gemeenteraad 6 5. Meerbeke Oud gemeentehuis Deze beleidsnota wordt met 22 stemmen goedgekeurd. De rest van de punten op de diensten Secretariaat, Onder wijs, Ontvangen'j en Reken- dienst worden op een drafje afgehandeld. Opvallend is wel geweest dat alle leden van de S.P.-fraktie eens aan het woord kwamen. Men had de taken dus duidelijk ver deeld. De burgemeester keek wel steeds verwonderd op als hij een stem hoorde die niet vertrouwd in de oren klonk. Ook maakte hij gebruik bij het buitengaan, de jongste leden van zijn coalitie iets in de handen te stoppen. Zou het een snoepje geweest zijn Alleen Mieke De Smet en Roland De Rouck kunnen het weten. Zouden zij nog in Sinterklaas geloven Vrijdag 5 december kreeg de Ninoofse gemeenteraad de be groting '87 voorgeschoteld. Het werd alweer een marathon zitting van ongeveer 5 uur, waarin de gemeenteraadsleden centimeters papier en slier ten tabellen en cijfers te verwerken kregen. Door een aantal regeringsmaat regelen wordt de gemeentetoe lage voor het OCMW verhoogd, de opbrengst van het Gemeente fonds is afgenomen en de BTK en DAC-statuten worden, ook financieel, veranderd. Ander zijds brengt de onroerende voor heffing en de personenbelas ting meer op en stijgen enkele dividenden van de intercommuna les. De verlaging van de in tresten brengt nog 't meest geld in 't baksken. Het te kort op het eigen dienstjaar van de gewone dienst blijft beperkt tot 16,1 miljoen en de algemene uitkomst valt nog po sitief uit op 1,8 miljoen. De buitengewone dienst sluit met een boni van 5,8 miljoen. Interessanter voor de lezers is wellicht dat de belastingen niet verhoogd zijn. Van de 65 Oostvlaamse gemeenten komt Ninove trouwens pas op de 45ste plaats wat belastingdruk betreft. c. prieels leest dan het standpunt van cvp-fractie voor. Hij herinnert eraan dat de CVP vorig jaar een aantal priori teiten heeft naar voren ge bracht die in '86 inderdaad ge- jhee1 of gedeeltelijk zijn uit- H gewerkt. Bij dit lijstje voegt hij een aantal nieuwe aandachts punten. Naast een minimale ziekenhuisverzorging zou men ook moeten streven naar meer thuisverzorging van bejaarden. Stadsherwaardering en bestrij ding van verkrotting, evenals sociale huisvesting verdienen meer aandacht. Wat tewerkstel ling betreft, zou Ninove te weinig de kansen gebruiken, aangeboden door Europese finan ciën' ngsinstel1i ngen. Prieels doet ook een oproep tot meer aandacht voor de zwakke weg gebruiker. De werking van de gemeenteraad zelf zou moeten verbeterd wor den hij stelt voor de za ken die in de secties en com missies besproken worden slechts nog beknopt in de raad te behandelen, kwestie van tijd te sparen. Ten slot te suggereert hij Ninove-Info beter te gebruiken als infor matiekanaal naar het publiek toe. AZAKI begroting Als schepen van financiën geeft h. Torrekens eerst een woordje uitleg bij de begro ting. Bij het opstellen wa nen er heel wat beperkingen. g. De Kegel verwoordt het vu- standpunt. Volgens haar geven de cijfers ten onrechte een goe de indruk. In werkelijkheid is de financiële situatie van de stad erop verzwakt. Boven dien valt het gebrek aan totaal visie in de begroting op en voor kuituur is er zo weinig aandacht dat ze spreekt van een "kultuurarme"stad. Ze her haalt het voorstel om polyva lente zaal en bibliotheek in 1 gebouw te integreren en zo miljoenen uit te sparen. De zaal zelf moet op de eerste plaats een schouwspel zaal zijn. Verder levert de VU kritiek op de amateuristische aanpak van de verfraaiingswerken in de binnenstad en dringt ze aan dat er eindelijk werk wordt ge maakt van de stadskernvernieu- wi ng. u. verekens (sp) betreurt dat er ondanks vraag van de SP geen supplementaire zitting in november gehouden is. De agen da is nu overladen en voor een degelijke voorbereiding van al le dossiers was er tijd tekort. Voor de burgemeester is 10 cm papier geen argument. De al gemene financiële situatie van de stad is treffelijk, maar dit schrijft de SP echter toe aan enerzijds uitwendige faktoren als de rentedaling en ander zijds het nietsdoen van het be stuur, waarbij hij verwijst naar het gekibbel tussen CVP en CL i.v.m. de polyvalente zaal. Net als vorig jaar stelt de SP voor de belastingdruk meer te spreiden, het geld te halen waar het is en dus be lastingen te heffen op banken, tweede verblijven, luxepaarden e.d.. Cafés moeten bv. vanaf volgend jaar geld betalen voor hun terrasjes, als compensatie voor hun profijt van de ver-

Klokzjiel | 1987 | | pagina 6