AGALEV- kort m Knapper dan je denkt 9cfrt jonge kleding elke week nieuwigheden 10 vervolg van pag. 9 Nieuwe problemen vergen een nieuwe aanpak Dat hier nog heel wat dient te gebeuren, blijkt o.a. uit volgende cij fers Fabelta vervuilt even veel als gans de stad Ninove, Animal ia Denderleeuw zelfs meer dan gans Groot-Ninove Het argument dat bouwen van waterzui veri ngsi nstal1aties een bedrijf in financiële problemen kan brengen, gaat soms wel op, maar alvast niet voor enkele grote vervuilers in de streek. La Lorraine boekte in '85 een nettowinst van 11,5 miljoen, Animal ia Denderleeuw 13,2 miljoen en Fabelta 71,6 miljoen WAALS WATER. Jammer genoeg proberen sommige personen en organisaties alle problemen in ons klein Belgenlandje te herleiden tot een tegenstel ling Vlaanderen-Wallonië. De Dendervervui1ing komt in derdaad voor een flink pak uit Wallonië. Maar men mag niet beweren dat men daar niets doet op dat vlak. Men heeft er al meer dan 200 mil joen geïnvesteerd in zuive ringsstations, er zijn wer ken in uitvoering voor 280 miljoen en er zijn voor 685 regio ninove gepland. miljoen projekten Een levende Dender krijgen we enkel door een samenwerking van Vlamingen en Walen en niet door een eindeloos aeruzie. Het Ninoofse stadsbestuur zou een Denderberaad kunnen orga niseren waar alle Vlaamse en Waalse Dendergemeenten het probleem eindelijk eens gron dig zouden kunnen uitdiscus siëren en een ernstige aanpak van de vervuiling zouden kun nen ontwerpen. RIETVELDEN. Tenslotte noq ver melden dat waterzuivering ook op een kleinschalige manier efficiënt kan bestreden wor den, nldoor de aanleg van vloeirietvelden in beekval leien. Onze stedelijke leef- milieudienst kan op dit ge bied zeker wat tot stand bren gen. Medewerking van plaat selijke 1eefmi1i euvereni gi ngen en "aroene" burners verzekerd! nu er eindelijk sprake var. is om te Ninove een leeflilieu- raad op te richten, zouden we vragen om dit initiatief zo gauw mogelijk tot stand te brengen. Naast vertegen woordigers van de leefmilieu verenigingen zou er ook ruim te moeten zijn voor indivi dueel gei'nteresseerden, iets waarvan in de eultuurraad trouwens ook sprake is. LEEFMILIEUDIENST Naast deze 1eefmi1ieuraad kunnen we een verder uitbou wen van de stedelijke leefmi- lieudienst en het regelmatig organiseren van "hoorzittin gen" ten zeerste aanbevelen. NIN0VE-INF0 zou moeten uitgroeien tot een degelijke informatiebron over het gemeentelijk beleid met tevens ruimte voor discussie tussen burgers en politici. OPROEP We willen ook een oproep doen aan alle geinteresseerden die op welke manier dan ook het groene gedachtengoed ver der willen uitbouwen in onze streek. Stel het niet uit, bel of schrijf: adressen vind je hier onderaan. ANDERS GAAN LEVEN AGALEV Ninove-Denderleeuw p/a Luc Barbé Kantonstraat 26 9403 Neigem Ninove Sis De Schrijver STWG. Op Ninove 287 9470 Denderleeuw. Stel je voor, je tekende graag als je jong was, maar ja, het werk, het gezin nietwaar. Maar dan, na al die jaren, de kinderen zijn de deur uit, de pensioenleeftijd is daar en je zoekt een bezigheid die toch nog zinvol is en plots valt je oog op een aankondi ging in de krant: Akademie plus drie, ingericht door de stad. Toch eens gaan kijken, eens proberen. Ze menen het nog serieus ook: eerst pers- pektief tekenen, 't Is ook allemaal zo lang geleden. Even doorbijten. Eenvoudige stillevens tekenen. Potjes en pannekes. Dan al wat moei lijker. Met bloemen. Schadu wen en zo. Dan komt de kleur erbij. Eerst aquarel, later olieverf op doek. Zelf eens een .stilleven samenstellen. Een kopietje maken van een landschap of zo. Of naar een foto werken. Ondertussen toch blijven tekenen. Eens met houtskool, eens met inkt. Figuurtekenen. Voor mekaar poseren. Een foto van een kleinkind natekenen en al eens op de tanden bijten als de kursusgever een stuk laat herbeginnen... Maar het blijft gezellig. Er is koffiepauze. Je leert elkaar kennen. Rond Nieuwjaar een klein feestje. In juni een uitstap. En op het einde van het kursusjaar is er een tentoonstelling met de mooiste tekeningen, aqua rellen en schilderijen. En het resultaat mag nog gezien worden ook. Nu al zo'n vijf jaar na mekaar. Ieder jaar iets meer, ieder jaar mooier en dit jaar wordt de tentoonstelling zelfs uitgebreid tot 9 dagen. Kom eens kijken. Je zou nog versteld staan wat die oudjes kunnen. De tentoonstelling gaat door van 27 juni tot 5 juli in het Oud-Stadhuis op het Oudstrij- dersplein. Open zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur en van maandag tot vrijdag van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur. RDD Romanist of Spaanssprekende gezocht voor privé-les (2uur per week). Tel.: 054/ 32 25 05, OPEN BELEID stationsstraat i» NINOVE AK +3

Klokzjiel | 1987 | | pagina 10