SCEIETECT lezers brieven KLOKZJIEL IN VRAAP Persoonlijk vind ik het Klokzjiël een prachtinitiatief Het Klokzjiël vervult een taak als informatiebron in en rond het Ninoofse en zoiets is werkelijk nodig voor de wakkere, geïnteres seerde burger. Toch loopteer iets verkeerd met onze stadskrant, en zolang de men sen van het Klokzjiël hun aanpak niet wijzigen zal dit zo blijven. Verscheidene reporters van het Klolzjiël maken van dezekrant hun eigen spreekbuis. Ze spuien hun kritiek in het rond, ze dringen hun mening op aan de lezers. In feite beschouwen ze de lezers als kinderen die zich nog geen ge dacht kunnen vormen. Naar mijn mening kan de waarheid gezegd worden op een correcte en beleefde manier Zo zullen de artikels van het Klokzjiël bij veel mensen niet beledigend over komen. Ik meen zelfs dat een ar tikel zonder persoonlijke bla bla en grove opdringerigheid veel meer effect heeft op de lezer en aldus zijn doel als informatie bron werkelijk bereikt. Persoonlijke hetzes, kleinzielig heid het belet allemaal dat het Klokzjiël een echte stadskrant wordt. Paul Dhondt VANWEGE A.D.R. De inhoud van Uw interview met_ Paul Luysterman, gepubliceerd in Uw februarinummer, wettigt af doende mijn recht op antwoord. Zijn uiteenzetting ligt in de lijn van zijn recente afscheids rede als sergant-majoor van het stedelijk Brandweerkorps met zijn aanval op een oud korps overste sinds jaren over leden. Bepaalde antwoorden op Uw inter- vie w vergen terechtwijzing. Wat de gemeenteraadsverslagen betreft ALLE politici, in of uit functie, zullen best be seffen hoeveel waarheid schuilt achter de bewering "praktisch al die jaren deed ik dat alleen" van - volgens eigen ootmoedige betiteling - de duivel-doet- het-al-van Ninove. "Armand De Riemaecker mocht het blad gebruiken om zijn persoon lijke vete met Sjeik Ttmmermans uit te vechten". De toelating aan Armand De Rie maecker om de Denderklok te ge bruiken de mop van de eeuw voor 't ninoofse Een persoonlijke vete gemeen voor iemand die, zich zelf uit geven als 14e, 16e of 32ste ge meenteraadslid, als dusdanig, moet weten wie (De Riemaecker of Timmermans) zich, openbaar, vijand verklaarde van de andere. "We hebben (trouwens) meerdere artikels van hem (A.D.R.) gewei gerd te publiceren omdat ze niet pasten bij de lijn die door de redaktie gevolgd werd". Uiterst benieuwd om de welbepaal de lijst ervan ter inzage te krijgen. De rest-persoonlijke interesse b.v. - past niet in het kader van dit recht op antwoord. Die rest komt zonder fout nog ter sprake waar het past en wanneer het past. ARMAND DE RIEMAECKER PENSIOENSPAREN Beste Heer "B" Wij als "kuituurvereniging" voelen ons allerminst geroepen reclame te maken voor de -, zoals u ze noemt,- nieuwste modegril uit de neo-liberale trukkendoos van de regering Verhofstadt I. Toch heeft het Davidsfonds Outer op 5 februari een infor matieve avond over oensioenspa ren gegeven. Niet met de be doeling publiciteit voor een bank of verzekeringsmaatschap pij te maken, maar wel om ob jectief voor te lichten. Na zo'n avond zullen de aanwezi gen dan wel voor zichzelf kun nen uitmaken of het voor hen aangewezen is al of niet aan pensioensparen te doen. Wat hun politieke en filosofische overtuiging hiermee zou kunnen te maken hebben is ons, niet politiek gebondenen, een raad sel A.d.C. DF.- Outer 't Schietkot neemt alle brieven op die betrekking hebben op de inhoud van de krant of op groot - Ninoofse. toestanden. Algemene onderwerpen worden liefst zo kort mogelijk behandeld De redaktie houdt zich het recht voor te lange brieven in te korten. Alle brieven dienen naam er, adres te vermelden Indien nodig kan de schrijver of schrijfster vragen enkel de initia len te vermelden of "naam en adres bekend bij de redaktie" De krant is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de brieven. ANTWOORD VAN DE REDAKTIE Wilt u zo correct en beleefd zijn wat duidelijker te wezen wat die "verscheidene reporters" betreft, dan zouden die mensen zich zelf kunnen verdedigen. Voor de rest was het van in het begin duidelijk dat 't Klokzjiël meer wilde zijn dan een louter infor matief blad en dat we recht en kritisch voor onze mening zou den uitkomen. Dat is trouwens een algemeen kenmerk van een stadskrant. Vindt u dat opdrin gerig en betuttelend Ik dacht dat het voor de lezer van vol wassenheid getuigde om verschil lende meningen te kunnen toetsen aan de eigen opinie. Misschien brengt een scherp artikel meer in beweging dan het voortdurend geschal van de loftrompet, hoe wel we die laatste zo nodig ook wel kunnen hanteren. Persoonlijke hetzes en klein zieligheid vinden we echter zelf ook uit den boze, maar nogmaals wilt u eens precise ren waar u deze heeft aange troffen ANTWOORD VAN DE REDAKTIE Mogen wij opmerken dat "Armand De Riemaecker mocht het blad gebruiken om zijn persoonlijke vete met Sjeik Timmermans uit te vechten" geen uitspraak van Paul Luysterman is, wel een om schrijving die van de intervie - wer-van-dienst komt; hetgeen trouwens duidelijk viel op te maken uit het artikel. Wat uw andere opmerkingen betreft, ..tja, die zult u maar met dhr. Luysterman zelf moeten uitvech ten. de redaktie

Klokzjiel | 1987 | | pagina 2