molen leidt spreekt 'vanzelf'. On danks een ware hetze eind 1982 te gen de voorgenomen klassering van de molenomgeving als dorpsgezicht werd de molen dan toch als monu ment geklasseerd bij ministeri eel besluit van 7 november 1984 (gedateerd op die datum, maar nas veel later ondertekend). Be schermd is evenwel nog niet geres taureerd. De dakbedekking is noch tans in dergelijk slechte staat dat regen en wind vrij spel heb- 3 ben. In zijn in 1985 bij het Oost- vlaamse provinciebestuur gepubli ceerde windmoleninventaris Eeuwen onder wi nd en wol ken schrijft de auteur Paul Bauters: "Thans is de kap in verval geraakt. In wendig raakt de molen verwaar loosd." Bauters geeft hier de situatie weer in 1982. Wij schrij ven nu 1987. Dezelfde auteur be sluit: "Deze molen biedt een fraaie aanblik in het landschap. De typische zetel kap en de eigen aardige dakbedekking enerzijds en de uitkragende gemetselde kuip anderzijds geven aan dit monument een uitzonderlijk karakter. Het verval neemt echter zienderogen toe. De kleine maalderij in de mo len, die nog dagelijks in bedrijf is, houdt het essentiële thans nog overeind. Deze molen verdient echter zo spoedig mogelijk geres taureerd te worden". Iedereen weet echter hoe lanq het opstellen van een restauratiedos sier en het uitvoeren van de res- tauratie zelf kan duren. Denken wij maar aan de' lijdensweg van de Wil dermolen te Appelterre. Ik vrees dan ook dat de dringende instandhoudingswerkenwaartoe men trouwens verplicht is bij een beschermd monument, niet langer op zich kunnen laten wachten. Met name de kap moet meer dan drin gend worden hersteld zodat verdere aftakeling wordt vermeden. Uiter aard kan de eigenaar alleen moei lijk hiervoor instaan. Misschien is hier een taak weggelegd voor het bloeiende verenigingsleven in Denderwindeke en het stadsbe stuur. Na Breugelfeesten en Sir- kelfeesten eens aan Molenfeesten gedacht? Ook de tenoren van de anti-klasseringsaktie van 1982 worden van harte opgeroepen om hun steentje bij te dragen. Georges Vande Winkel (MULTINATIONALE ONDER NEMING ZOEKT VERKOPERS VERKOOPLEIDERS Schrijven bureel blad met :i tijcur. vitae pasfoto i onder letter R.B.O. Nog duidelijker kan men dit zien aan de kapel op de hoek van Heirbaan en Rendestede. Deze werd door een landbouw machine onherroepelijk bescha digd en afgebroken. In de plaats kwam een heden daagse kapel, voorlopig wel nog onbemand of liever onbe- vrouwd. Deze kapel werd niet hersteld en staat er dan ook zeer belab berd bij.

Klokzjiel | 1987 | | pagina 13