EEN WIJK VECHT VOOR OMDAT MENSEN BE LANGRIJK ZIJN De nieuwe sekretaris van de handelswijk 'Shoppingcen- truE1 is de heer Coppens. De aanhef van zijn pleidooi voor het opnieuw invoeren van dubbelrichtingsverkeer in de Stations- en Biezen- straat begint zoals een sprookj e '•2r was eens een partij die in zijn verkiezingspam flet schreef "Omdat mensen belangrijk zijn". Maar wij geloven en ervaren sinds geruime tijd dat de winke liers van onze stad niet als mensen behandeld wor den. Meerdere brieven van het wijkbestuur worden niet beantwoord. In de persmap vinden we brieven terug van de 'Ver enigde Kandelaars van Kino- ve(V.E.N. -10 juni '87-, van 'Ninove Shoppingcen- truin' -25 mei '87- en het 'Heilige Harten Zieken huis' -2 april '87- die tot op heden niet werden be antwoord door het schepen college. De handelaars vinden dit terecht zeer onbeleefd, '.vat vooral in het verkeerde keelgat is geschoten, is het niet doorgaan van de beloofde evaluatieverga dering die gepland was in mei 1987. BOUWVERGUNNINGEN De eigendom 'Oud Huis Van Impe' is uit ter hand te koop. Namens geïnteresseer de kopers werd er een ste debouwkundig attest nr.2 aangevraagd, dit om te voorkomen hetzelfde lot be schoren te worden als de koper van de Sigtay, die geen bouwvergunning kreeg van Stedebouw tot omvorming tot een handelspand. De aanvraag hield rekening met het bestaande rooilijnplan Stationsstraat, vastgelegd bij K.B. van 28 januari 187/. Het stadsbestuur liet de wettelijke termijn van 75 dagen verstrijken en stuurde het attest niet door voor advies aan Stede- bouw Gent. De handelaars vragen zich af, waarom men in het ene geval zónder bouwvergunning appartement ten laat bouwen aan de Centrumlaan en de bevoegde politie niet optreedt we gens bouwovertreding, en men langs de andere kant weigert de gevraagde ste- debouwkundige attesten op te sturen naar Stedebouw. Naar de r handelaar deze een dat het s bezig is omgeving ten koste delswij ke Daarom, vr tionsstra het Oud K 35 m tot Hierdoor argument smal zou verkeer eacties van s te horen, sterk vermo tadsbestuur de Centruml te bevoorde van andere n in de sta agen zij de at ter hoog uis Van Imp 10m te verb vervalt ook dat de stra zijn voor d de hebben eden volop aan en ligen han- d Sta te van e met reden. het at te ubbel Dhr.Coppens gaat dan ver der "Politiek is in Ninove meer dan ooit en waar ook MACHT, die eerder voor grote vermogensbezitters is weggelegd dan voor klei ne winkeliers en ambachts lui, die totaal genegeerd worden, ja zelfs in hun dagelijks bestaan worden aangetast. Hoeft het U nog te verwonderen, Dames en Heren, dat meer en meer stemmen opgaan bij vele winkeliers, middenstan ders en ambachtslui om bij de eerstvolgende ge meenteraadsverkiezingen in Ninove een echte Mid denstandspartij op te rich ten, daar de winkeliers noch bij de huidige meer derheid, noch bij de op positie aan bod komen. De middenstanders klagen dan ook verder de onrecht- vaardigheid aan: In het ene geval laat men appartementen bouwen en laat men betijen en stuurt men geen politie, in een ander geval stuurt men politiecombiwagens om fietsers die inrijden te gen het éénrichtingsver keer te verbaliseren en af te schrikken. Anderzijds tolereert men dat 900-am- bulances met loeiende si renes tegen het éénrich tingsverkeer de'kliniek trachten te bereiken in het belang van de pati ent. Is dit aanvaardbaar vol gens het verkeersregle ment bij een eventueel on geval? Wie is bevoegd voor de politie te Ninove? Wie geeft opdracht in Ni nove om de politie niet te laten optreden? Wie is de sheriff in de Far West? Omdat mensen belangrijk zijn, omdat bepaalde men sen belangrijk zijn en omdat fietsers en winke liers en kleine ambachts lieden te verwaarlozen zijn! Is dit alles slechts het topje van de ijsberg van de nog vast te stellen machtsmisbruiken?" FABRIEKSWINKELS Uit de gesprekken na de persconferentie blijken de handelaars vooral boos op de grootwarenhuizen die zich overal in Ninove heb ben gevestigd in oude fa brieken en vooral op de Ring rond Ninove en de toe gangswegen. Zo zou de omzet van de G.B. met 20% zijn gestegen sedert het invoe ren van het éénrichtings verkeer in Ninove-Centrum. Dhr.De Putter, de voorzit ter van de wijk 'Shopping- centrum In het nieuwe stadhuis zijn de gangen breder dan onze straat. Als er een vrachtwagen staat te los sen in de Beverstraat kan er geen enkele wagen onze straat inrijden. Bij dins- dagmarkt, karnaval, kermis, hoogwaterstand op de Den der, is onze wijk onbereik baar geworden. De zaak die wij hebben opgebouwd, waar voor wij dure publiciteit maken, is sedert de invoe ring van het éénrichtings verkeer 1/3 van zijn klan ten kwij t. Bij de opmerking dat er nu toch rr.eer parkeergelegen heid is, antwoorder, de han delaars dat deze parkeer plaatsen worden ingenomen door bezoekers aan het ziekenhuis, en aan de kerk, maar dat hun winkels leeg blij ven Schoppingcentrum Ninove hield op 11 juni een boze persconferen tie in café Passage. De echte reden van de woede van de han delaars uit de Stations- en Bie- zensrraat, is de weigering van het Stadsbestuur om over de pro blematiek van de invoering van het éénrichtingsverkeer te praten. Er wordt gedreigd met de oprich ting van een zuivere middenstands partij te Ninove.

Klokzjiel | 1987 | | pagina 10