ae m omgekeerde film SPIER SPORT Geveld door een griep die zich Singapore schijnt te noemen konden wij onze ge sprekspartner uit Dender- windeke niet meer tijdig bereiken. Anderzijds was de sfeer der eindejaars feesten reeds genoeg aanwe zig zodat ook wij onze sportspieren nu wat ontspan nen. Daarom lopen wij van daag even los door onze bladzijde heen. Een blik links en een blik rechts. Een jaar is zo snel voorbij gegaan. Sneller gaat het steeds, misschien omdat de mens zich ook een ijl tem po is gaan opleggen. Men zag Moser rekords breken op een tuig dat nog weinig met een fiets te maken heeft. Sneller moet het gaan. Daar toe worden medische teams ingeschakeld met geleerde professoren, computers, de plaag van de eeuw. Die re kenen uit hoe en waar de zit moet komen, hoeveel ke ren per minuut de mens Moser zijn pedalen moet rondkrijgen om een paar meter sneller te gaan. En de andere mensen bekijken de mens Moser en voelen zich fier omdat zij tot het ras behoren dat steeds snel ler en sneller wil leven. In de autosport snelt men op nog sneller banen. Wat doet dit er toe dat ergens een Formule I wagen in het decor vliegt Dat bij een Rally in Portugal een "B" wagen zich als een bom in de toe schouwers boort en dood en ellende achterlaat Sneller moet het gaan. Parijs-Dakar eiste verleden jaar de dood van zijn stich ter. Is men geleerd Bij lange niet Om de dode te eren vliegen straks weer moto's, auto's, vrachtwagens door het woestijnzand. Dat het veel kost, dat er ergens een paar negers overhoop worden gereden, dat is al lemaal de moeite niet waard. Het rekord moet gebroken worden. De mens klapt in de handen en roept hoera voor zijn idolen. En toch werd er dit jaar ook te Ninove een rekord gevestigd. Weet men nog dat Georges Holtyzer een wereldrekord bijeen wandelde Hier ook werd de mens op proef ge steld. Uithoudingsvermogen, moed. Het vechten tegen zichzelf, en als beloning ergens een naam in het Guinnessboek. Een ontvangst op het stad huis, waar nu in het gulden boek een naamtekening meer staat. Misschien moet men voor die prestatie mee gaan juichen, maar Georges is maar een simpele "einze!- ganger". Met een monkel in zijn baard, stapt hij door het leven. Gelukkig met een blijk van erkenning. Toch zette deze man een prestatie neer waarvoor hij van sportspier een Oscar voor de prestatie krijgt. In de snelle overloop van het sportjaar (Wij doen het ook met snelheid) mag sportspier toch Koning Voet bal niet vergeten of moe ten wij zeggen Keizer Jean- Marie Pfaff De onlogische, irrationele en aan idolutie grenzende bewondering waar onder onze nationale portier bedolven werd grenzen aan waanzin, maar vulden wel zijn portefeuille. Bij zo ver dat hij kon verklaren in "Te Bed of niet te Bed" dat hij niets van Sinter klaas verwachtte omdat hij toch "ALLES" reeds had. Die waanzinnige verering mag echter niet doen vergeten dat in het dooreengeschudde Mexico een Belgisch Natio naal elftal een prestatie neerzette die de sportwe reld deed opkijken. In een andere populaire sport zijn wij nog snel ler uitgepraat. Onze pe daalstampers brachten er dit jaar niets van terecht op internationaal gebied. De leuke jongen uit Lum- men, Kroonprins Vanderwaer- den, bewees weer dat men met krantenknipsels alleen geen kampioen wordt. De K.B.W.B. ging naar Colorado Springs weken op voorhand in voorbereiding voor W.K. Alleen prettige souvenirs brachten zij mee terug en ergens een gouden medaille van een moedige Vaarten. Over gans het jaar heen was het weer het waaltje Criquie- lion die het vaandel wat uit droeg. Zijn derde plaats in de Superprestige is alvast een beloning voor zijn regel maat. Ondertussen zocht de nieuwe lichting een onderdak als profrenners en blijven jongens als een Jan Bayens op de keien zitten. In de maffia van de wielersport is er geen plaats voor col legialiteit of vrienden dienst. Daarom dat het daar ook "snel" bergop of bergaf gaat met de atleet. In atletiek, de sport waar nog met blote vuist wordt gekampt, hebben wij Van Dijck, een man die de "snel ste" tijd van het jaar in steeple neerzette. Rousseau, het ander waaltje die loopt en nog loopt om dat hij ook weet dat de tijd "snel" voorbijgaat. Onder tussen is onze Kampioen De Pauw weer geveld geweest door blessure. Met nieuwe moed begint hij terug vanop nulVoor hem heeft de re- daktie van Sportspier een hoge waarderingskwota over. En dan nog een "snelle" blik op ons stedelijk voet bal. Outer, Lebeke, Okegem, Aspelare zitten te voetbal len in Vierde Provinciale. Van hen weet men weinig nieuws en nochtans, daar ook staan mensen dagen aan een stuk te werken opdat hun ploeg hogerop zou geraken. O

Klokzjiel | 1987 | | pagina 20