amwtmu Een veske partau in nienof t kMfrii 24 Komera: Mameraken meesj, ne ge- Iikkigen nievejoar zelle, Mamera: A van 's gelijken hé Komerahoe is't. Hebt ge ewad- de op a lijn gel etj met de feest dagen Niet te veel kreimobeur en pateekes gegeten, want ge werd gau redelijk dik zelle. En ge weet toch dat weven e- len nog een betje moeten swagne- ren. - Serrewerrig een weet ge nie meer om wel te doen. Ge meegt ne meer eten en drinken wat dat ge wiltj en als ge buitenkomt valt er ziere regen op auë kop. - Dat kan gebeuren dat 't zier is boëtjn. In de Fabelta aan den Denjer emmen ze zier te veel. Pertang dat is toch nog een belsj fabriek, van de staat allé. Ze hebben toch nog geen gel dj teveel zeker. - Is dat doe niet dat ons pom piers ingevallen zijn - Ah joeët. Maar pas op he, ge moetj gene skrik emmen he kom- eraken, want ze hebben er di- rekt bei gezegd dat het geen kwaad kon. - Da's just want de direktie van Fabelta zegt dat elen fabriek niks van voeljeghaatj in den Denjer lotj leupen, omdat, zeg gen elen zoeiveringsstation 100% werkt. - En als ik dat niet geleuf mok te ma iet anders wijs zeker.Op 't Ministerie zeggen pertang dat het gezouverd voelj woëter van Fabelta nog ataaid even neig vervoljt as 12.500 meesj- ken. Ah dat is een klein stad. - Maar ze klappen altijd van Fa belta, mor op 't grondgebied van ons stad zijn er nog ne hielen heup fabrieken die elen smeerlapperij azeu maar in een gracht of een beek kippen. Mor toppunt is toch wel dat 't stad zelf den Denjer weer vervuild langs stort in Voorde. Maar g'en weet het niet ataaid hé - Wetje bij wie dat ge feitelijk alles kunt te weten komenvan milieuproblemen in Nienof - Ah niëk ze - Awel bij Pië Gravië. Dat is toch de Schepen van leefmili eu - Ach ma skoop, dienen weet daar van azeu veel as zeven da niks- ke weten, op zijn kabinet zeggen zelf dat ge daarvoor bij de sek- - retaris moet zijn - En Etjen tein, dat is toch het opperhoofd van de Appasjen, de chef van de politie, die is toch ook bevoegd voor zaken gelek as da zier van de Fa belta. - Maar Etjen heeft hij daar voor genen tijd. Hij moet hij teveel autoplakken afgeschrij- ven in de Beverstraat als er daar-opstoppingen zijn - Ofwel moet hij grote potten bloemen gaan kopen in 't stad voor mee op de foto's te staan van zijn jubilees in 'Gouden Blad. - En als 't waar is wat dak heu- ren vertellen hem, zal Armand De Riemaecker binnenkort ook in 't Gouden Blad staan bij de jubilees. - Es diene dan euk al zeulank ge- traud - Neen, nee, nie as gevierde pee of mee, maar als schepen. - Allé Komera nou mokte ma kerieus zelle - Awel ze zeggen dat tegen de ge meenteraadsverkiezingen van 1988 Berremiëëster Cosansj niet meer als kopman van de gentrum- lijst zou opkomen.Eigen!ijk zou de Centrumlijst verdwijnen allé. En nou zoe Etjen aan Riemoker en nog ander los politiek ge zelschap gevraagd hebben om zelf mee ne veske lijst op te komen. Een nief partau. En notoeres Evenepoel zou dan de lijsttrekker zijn voor de PVV. - Ah wat dat gij nau zegt. Van wie wete gij dadde. - A dat stond in de leste editie van De Denderklok. Een welinge lichte bron hé Als ge veel in't stad lupt komt ge ook veel te weten zelle. En 'k moekik toch euk mijn komisjes doen. En 't es nou gemakkelijk de winkels zijn 't zondags open. Nou gerokte a gel dj alle dagen kwijt. G' Heurt ga na de midden standers ne meer klagen. Nee just nog as de klein brigoe opgetrokken es en as't er in de nief stroaten ne kamion aan 't lossen is, tein leupen ze - lastig want tein kan er te wei nig volk in 't stad. Ofwel moeten ze de stoomtrein naar 't centrum laten komen. - Da waar nog ne keer een goed gedacht ze. Bertha VRIJDAGAVONDKAFEE Geraarüsüergsestraat 2/ NINOVE hier tref je de vreemdste figuren vanaf 20 u

Klokzjiel | 1987 | | pagina 24