SWINGEN GEBLAZEN RIK DE TROYER WE VERWACHTEN NOG MÉÉR VOLK Rik De Troyer:"De tweede uitga ve van de Jazzkroegentocht wordt nog graulij keren ambiance Rik De Troyer, geboren en getogen te Ninove, is een jazz-1iefhebber sinds hij nog in pampers liep. Op 14-15 jarige leeftijd draaide hij niets anders dan jazz-platen. Hij werd een echte "kenner" en in die hoedanigheid werd hij dan vorig jaar benoemd tot programmator van de kroegentocht KIDe jazz-kroegentocht was een zeer groot succes. Waaraan is dit allemaal te 'danken Rik Wel in de eerste plaats de affiche (programma), die zeer goed was. Wij hebben ook een degelijke publiciteit gevoerd. Maar ik denk ook, en vooral, omdat het iets nieuws was, in Ninove dan toch. De jazz-1ief hebber zal zich voor een andere kroegentocht wel ver plaatsen, maar de meeste mensen niet. KIHet optreden in ""üe Redding" in oktober 11. was echter géén overdonderend succes. Nochtans was er ook een goede affiche, ook pub!iciteit, enz. Rik Ja, er was wel veel volk maar niet veel mensen uit Ninove. Ik denk dat het teveel aangekondigd was als een jazz concert. En de sfeer van een kroegentocht is toch wel heel anders. Maar het optreden in "De Redding" was vooral bedoeld om het publiek uit Ninove te laten weten dat jazz^Nienof, onze VZW, nog bestond, dat we het niet bij een jaarlijkse kroegentocht houden. En als het van mij afhangt zal er ook dit jaar een optreden zijn achteraf KIOp welke basis maakt u de keuze van de orkesten Rik Ik start daarmee enorm vroeg. Reeds in november begin ik daarmee. En ondanks dit feit zijn er dan reeds groepen bezet. Zoals dit jaar bv. had ik graag Joep Peters gehad, maar die was reeds bezet. Ik probeer wel een selecte keuze te maken. KIDoe je dat alleen "RTF Ja, helemaal al leen. Ik probeer altijd een aantal buitenlandse orkesten te krijgen. Ik zorg dat er een aantal orkesten bij zijn, bekend bij de jazz-fanaten en een aantal algemeen bekenden. KIEn dan, alle orkesten zijn gecontacteerd, nu moeten ze verdeeld worden over "dë verschillende café's. Rik Ook dat doe ik alleen. Ten eerste, ik ken de orkesten, ik weet met hoeveel ze zijn en waar ze dus het beste zullen zitten. Ik maak de namen van de orkesten aan de café's bekend als ik de verdeling al gemaakt heb. We hebben-daarmee onderling nog nooit problemen gehad. KIEr zijn 2 café's bijge komen. Vorig jaar hoorden we nochtans verschillende mensen "de opmerking maken dat TT café's reeds teveel was"T)in ze allemaal te bezoeken. Rik Het is inderdaad niet te doen om van 9 tot 2 uur alle café's te bezoeken. Maar dat is omdat de meeste mensen de orkesten niet kennen. Het beste is bij voorbaat een keuze te maken. Toch moeten wij het aantal café's trachten te beperken tot max. 15 willen wij blijven kwaliteit brengen. KIHoe is de verstandhouding oruler de 13 cafébazen V Kik (lacht). Goed,maar er is wel het typische verschijn sel van elke vereniging dat een aantal mensen zich ten volle inzetten en anderen gewoon de vruchten plukken. KIGeef eens wat meer uitleg over de orkesten die dit jaar komen Rik Weler zijn weer de 2 toppers van België "The Jegg- pap met Norbert De Taeye (Exclu sief) en de Cotton City Jazz Band (De Krebbe). Deze brengen ook wel populaire nummers. Er zijn 2 bands met een kleine bezetting nl"Willy vande Walle Ouartet" (Scotch) met enkel een saxofonist als bla zer en de tweede "Willy Ael- voet's New Orleans Swing Band" (Chalet). Maar ondanks de kleine bezetting zijn deze mensen geweldig goed om sfeer te scheppen. In "De Redding" is er opnieuw de big band van onze grote sponsor, de A.S.L.K. Dan zijn er 2 bands die een beetje buiten het zuivere jazz-genre vallen en dat zijn "Cuisine Cajun" (Ninive) die, de naam zegt het zelf, Cajun- music spelen en "The Crew" jeugdklub) Er zijn de bekende buiten landers zoals "Bill Sinclair en Big Bill Bissonette" (Cambrinus), de "New Orleans Wild Cats" (Rigoletto) en "The Celebration Jazz Band" (Ragtime). Deze samen met "Dan Pawson" (Keizer) zijn toch wel grote namen op de affiche. Pawson bv. is een van de legendarische trompe- tisten van Engeland. Ook "The Dare Donature Quartet" (graffiti; zal voor jazz- 1> De "New Orleans Wildcats", buitenlandse gasten in de Rigoletto.

Klokzjiel | 1987 | | pagina 18