Zandzakken voor de deur «cheerlinck jonge kleding m elke week nieuwigheden ALS U EENS WAT ANDERS WIL Modern behang: tijdloos mooi Klassiek behang: stijlvol elegant BEHANG VOOR ELK DEKOR In de avond van vrijdag 6 februa ri, met de eerste serieuze stort bui sinds weken, overstroomde de vernieuwde Lavendel straat. Wa ter gulpte uit de afvoerrooster op de hoek met de Kaardelood- straat, en in een mum van tijd stond heel de omgeving zeker 10 cm onder Grote paniek al gauw, in de eerste plaats bij de mensen uit de omgeving, die het water alsmaar meer en meer de spleet onder hun deur zagen naderen; maar ook bij de beleids- verantwoordel i jken onzer stad, die al begonnen te vrezen dat de kol 1ektorwerken slecht wa ren uitgevoerd,. Brandweer en de mannen van 't stad waren, tot laat in de nacht en zelfs nog de volgende dagen, druk bezig met pompen en zandzakjes leggen; aannemers, ingenieurs en andere hoogintel- lektuele heren liepen gegeneerd om en weer met de tekenplannen in de hand. Na een weekend keihard werken in een tijdelijk verkeersvrij gemaakte Lavendel- straat schenen alle waterpro blemen te zijn opgelost. Waren de rioleringswerken inder daad slecht uitgevoerd Of wat is daar nu precies verkeerd ge lopen We vroegen het schepen van Openbare Werken (de grote dan), Luk Durant, tegen beter weten in nog altijd verantwoor delijke voor de metamorfose van Ni nove-Centrum. Schepen Durant Daar was gewoon een verstopping op die plaats, veroorzaakt door allerhande vuil vb. takken) dat in de riolering is terechtgekomen en in de Lavendel straat is blijven steken. Met als gevolg dat het regenwa ter dat in de rooster stroomde geen weg vond en er direkt weer uitstroomde. KIokzjiël Waarom uitgerekend in de Lavendel straat Schepen Durant Weldaar moet nog een stuk bekisting in de riolering gestoken hebben, die de aannemer vergeten was weg te nemen. Ook steunbalken, nodig om gasleidingen in te betonneren, staken daar nog in de grond; die mogen immers om technische redenen pas na eni ge weken worden verwijderd. Die bekisting en die steunbal ken hebben dus eigenlijk het vuil op die plaats tegenge houden. KI okzjiël Dus toch een kon- struktiefout Schepen Durant Néén, zeker niet. Het betrof gewoon een banale verstopping. KIokzjiël En nu is alles verholpen Schepen Durant Nu is alles verhol pen. Het vuil, de be kisting, de steunbalken zijn weg genomen. We.hebben ook preven tieve maatregelen genomen. Aan de Roxy bijv. hebben wij gezorgd voor een evakuatieweg langsheen de beek die daar onder de grond loopt. Overtollig water kan voortaan langsdaar een uitweg vinden. Klokzjiël Stad Ninove treft dus geen verwijt, kan dus ook niet worden verantwoorde!ijk gesteld voor eventuele schade vergoeding Schepen Durant Neen, de aan- nemer is hiervoor verantwoor delijk; hij zal dan ook alles moeten vergoeden. Ik zeg het het was een banale verstopping. Overigens heeft de bevolking zelf daar ook wel schuld aan. In de Abdijstraat bijv. ligt de riolering nog altijd open. Die kan pas toegelegd worden nadat de werken aan de Albert- laan - nu volop bezig - zijn voltooid. Maar ondertussen wordt massaal vuil gestort in die open riolering aan de Abdijstraat. De schade schijnt al bij al nog mee te vallen. Een kleine rondvraag in de Lavendel straat leerde ons dat in één winkel een tapijt is verwaterd. Ook het verpakkingspapier in de kelder van een plaatselijke bakkerij is verloren. Alles is dus minder erg dan het aanvankelijk leek. In den beginnen had het noch- thans iets weg van een cy- nisch-pijnlijke grap. Zag je 't al gebeuren, de Laven delstraat die voor een 2de keer volledig wordt open gebroken Benny Graanmarkt 4 Preulegem 36 Tel. 33.99.96 Ninove Tel. 33.15.23 stationsstraat NINOVE advertentie

Klokzjiel | 1987 | | pagina 11