gemeenteraad mak DEELS ACTUEEL NIEUWS BERICHT-GEDICHT '17 Je acht het niet voor moge lijk, maar "De Kroon" in Denderwindeke was op vrij dag 12 december te klein om alle poëzie-1iefhebbers een plaatsje te geven om onge stoord naar de gedichten te luisteren van Frank De Crits, Koen Stassijns, Yvo Van Strijtem, Maurits Van Liede- kerke, Dirk Christiaens, Karei Ringoet, Thérèse Luyster- mam poëzie-avonden naast het lezen van wat men zijn echte, "se rieuze" gedichten zou kunnen noemen, ook wel eens een (veelal super-snel uit zijn ly rische mouw geschud) gelegen heidsvers lezen. Meestal gaat het hier om een in uitermate vrije versvorm verpakt aktuali- teiten-bericht, al dan niet inspelend op bepaalde plaatse lijke toestanden. Bijgenaamde (pseudo-?) poëtische tekst schreef hij diezelfde dag tus sen 15u30 en 15u45 op zijn Brussels kantoor en kondigde het aan als zijnde een op de telex van de dichter binnen gelopen bericht Dus lieve lezer, wil met een en ander rekening houden, schiet niet op de iewat te snel spelen de pianist. De dichter heeft deze tekst in elk geval in alle vertrouwen maar ook met het nodige voor behoud aan de Klokzjiël-redak- tie afgestaan ofte toevertrouwd. man en Willie Verhegghe De dichters werden voorgesteld door Rita Van Neygen en Staf De Mol zorgde voor de muzika le begeleiding aan de piano. Om diegenen die deze avond misten of die niet tot in "het zaaltje achter de toog" geraakten drukken wij het ge legenheidsgedicht af, dat Willie Verhegghe nog diezelfde dag geschreven had, met de aktualiteit als muze. Willie Verhegghe "durft" op Fabelta Wie doet dat na puur zwavel zuur in Denderweiden; dichter bij de deur die andere sleur tweede provincial er Winnik staat laatste geklasseerd, wanneer het tij gekeerd En oostwaarts Brussel waar Rambo-agenten gaan azen op Famibank-centen. Of mekaar neerschieten, van kollega-bloed genieten. Ach, die duivelse drommelse di chter die begenadigde verbale bemoei al de sleutelgatloerder, de behoeder van zwakke schapen als daar zijn mooie vrouwen, vogeltjes in de 1 ucht en één steeds schrijvensklaar in de hand. Hij dankt jullie, hij omhelst jullie, publiek, maak hem niet ziek, de dichter, hij is de drager van liefde en vrede, hij dekt jullie toe met de warmste wol voor de zachtste nacht, hij is een beetje god in het diepste van jullie gedachten. Proef hem, hij smaakt naar rode wijn, hij mag er zijn de dichter. Dank Willy Verhegghe Denderwindeke, 12 december 86 uit Brussel zijn verwacht voor januari en deze moeten het de gemeenten mogelijk maken hun beleid voor '87 verder uit te stippelen. Naast aktieve tewerkstelling zorgt het stadsbestuur ook voor werklozenwerking evenals in '86 is er 100.000 fr. voorzien. Er wordt verder serieus geïnves teerd in de "ambachtelijke zone" te Appelterre en in de "T-zone" te Ninove, respectievelijk 10 en 15 miljoen fr. ZAND EN CEMENT In '87 staan weer heel wat we- genwerken op het programma, en dit voor een 150 miljoen. Hier bij o.a. Burchtdam en Kaai- straat, dorpsplein Denderwindeke en Kerkhofstraat en Aardeweg te Outer. De Meerbekeweg en de Fabrieksstraat -de baantjes tussen Ninove en Meerbeke- zijn samen met de parking van VK-Ni- nove eveneens geprogrammeerd. Appelterre, Lieferinge en Nei- gem krijgen elk hun opgeknapt buurthuis en aan het Oud-Stad huis en de Koepoort zijn ook herstellingswerken voorzien. De sociale woonwijk aan de Sint-Pietersstraat te Meerbeke krijgt een nieuwe en belangrij ke uitvalsweg. Men gaat de Vlinderlaan aansluiten op de Halse stwg., zodat men direkt aan het grote kruispunt "Tram statie" is. Bij al deze investeringen val len wel de "studiekosten" op. voor de verfraaiing van de Bie- zenstraat en Stationsstraat 800.000 fr., voor de oprichting van de polyvalente zaal en de restauratie van het Oud-Stad huis elk 1 miljoen en voor di verse kollektorenwerken 3,6 mil joen. Voor andere investering en, o.a. de verfraaiing van het stadsmagazijn, de aanleg van speelpleinen en de nieuwe bi bliotheek zijn de studiekosten vervat in de totale kosten en als dusdanig niet te achterhalen. Alles samen belopen die kosten toch al gauw een tiental mil joen fr. Machiavel1i - 5 Willy Verhegghe vervolg van pag. li

Klokzjiel | 1987 | | pagina 17