaal hé ma skoop. Ze willen allemoëjust a wa meer ver dienen as elen gebier. Voorzitter Avoux is er op de perskonferentie nogal straf ingevlogen. Ze zeggeni zelf dat de "Staosjenbergers" klaar zijn om de burcht van Wedergraete te bestormen. - Ik een peis niet dat het zo een vaart zal lopen. Veel lawijt om een bagatelle, want onderling heb ben ze euk al veel rieze gemokt zel le. - Ai man skopen en zeggen dat n' de ken daar euk woentj.. - Den diene moet er op letten dat ze zijn kerk niet abumeren door op 't oud kerkhof een parking aan te leggen. - ,- Past op., dan zal hij de blau te- Z1C gen krijgen, want ik hem geheurd dat ze drau blau dikkoppen naar Ni- nof gaan sturen om van 't kerkhof toch een parking te maken. Schepen Durant heeft vroeger nog beloofd dat hij desnoods eigenhan dig de kettingen van het kerkhof hekken zou trekken om van 't kerk hof een parking te maken. - En binnenket gaan ze weer nieuw stabiliteits werken doen aan de Greute keirk, dat den toren nie omveir zou vallen. Mor wie zijn dat tein die drau blau musketiers die hier 't kerk hof gaan beplanten met auto's. - Ah 't greut geschut van de PVV newoeë Patrieksken Dewaelonze felle kuituur minister, Jean Pede van ruimtelijke Ordening en onze eigenste Lowie. Die gaan dat spel hier komen regelen. - Ah das wel dadde - Als die hier dan toch zijn kunnen ze misschien direkt een woordeken doen voor de Polyvalente Zaal. (P.Z.) - Dat waar e gedacht. Ze mogen on der hunnen drieën den eersten steen verdelen. - Dat gaat toch niet, de P.Z dat wordt voorbehouden voor nen C.V.P steenlegger. Daarmee est schoon verdeeld.'t Stadhuis voor de Sossen, de PZ voor de tjeven en de parking voor de blau. As dat niet skeun verdeeld és. - Mij kan 't niet schelen door wie of waar dat de PZ gebouwd wordt, als ze'r mor komt. - Maar, Mamera, eigenlijk hebben wij ons tot nog toe ook veel te weinig van de politiek aangetrokken he. Als ik zie wat dat ander madam men hier in 't stad kunnen, awel dan moeten wij dat ook kunnen. Hier in Nienof zijn d'er zelfs vrouwen die zelfs werken aan 't straat in 't centrum kunnen doen stilleggen. - Jamaar Komeraken, kalm blijven masken, gij vergeet gij zeker dat gij gene vermoderniseerde winkel hebt en dadde gij niet in 't cen trum woont waar dat de lampen bran den met kerstmis en de bijoekes liggen te fonkelen. Omwille van ons kotjen of zakencij- fer zullen ze de werken geen twee minuten uitstellen. - Iet anders, wat dakik euk heuren vertellen heb is dat ergens nen Ayatollah zou weunen in Nienof. Ik ken heb hem zelf nog niet gezien maar naar 't schijnt gaat hij re gelmatig in 't stad op kafee. Allé tenminste als ze hem niet buiten smijten. Er zijn er in Nienof die er alles van weten. - Ja meesj, als ge over racisme klapt dan beginnen der veel te steigeren, alhoewel dat het alle- moë tegen de wet is wat ze doen. Ik wist euk niet dat het in Nie nof bij bepaalde meesjken zeu neig was Ge ziet dat da vandoen is dat er iemand regelmatig die dingen aan- kl aagt. - Tot naaste jaar, he Mam. HORIZONTAAL 1. visaas maden (Nin) 2. Voegwoord - Ierland- Vlaams Stad je. 3. Vervoermiddel 4 Kijkkast spraakorgaan - smulde 5. Voor - Vogeiprodukt - Noorse God heid. 6. Muzieknoot - Vervoermiddel - Ver- 1i chti ngsmi ddel 8. Antwerps riviertje - Meetkundig lichaam - Boos., 9. Verzetsbeweging (Iers) - Onbepaald - frans lidwoord. - Liturgische weg zending (Lat) 110. Tropisch graangewas VERTIKAAL 1. Ninoofs stadsgedeelte (Nin) 2. Modieus - Annagram van RVA - vlaktemaat 3. Duitse N.V. 4. Vlaams schilder (1815- 1869) - Bloeiwi jze 6. Medelijden (Nin) 7. Zuivelprodukt (Nin) - Trek 8. Ingenieur 9. Oude lengtemaat - Annagram van TAS - Griekse godin van de Twist 10. Zekere boomsoort (Nin) W.S. 1 2345678910 1 l E V R R R s T 2 l H T F R i N E i R, 3 E L 5 5 E R R R 4 R E K B R P R 5 E V E E M tl 6 W E T Q E K E 7 8 H K El E R l ÏE tt P R R p 9 l H R V O R 10 K 6 R u s_ S LL s E Bedankt ayatollah Rufijn All, ben De Decker en het presi dium van 't Klokzjlël voor de interessante enquête over de Ninoofse kroegen. Zo weten we tenminste als autochtonen Vlaamse Ninoof se bevolking waar we gerust nog een degelijk drankje kun nen consumeren II T.V.B. Gouden blad 13/11/86 - 't Is 't hopen hé. BERTA 7. Klein Snijtuig 5. Herstelvacantie OPLOSSING VORIG KRUIS WOORDRAADSEL 1 VJ O L K DEZE MAAND GEEN JUISTE INZENDINGEN Kandidaten voor de volgende fles wijn gelieve in te zenden vóór 20 december.

Klokzjiel | 1986 | | pagina 14