MCCCCCrC BCNT EN BLAUW13 DID VOOf^ON5 Op 14 april viel Nr 2 van "Bont en Blauw" op onze redak- tietafel. Zoals beloofd zouden we dit nieuwe geluid in de Ninoofse pers "geïnteresseerd volgen". Wat in het eerste nummer werd aangekondigd als "het opvullen van de leemte na het verdwijnen van het verdwijnen van de Denderklok" met als centraal onderwerp "de Gemeenteraad", blijkt de jongste pennevrucht van de ninoofse P.V.V. deze beloften niet te kunnen waarmaken. De Gemeenteraad is een saaie opsomming van de agendapunten, met enkele grove zetfouten, die in kombinatie met de verdere inhoud van het blad triestig overkomen. Zo lezen we letterlijk bij punt 27 van de, Gemeenteraad (van 5 maart n.v.d.r.) "Kerkfabriek St. Pi eter te Meerbeke - Uit- brengen advies inzake de kosteloze overname van de St. Berlindiskerk. Door de "liberaleachtergrond" van de schrijvers is het hun vergeven dat zij het onder scheid tussen kerk en kapel niet zo nauw nemen. Maar als we dan verder bij het artikel "De Pastoor en zijn fabriek" van Rik Glazemakers een kartoen opmerken waar een geestelijke een gebed prevelt met de woorden "Vader, zouden wij de gemeenteraad niet vragen deze enkele stenen tot een kathedraal te herstellen en een stem uit de hemel antwoordt "Zeker mijn zoon, bovendien is dat economisch verantwoord - Zo telt Ninove weer een fabriek meer is onze eerste reaktie er eerder één van huilen dan van lachen. Als we dan verder op diezelfde gemeenteraad Roland De Rouck horen voorstellen aan schepen Van Eeckhoudt om een brochure te laten drukken over de kerk schatten, met als argument het aantal kerkgangers te doen toenemen, dan kunnen we alleen maar zeggen schoenmaker blijf bij uw leest. COLLEGE MEERBEKE Op diezelfde gemeenteraad van 5 maart haalde Roland De Rouck keihard uit naar de nieuwe huurovereenkomst tussen de Stad en het Sint-Aloysius- college te Meerbeke. Hij sprak over "typische lokale politiek, en schandalige kliekjespolitiek" Daniël De Vleminck doet in "Bont en Blauw" Nr 2 nogmaals het relaas van deze huurover eenkomst onder de titel "Goede rekeningen maken goede vrienden of zijn het goede vrienden die. Over de vroegere gemeenteschool van Meerbeke is reeds heel wat te doen geweest. In 1965 werd ze overgedragen aan het Vrij Katholiek Onderwijs. De oudste gebouwen aan de straatkant dateren van 1869 Vanop het voetpad in de Gemeentehuisstraat kan men met het blote oog de erbarmelijke toe stand van de ramen vaststellen. De huurprijs werd dus verhoogd, maar de stad is niet van plan iets aan de gebouwen te verbe teren. Het is dan ook niet te verwonderen dat we in het hele schoolkrantje van Pasen 1987 kunnen lezen De verant woordelijken van de Inrichtende macht van beide Meerbeekse vrije scholen hebben in overleg met de inspectie deze toestand grondig bekeken. Zeker is dat er nood is aan nieuwe lokalen. De vraag werd dan ook gesteld of men meteen niet zou over gaan tot het verenigen van beide scholen. Meteen werden de eerste stappen gezet om binnen afzienbare tijd met nieuwbouw te kunnen beginnen. Met andere woorden Het college van Meerbeke is van plan te fusioneren met de zusterschool en op de gronden van deze school een nieuw bouw te beginnen. Binnen afzienbare tijd staan us ook -de gebouwen van de ude gemeenteschool leeg en heeft het stadsbestuur opnieuw een kopzorg bij, wat met deze meer dan honderd jaar oude gebouwen aan te vangen. Of krijgt Meerbeke er een buurt huis bij in het kader van het Kultureel Centrum type C Op dit bedevaartvaartje van rond 1898 zien we in het uiterste tipje de Sint-Berlindiskapel angs de Holsesteenwegdie nu gratis werd geschonken aan de kerkfabriek van Meerbeke In het midden zien we de gebouwen van het oude klooster Komt hier binnenkort de nieuwbouw van een vrije lagere jongens- en meisjesschool

Klokzjiel | 1987 | | pagina 13