12AKKOORD OVER DE ZIEKENHUIZEN In ons vorig nummer kregen we nog onvoldoende informa tie over het akkoord tussen het OCMW en het H.Harten zie kenhuis voor wat betreft de organisatie en het behoud van een Ninoofs Ziekenhuis. De OCMW-raad besliste in zijn zitting van 26 maart over de princiepsovereenkomst. Dit werd dan ter goedkeuring naar de gemeenteraad bestuurt, (zie ook gemeenteraad) 3. Het O.C.M.W. bekomt onmid dellijk en uiterlijk op 1 ja nuari 1988 zestig RVT-bedden. 4. Het O.C.M.W. bekomt onmid dellijk 20 rustoordbedden die worden overgedragen door de H. Hartenkliniek van de 90 rustoordbedden die zij princi pieel hebben bekomen, of 40 bedden bij exploitatie van de nieuwe kliniek, maar wel op een plaats aan te duiden door het O.C.M.W. Indien het O.C.M.W. de 45 R.V.T. in vervanging van de 18 niet geëxploiteerde V-bedden niet zou toegestaan krijgen, verbindt het H. Hartenziekenhuis zich, mits akkoord van de Minister, 26 RVT-bedden die zij in porte feuille heeft en die zij slechts kan afstaan op het ogenblik van de bouw en inge bruikneming in het nieuw be jaardenhuis over te dragen aan het O.C.M.W. Ook in geval het O.C.M.W. de 45 RVT-bedden voor de 18 V krijgt, zullen de hier boven genoemde 26 RVT-bedden overgedragen worden. Indien het H. Hartenziekenhuis zou besluiten geen bejaardenhuis op te richten, verbindt het zich er toe, indien de 26 RVT- bedden niet zouden kunnen over gedragen worden, 30 bejaarden bedden over te draaen aan het O.C.M.W. 5. De H. Hartenkliniek neemt onmiddellijk het overtollig personeel (d.w.z. personeel niet tewerkgesteld in RVT- dienst of rustoord) over bin nen het kader van de normen, met dien verstande dat deze hun statuut behouden t.e.m. de afvloeiing. De lonen en sociale lasten worden betaald door de H. Hartenkliniek aan het O.C.M.W. 6. In afwachting van het nieuw ziekenhuis verbindt de H. Har tenkliniek zich ertoe om, met ingang van 1.1.1988, een een heid C (heelkunde), D (inwen dige ziekten) of G (geniatrie), met 30 bedden (na goedkeuring door de bevoegde overheid vóór 31.12.1987) te exploiteren in de gebouwen van het O.C.M.W Deze afdeling zal geëxploiteerd worden met overtallig 0.C.M.W- personeelIngeval personeels leden uit eigen beweging in de akute sektor willen blijven zullen zij kontraktueel tewerk gesteld worden door de H. Har- tenkliniek. Wat betreft de dienst C, D of G die in onze instelling door de H. Harten zal geëxploiteerd worden zal de H. Hartenkliniek de huur en alle andere kosten voor deze afdeling betalen. De maaltijden zullen bereid worden in de 0.C.M.W.-keuken en twee schoonmaaksters van het O.C.M.W. zullen instaan voor het onderhoud van de afdeïing, mits terugbetaling van de lo nen en lasten door de H. Har tenkliniek. 7. Het H. Hartenziekenhuis neemt onmiddellijk op 1.1.1988 de geneesheren over en voor ziet aanstonds de materiële mogelijkheid voor verdere nor- male uitvoering van hun taken. Er zullen in de H. Harten kliniek bedden voorzien wor den voor de Geneesheren van het O.C.M.W. en dit voor de diensten die erkend zijn of zullen erkend worden door het Ministerie van Volksgezond heid. 8. De polykliniek van het O.C.M.W. blijft in dienst, zowel wat betreft radiolo gie, labo enz. voor de am bulante patiënten. Er komt een funktioneel samenwer- kingsverbond tussen de H. Hartenkliniek en het O.C.M.W., met het oog op de vlotte funk- tionele doorstroming van pa tiënten van het O.C.M.W. naar de H. Hartenkliniek voor de diensten C, D of G en ander zijds van de H. Hartenkliniek naar O.C.M.W. voor RVT-dienst. 10. Het antwoord van de ter zake bevoegde Minister op het huidig aeformuleerde voorstel tot overeenkomst tussen H. Har ten en O.C.M.W., dient zeker gekend te zijn voor 20 mei 1987. 11. De in de wetgeving voorzie ne schadeloosstelling dient hoe dan ook ten aoede te komen aan het O.C.M.W." Het H. Hartenziekenhuis en het O.C.M.W. komen overeen dat in het kader van de schadeloos stelling, indien de H.Harten in het kader van de overdracht van de bedden O.C.M.W. de schadeloosstelling zou trekken, deze integraal overdraagt aan het O.C.M.W. Indien in het kader van deze overdracht van bedden de scha deloosstelling beperkt blijft, garandeert het H. Hartenzie kenhuis de betaling van vijfentwintig miljoen frank aan het O.C.M.W. Indien het O.C.M.W. toch schadeloosstelling trekt, ver valt deze verbintenis. Indien het O.C.M.W. schade loosstelling zou trekken voor de erkende en niet geëxploi teerde V-bedden en daardoor de schadeloosstelling voor de 50 C en D-bedden zou vermin deren (gezien eventuele daling van het bezettingspercent het geen een faktor is in de for mule die een produkt is van verschillende faktoren, voor de V is de bezettingsfaktor 0 waardoor voor V strikt genomen er qeen schadeloos stelling kan), zal de overeen komstige som daarvan in min dering worden gebracht van het bedrag van de bovenvermelde garantstel1ing. 12. Indien de huidige zieken hui swetgeving voor 31.12.1987 zou wijzigen, in die zin dat hierdoor het huidig 0.C.M.W.- ziekenhuis zou kunnen blijven bestaan, vervalt deze over eenkomst, ook wanneer de nor men in die zin zouden gewij zigd worden dat geen nieuw ziekenhuis kan gebouwd wor den door de H. Harten na 31.12.1987. Punt 9. Het stadsbestuur van Ninove verbindt zich ertoe, vanaf de datum van deze over eenkomst, de nodige procedure in gang te zetten voor ont eigening van de gronden voor de nieubouw van kliniek en rustoord door H. Hartenzieken huis gronden die dan onmid dellijk doorverkocht worden aan de H. Harten. Het in dit punt 9 gestelde zal ter goedkeuring voorgelegd Met ACHT ja-stemmen tegen TWEE neen-stemmen werd besloten hiernavermelde pri nciepsovereen- komst tussen de H. Hartenkli niek v.z.w., Biezenstraat 2-4-8 te Ninove en het O.C.M.W., Burchtstraat 46 te 9400 Ninove, goed te keuren 1. Het O.C.M.W.-ziekenhuis sluit op 31.12.1987 en draagt vijftig acute bedden over aan de H. Hartenkliniek Ninove. 2. De H. Hartenkliniek bouwt een volwaardig ziekenhuis van 150 bedden voor de regio Ninove. vervolg pag 17

Klokzjiel | 1987 | | pagina 12