SCEIETECT r^=c lezers brieven pers mede delingen VAK A-REGIO-Z.O.-VL A AN DEREN ONDERHANDELT MET ZIJN RAKETTEN VAKA heeft tie gevoerd dergaande m van de were ons steeds ketten, ook en streven wapenvrij e eerste stap verwezenlij land. sinds j tegen ilitari ld. Wij tegen a de Rus naar ee wereld. willen ken in aren ak- de ver sering keerden 11e ra- sische n kern- Als we dit eigen Telkens kregen wij het deksel op de neus, betogen met honderdduizenden, etc.maar de raketten kwamen er en staan er. Sinds kort wordt er in Genève onderhandeld tussen Russen en Amerika nen over de verwijdering van de raketten. Tot ons spijt en onze woede moe ten wij vaststellen dat nu de grootmachten het op een akkoord willen gooien, plots de West-Europese re geringen, zonder onder scheid naargelang de poli tieke kleur, gaan dwars liggen. De raketten, die gezet werden als tegen wicht tegen de SS 20, moeten nu plots blijven staan, ook als de SS 20's weggaan. Plots duiken spoken op als konventio- neel overwicht etc... Men wil er toch nog enkele overhouden. Als vredesorganisatie zijn wij het hier in geen geval mee eens. Wij willen het gebrek aan ernst en vre deswil aanklagen dat in West-Europa rondwaart. Als enig redmiddel hebben we er niets beter op ge vonden dan nu maar zelf raketten te gaan zetten en ermee te onderhandelen. Dit gebeurt tijdens een vredesweek, begin juni. PROGRAMMA 31 mei: Wandeling in Florennes (wees gerust we •i overtreden geen wetten, dit zou onze positie als onderhandelaar ondermij - nen). Familiewandeling. Vervoer per autocar om 10 uur 's morgens aan vzw 't Uilekot, Groenlaan Her- zele. Prijs: 200 fr. per volwassene, 100 fr. voor kinderen. Terug rond 18ü30. Boterhammetjes mee nemen. 3 juni: Om 1 4u30 gaan we onderhandelen met premier Martens, ter verwijdering van ons beider raketten. Voor meer inlichtingen, zie bijgaande brief naar de premier. 6 juni: Na de waarschijn lijk positieve afloop van de onderhandelingen houden we een vredesfeest in vzw 't Uilekot te Herzele met een optreden van Uilenkol- lektief en een koude scho tel voor de prijs van 180 fr.Start vanaf 20 uur. Aan Dhr. W. Martens Premier D. Van Monckhovenstraat 24 9000 GENT Zeer Geachte Heer, Hiermee willen wij U er van op de hoogte brengen dat wij tevens gestart zijn met de aanmaak van kernraketten. Wij hebben jaren gepror- beerd, door met honderd duizenden te betogen, door handtekeningen op te halen, ludieke akties te voeren etc.de bewapeningswed loop een halt toe te roe pen. Wij zijn er niet in geslaagd de raketten tegen te houden en er werden er zestien geinstalleerd "als antwoord op de Rus sische SS 201s" Uiteindelijk zijn nu toch onderhandelingen gestart tussen de beide groot machten met het oog op de verwijdering van de raket ten. Tot ons spijt moeten wij echter vaststellen dat, nu de grootmachten proberen overeenstemming te bereiken, het de West- Europese regeringen zijn die stokken in de wielen steken. West-Europa heeft nu schrik van het konven- tionele overwicht en zou toch graag nog een paar raketten overhouden. Wij kunnen ons in geen geval met deze optie akkoord verklaren en eisen de stopzetting van de werken aan de militaire basissen (o.m. te Florennes) en het terugsturen van de reeds geplaatste raketten, als gebaar van goede onderhan- delingswil. Wij zijn ten zeerste be droefd over het getalm dat bij de onderhandelingen aan de dag gelegd wordt, maar beseffen tevens dat wij als doodgewone burger weinig invloed hebben op de beslissingen terzake. Als laatste redmiddel om de onderhandelingen voor uit te helpen hebben wij daarom besloten zelf raket ten aan te maken. Tot nu toe hebben we er zestien. Het ligt niet in onze be doeling met deze tuigen enig vijandelijk gedrag uit te oefenen, integen deel, we zijn bereid ze onmiddellijk terug te ont mantelen indien U bereid bent hetzelfde te doen met de in Florennes geïnstal leerde raketten. Met het oog op het berei ken van een dergelijk ak koord zullen wij ons met een delegatie en met onze raketten aanbieden op woensdag 3 juni, om 14u30 aan Uw woning in de Van Monckhovenstraat. Mocht deze datum U niet passen, zijn wij gerust bereid een andere af te spreken. Om eventuele ob stakels uit de weg te rui men brengen wij eveneens een werktuig mee dat ons moet toelaten op een vlot te manier van lange af standswapens korte af standswapens te maken. Wij hopen op een positieve reaktie van Uwentwege en 't Schietkot neemt alle brieven op die betrekking hebben op de inhoud van de krant of op groot- Ninoofse toestanden. Algemene onderwerpen worden liefst zo kort mogelijk behandeld De redaktie houdt zich het recht voor te lange brieven in te korten. Alle brieven dienen naam en adres te vermelden. Indien nodig kan de schrijver of schrijfster vragen enkel de initia len te vermelden of "naam en adres bekend bij de redaktie" De krant is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de brieven.

Klokzjiel | 1987 | | pagina 2