NATUURBELEVING 10 Trouwe lezers van '"t Klokzjiël zullen zich de rubriek Natuur- voeding van enkele jaren gele den nog wel herinneren. Gedur ende talrijke uitgaven werd maand na maand ingegaan op de Joand van de mens met waar hij kan van leven.Meer dan ooit is dit onderwerp aktueel en het is uitsluitend om praktische reden en dat deze lektuur niet verder is doorgegaan. Vanaf deze uit gave nemen we de pen weer ter hand en proberen u mee de na tuur te laten beleven. De natuur bekijken wekt bij heel wat mensen lang geen ver wondering op. Sommige mensen vinden de plicht om met de na tuur te leven een al te grote last. Hoor maar eens hoe mensen het hebben over het weer... spreek eens met mensen over voe ding,over een andere levenswij ze. Iedereen moet zich vrij voelen. De natuur opzoeken is een vrije daad die op zichzelf weer bevrijdend werkt.En hoewel alles er naar uitziet alsof men de natuur kan ontlopen, dat de mens werkelijk de macht van het leven weet te besturen, toch brokkelt dit idee langzaam maar zeker weer af. De wetenschap be merkt nu dat veel van haar po gingen louter fysisch nabootsen en ingrijpen vruchteloos werk was, zelfs dat veel proefneming en een omgekeerd gevolg hadden. Het leven laat zich niet beet nemen door de dode stof.Al les wat leeft heeft een levenspro gramma meegekregen dat aanwezig is tot in de kleinste fraktie van het levend organisme zelf. En of het een eenvoudige of in gewikkelde levensvorm is,plant aardig of dierlijk,ook dat speelt geen rol. Dat het geheel der cellen,geladen met haar pro gramma, zich heeft weten te schikken tot een zinvol zijn,in overeenstemming met haar inten siteit en materie aanwezig kan zijn in een omgeving met andere levensvormen die de kringloop rond maken, dat is haar doel. Dat maakt ook uit waarom het leven zoiets buitengewoon is,zo onberekenbaar voor de eeuwiqe cijferaar.Alles wat leeft is zin vol. Geen enkele trap kan worden die men niet zelf moest zaaien, in de vogels, in alles wat on der de grond gebeurt... geluk kig. Een tuin kan veel vreugde geven. Een tuin kan ook heel veel ge zondheid geven. Groenten, keuken kruiden, fruit zijn datgene waar mee de aarde het leven in ons houdt, het bloed door onze aders pompt, het lichaam vitaal en gaaf bewaart. Het plantaardige leven staat aan de basis van de ganse kringloop. Alleen de plant overgeslaan zonder iets van het gehele systeem uit zijn verband te rukken. Wie zelf een tuin heeftyzal ze ker een deeltje van deze kring loop kunnen ontdekken in het steeds wederkeren van kruiden STUDIO JOS EYSSELINCKX is in staat om zonnekracht op te vangen en te stockerenIedere stap verder daar vanaf, brengt ons bij een minder oorspronkelij ke voedselbron. Hoe dichter bij deze oorspronkelij ke voedingsmiddelen, des te gro tere benutting van alle afzonder lijke elementen. De natuur verschaft heel veel van dat oorspronkelijke om deze eerste maand van het jaar door te komen en misschien hebt u ter gelegenheid van kerstmis en ein dejaar mogen ervaren dat er heel wat op tafel te brengen valt aan goeie dingen én aan min der goeie. Men kan zich troosten tegenover deze overvloed: "Met zo'n dagen mag het wel eens an ders". Feesten kan ook gezond en hoeft geen dagen in je lijf te hangen. Met de kachel wil men zuinig stoken. Ook met zichzelf is dit het beste alternatief Die natuur bekijken, beleven... prachtig, maar je wil ook weten wat je daaraan hebt. Vanaf vol gende maand gaan we op de prak tische toer met kruiden recep ten enz. Tot dan Groene Dac. Stefaan De Wever De Speciaalzaak voor al uw FOTO - CINE VlDEO-artikelen Exclusief voor de streek Donkere kamer apparatuur Eigen ontwikkellabo zowel kleur als zwart-wit Wi) aanvaarden alle fotografische opdrachten huwelijks- en doopreportages - studiowerk Vraag vrijblijvend inlichtingen STUDIO JOS Brusselstraat 90.92 9400 Ninove Tel. 054/33 89 04 f V. /-*/. (advertentie)

Klokzjiel | 1987 | | pagina 10