scFiETrm lezeTi#^ brieven 1987 pers mede delineen STANDPUNTEN VAN DE CULTURELE RAAD Het verslag van A. i.v.m. de algemene vergadering van de Culturele Raad van 18 nov. 11. vraagt wel om een paar aanvul lingen én rechtzettingen. Tijdens de algemene vergadering van oktober 11. werd over het contracteren voor de Koepoort concerten van al of niet subsi dieerbare artiesten tussen het Dagelijks Bestuur, Jean Van der Schueren en de betrokken sche pen zó lang gebakkeleid dat een aantal aanwezigen de zaal verlieten en het 22ul5 werd. Toen leek het niet meer oppor tuun de agendapunten van de Werkgroep Leefmilieu, onder de rubriek Varia ingediend, te bespreken. Daarom werd op 18nov.ll. een vervroegde vergadering belegd. Met de inhoud van het verslag van A. kan ik me in grote lij nen akkoord verklaren. Maar de algemene vergadering was niet voltallig, integendeel naast zes leden van het Dage lijks Bestuur waren er 26 af gevaardigden van de vereni gingen aanwezig en tien leden waren verontschuldigd. Uw verslaggever heeft het bo vendien klaargespeeld - bewust of onbewust - de naam van de afgevaardigde van de Werkgroep Leefmilieu en/of de Werkgroep zélf totaal te verzwijgen. Wat lezen we :"...er werd vastge steld dat...men voorziet..." In het verslag van de Culture le Raad staat Agendapunt 6. Voorstellen De Vuyst nieuwbouw e) vw ADV maakt opmerkingen i.v.m. willekeur bij het opne men van bestuursleden bij de VVV. Ook de KR werd niet offi cieel uitgenodigd om een afge vaardigde te sturen. (Dat geldt ook voor de Sport raad, de Werkgroep Leefmilieu, Een concreet gevolg van de in terventies van de Werkgroep Leefmilieu is dat op 18 decem ber 11. door het (uitgebreide) Dagelijks Bestuur een perscon ferentie werd voorbereid, iv.m. de standpunten van de Culturele Raad in deze materies. Wait en see André De Vuyst ditoriaa Aan al onze lezers wensen we voor 1987 al wat ze maar dromen kunnen En er valt wat te dromen op deze wereld, zelfs te Ni- nove. Dromen van een gezel lig polyvalent theaterzaal tje in een verkeersvrije binnenstad van een pittoresk voetbrugje tussen groen over een met vis bevolkte Dender. Van een stad waar je ,"'s zo mers" in de fonteinen kan gaan liggen waar je nooit als eerste op een kafeeter- rasje zit waar je nog echt Nienofs hoort klappen. Je persoonlijke wensen moet je natuurlijk zelf voor wer kelijkheid nemen, maar wat het voorgaande betreft, aan ons zal het niet liggen. Bij het ingaan van de 8ste jaargang pakken we voor het eerst uit met een nieuw for maat en aangepaste lay-out. Gewoon om jullie lezen nog aangenamer te maken of als je wil een tegemoetkoming voor de minieme meerprijs van je abonnement(nu 500 fr) De winkelprijs voor 1 nr. be draagt vanaf 1 januari 1987 50 fr in plaats van 40 fr. Ondertussen weten we ook dat we in ons lokaal kunnen blijven tot eind januari. Dan moeten we weg. Wie dus een voor ons geschikte ruim te ter beschikking heeft aan een matige prijs: hij/zij belle VERVUILING VAN DE DENDER Wij hebben U destijds in bezit gesteld van een brief van ge meenschapsminister J. Lenssens - gedateerd 23/9/86 - welke wij ontvingen m.b.t. de verontrei niging van de Dender. Aansluitend hebben wij meer pre- ciese gegevens gevraagd omtrent de invloed van de kwalijke lo zingen in Wallonië op de ver vuiling van de Dender (en vis sterfte) en omtrent de kontak ten met de Waalse gemeenschaps minister Lienaerd. Gelieve hierna het relevante van het antwoord dd. 8/12/86 van Minister Lenssens te lezen. "In antwoord op uw schrijven in verband met de onder hoofde vermelde aangelegenheid kan ik u het volgende mededelen. Gelet op de toestand van het Denderwater kan een bepaalde klimatologische toestand of een accidentele lozing vol staan om de kwaliteit van het water nog te verlagen, zodat het visbestand niet kan overle ven. Van de zeven geregistreerde vissterften zijn er vier te 't Schietkot neemt alle brieven op die betrekking hebben op de inhoud van de krant of op groot- Ninoofse toestanden. Algemene onderwerpen worden liefst zo kort mogelijk behandeld. De redaktie houdt zich het recht voor te lange brieven in te korten. Alle brieven dienen naam en adres te vermelden. Indien nodig kan de schrijver of schrijfster vragen enkel de initia len te vermelden of "naam en adres bekend bij de redaktie" De krant is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de brieven. a) Polyvalente zaal André De Vuyst merkt op dat de planning niet uit de politieke sfeer weg te halen is en maant aan te op teren voor een toneelzaal i.p.v. een zaal waarin markten en fees ten kunnen plaatsvinden. b) en c) Bibliotheek en huis Behn ADV stelt voor lucht te geven aan de verontwaardiging over de huidige verloedering. Er wordt ook aangedrongen op het opnieuw in gebruik nemen van de zaal in afwachting dat het gebouw verkocht of geruild wordt. d) Stadsmuseum ADV merkt Op dat van stadswege herhaaldelijk gezinspeeld wordt op de inrich ting van een museum, maar dat initiatieven uitblijven. (Als gebouw suggereerde ik het huis Behn, de nieuwe bibliotheek of vervolg pag.22

Klokzjiel | 1987 | | pagina 2