DE «3 MUSKETIERS» OPENEN 101 Onder selekte belangstelling van wat Ninove nog bezit aan 'gestel de lichamen' openden drie Vlaam se ministers (Lenssens, Pede en onze Lowie) op 10 april ons water zuiveringsstation en de werken in de binnenstad. Illustere afwezigen waren: de goeverneur van Oost- Vlaanderen en Limburg, Paula D'Hondt, Mark Galle, enz... Een stap in de goede richting, dat is zeker de teneur in de den gebracht via collectoren, gekaderd in een gemeentelijk rio leringsplan (G.R.P.). Wat betreft lozingsvergunningen belooft de minister aan zichzelf dat hij strenge lozingsvergunningen zal opleggen en ze ook keurig zal controleren. Vervuilende bedrijven zullen voortaan bijdragen betalen voor de werkinq van de waterzuive ringsmaatschappijen in functie door zijn eigen administratie ont kend. Ir. Dierickx van de V.W.Z.: "Op gebied van kleinschalige water zuivering in landelijke gebieden is nog niet eens een programmatie- planning opgesteld". In de euforie van de ministerië le openingsrede kan er deze kleine overdrijving nog wel bij. DE DENDER De minister vertelde de aanwezigen FOTO PIET VAN SAN talrijke toespraken. In zijn openingsrede evoceerde minister Lenssens nog eens zijn Vlaams Waterzuiveringsbei eid. De doelstelling van Lenssens is de stankhinder te doen vërdwij- nen en ervoor te zorgen dat al onze rivieren opnieuw viswaters zouden worden. Het onverminderd voortgezet in vesteringsbeleid voor de bouw van zuiveringsinstallaties is gebaseerd op een Algemeen Wa terzuiveringsprogramma (A.W.P. Lenssens drong erop aan dat er zoveel mogelijk vuil vracht naar de nieuwe installaties moet wor- van de aangevoerde vuillast. Lenssens koestert de stille hooo dat bedrijven in plaats van de ze milieubelasting te blijven betalen dan wel snel een eigen (goedkopere) installatie zullen bouwen of een minder vervuilend produktieprocédë zullen aan wenden. Een aantal kleinschalige projec ten die enkele tijd geleden wer den aangekondigd en die vooral in landelijke gebieden de oplossing moeten bieden voor lokale milieu hinder, zijn volgens Lenssens thans uitgevoerd en in bedrijf genomen. Deze stelling werd drie daqen later dat het uit studies was geDieKeri: de Dender stinkt in de zomer. Dat is natuurlijk niets nieuws voor wie in de zomer een goedwerkend reukorgaan heeft. Tegen 1990 moet de Dender dus weer absoluut zuiver zijn, aldus de minister. Hopelijk,want anders heeft men hier zomaar 2,5 miljard Vlaams geld in de Dender gesmeten. Dan permitteert de minister zich nog een kleine leugen. Volgens Lens sens zijn er nu regelmatige con tacten met het Waalse Gewest om oplossingen na te streven voor de belanqrijkste verontreini gingsbronnen in het franstalig ge- Knip, zei de Pee. Goe gedaan, zei de Lowie. Oef, zei de Luk.Trek het u nie an, zei de Jan.

Klokzjiel | 1987 | | pagina 10