KARNAVAL '87 AÖ EEN DUVELKEN OP NE RESSOR: PRINS NESTOR! BUTTEREDE NESTOR I 18 VERHALEN UIT DE GROTE DOOS Zaterdag 21 februari 1987. Prinsenpronkzitting in de Roose velt. De zaal zat goed vol (de karnaval groepen moeten immers goeie punten verdienen!). Het orkest Eddy's Four speelde voor treffelijk. Het revuegezelschap haalde haar laatste succeslied jes nog eens boven en bracht een spetterende komerenpraat. Hans Van Laethem zong de nummers van de Mexicoplaat van de Tempeliers de zaal in. Etienne Cosijns werd ereridder gebombardeerd en zei een pittig woordje. Minder pit tig, eerder droogjes kwam ere- karnavalist "binnen de stede", Eddy Vander Straeten, over. De man had wellicht te weinig tijd gevonden om iet voor te be reiden. Gemoedelijk, maar toch ook niet echt karnavalesk sprak dan de welgekende kwizienier Etienne Cocquyt als buitensteed- se erekarnavalist. Spanning kwam er pas echt als "de doos", als een levensgroot verrassingspakket, door de kar naval raad naar het podium werd gedragen. Voorzitter Leon Wets maakte de zaal nog nieuwsgieriger door de kwaliteiten van de nieuwe prins te roemen zonder echter onmiddellijk het best bewaarde geheim van de laatste maanden prijs te geven (zelfs de raads leden kénnen de naam niet en zetten heuse weddingschappen in). Tenslotte werd dan (in het bijzijn van een deurwaarder alstublieft!) het slot geopend, viel de inge pakte doos open en sprong als een duiveltje met opengespreide armen. Nestor Van Volxem tevoorschijn. Wie had verwacht dat de komeer van daarnet, Stanse Lawijt, hier nu als prins zou verschijnen Na de ceremoniële geplogenheden, stapte NESTOR de Eerste resoluut in de ton om in de hierbij afge drukte Ninoofse verzen zichzelf voor te stellen en zijn wensen voor Karnaval 87 uit te spreken. Daarna zong hij waarempel ook nog enkele liedjes, zodat men van een ware prinselijke show kon spreken. Zouden zijn revue vrienden hem toch een handje toegestoken hebben We wensen hem en zijn feestende onderdanen alvast "ne graulekken karnaval 1987"i Ressorken Zejje verskoesjt, Karnavalisten Da'k het ik was in die deus G' emballeerd door die artisten As een pralin' van eerste keus Awel, 'k kan 't zelf eik nog nie snappen Dat Nestor van Nieken Sjapong Hier as prinske staat te klappen Subiet springt nog mijne presjong. 'k Wil mijn leven hier vertellen Maar in t ket en heel beperkt Want ik moen flees gaan bestellen Mijn vrouw heeft thuis nog zoveel werk. In Meerbeek bennek'ik geboeren Dat dorp bringt berremiësters voesj Mor in Nerewijk gink ik isj loeren En daar sprong ik dan uit mijn koesj Met een balleken aan mijn voeten Skiptege'k de ruiten uit Slagen kreeg ik, ik moest boeten Maar mijn zangstem gink veruit. Ge ziet, de voetbal is de kern 't is de wettel van de struik 't Stond geschreven in de ster'n 'k Hem ne voetbal in den buik. 't Is toch wreed eh, nondepitjes Door da leren rond geval Zag ik daar Richard en Witjes En ik zat in..karnaval Eerst op bals, dan in de stoeten En op nen avond, akkerdju Stond ik met alletwee mijn voeten Hier op scène in de revue, Tisken al die straffe rakkers: Marcel en Hans, Suzy, Omer... Zonder al mijn goeie makkers Stond ik hier nu niet zo ver. Bij de voetbal leerd'ook dingen Achter'n tap in de kantin' Zekken dingen moeten swingen Dus wij vlog'er nogal in. Van kantine naar e kafeeken Daune stap gink vlot voor mij Maar 't succes, dat weet ik zeker Ligt aan 't zwetteken aan mijn zij. Nu dat Leon mij heeft gekozen En tot prins gebombardeerd En Etjen mij zonder blozen Flees de sleters presenteert Van de skoensjte stad te lande Wordt het tijd dammen 't geval Van de regels eens behandelen, De regels van ons karnaval.. Want zeg nu zelf eens, beste maten Wat er hier in 't stad gebeert Met ons ou' Nienofske straten Geen kat vindt hier haar jongen weer Daarom stel ik uien veren Dat g'hier overal meegt rij'n Zowel naar achtern as naar veren Maar het moet op 't plentje zijn. Geen belasting voor terrassen Al beslaan ze heel de mert Dat zijn dingen die niet passen Voor een stad met e greut hert. Dan de bieren en de wijnen Wie dat daar geen geld voor vindt Kan terecht aan de fonteinen Die Cornel spiët'n in de wind. Door de polis wordt niet geschreven 't Es de prins die da verbiedt Niemand wordt er nog bekeven Die hier zat lupt of verkleed. Verder wens ik, Ninovieters Hier bijeen in groot getal Bier- of wijn- of kaffeegieters Ne plezante Karnaval ALAAF

Klokzjiel | 1987 | | pagina 18