ZIJN BOTERHAM VERKEERSCOMMISSIE TOCH SAMEN VERKEERSVEILIGHEID Vanaf 1 januari zal de dienst 900 constant ge bruik maken van de II. H. Ilartenkliniek. Nu reeds rijdt de ziekenwagen tegen het éénrichtingsverkeer in. Wie is er verantwoordelijk als er zich een ernstig on geluk zal voordoen? de au tomobilisten hebben het zich stilaan gewoon gemaakt de 'Statieberg' tegen grote snelheid op te rijden. Er deed zich reeds een on geluk voor (Raf Waltniel!). Sommige fietsers storen zich niet aan de verkeers borden en laten zich de Stationsstraat afbollen. Kaar nog nooit heeft de politie zoveel verbalise ringen mogen noteren als sedert de invoering van de sens-unique 1Vroeger re den de autobussen nog tot aan het station, nu-wordt er enkel nog halt gehouden aan de Centrumlaan. In welke stad kan men het zich perrniteren de auto bussen niet te laten halt houden aan het spoorweg station? Kan men in Ninove nog spreken van vlot open baar vervoer? VERKEERSCOMMISIE De grote misnoegdheid bij de middenstanders is het gebrek aan dialoog met het stadsbestuur. Maar dit is slechts het gevolg van een malaise binnen het stad sbe - stuur zelf. Want wie kan antwoorden op de vraag wie er nu voorzitter is van de verkeerscommissie? Shepen Durant nam ontslag als voorzitter van de ver- keerscommissie. Normaal zou de Burgemeester dan deze commissie moeten voorzitten, ir.aar dit wei gert hij. Op een bijeen komst tussen de afgevaar digden van Shoppingèentrum. en het stadsbestuur op 9/12/'86 verliet de burge meester woedend de verga dering nadat hij zijn groot ongenoegen had uitgedrukt over de persconferentie van 21/11/'86. Hij was in het bezit van een bandopna me van deze persconferen tie. Om deze reden werd nu opnieuw aan de aanwezigen gevraagd géén bandopnamen te maken, om soortgelijke incidenten te voorkomen. Schepen Desprets wordt nu aangewezen als de man die Shoppingcentrum kan helpen daar hij de dossiers voor de ontsluiting van het oud kerkhof in handen heeft. Maar het stedebouwkundig attest voor het. 'Oud Huis Van Irnpe' stuurt hij niet door naar Stedebouw Gent. Zou de oprichting van een middenstandspartij in Ni nove dah toch de enige oplossing zijn om uit deze malaise te geraken? Oktober 1988 nadert met rasse schrden. Shoppingcentrum Ninove benadrukt dat bij iniet-vervulling van hun eisen de akties onvermin derd n in cressendo zullen voortgezet worden. Op de valreep vernamen we dat de verkeerscommisie dan tóch werd samengeroepen op 23 juni onder het voorzitterschap van Luk Durant. Burgemeester Co- sijns was ook aanwezig, maar dan wel als waarnemer. Nieuw in deze commisie was de ver tegenwoordiging van de vier han delswijken, waarvan de voorzitter en de secretaris werden uitgeno digd. Dhr. Durant hield het been stijf in verband met de aanvraag tot herinvoering van het dubbel- richtingsverkeer in de Stations- en Biezenstraat. De klachten, als zouden de za ken minder goed gaan in deze straten sedert de invoering van het éénrichtingsverkeer, wim pelde hij af. Er werd wel een akkoord bereikt over het aan stellen van een externe deskun dige om een verkeerstechnische studie te laten uitvoeren. Deze studie zou evenwel binnen een aanvaardbare tijdsspanne dienen uitgevoerd te worden (+- 4 maand) en gekoppeld aan de sociaal-economische studie van dhr. Robben over de koop gerichtheid van het Ninoofse kl iënteel STEDBOUWKUNDIG ATTEST Op de vraag, waarom er géén stedebouwkundig attest werd afgeleverd voor de eigendom "oud huis Van Impe" antwoordde schepen Durant dat er géén eigendomsattest bij het dos sier was gevoegd en dat men zich ook niet aan de termijn van 75 dagen dient te houden. Dhr. Paul Cod van het wijkbestuur Shopping-centrum is echter formeel: er waren DRIE eigendomsattesten bij het dossier, opgemaakt door Notaris Evenepoel op 2 maart 1987 (twee originele en één fotocopie). Ook over de ter mijn is de wet duidelijk: het Koninklijk Besluit van 22.10. 1971 - art. 5 zegt dat het stedebouwkundig attest nr. 2 wordt afgeleverd binnen de 75 dagen. Het wijkbestuur Shopping- Centrum is terecht veront rust over de huidige gang van zaken. Als de rooilijn van 28.1.D374 NIET wordt verwezenlijkt krijgt men op korte tijd een aantal leeg staande huizen, waardoor de aantrekkingskracht van de andere handelszaken een deuk krijgt. Als de rooilijn van 28.1.1874 WEL wordt verwezenlijkt, dan kan het tweerichtingsverkeer op nieuw worden ingevoerd en wordt dit gedeelte van de stad op nieuw leefbaar. De bal is nu in het kamp van het stadsbe stuur. In de marge vernamen wij ook dat het éénrichtingsver keer aan de Dam gedeeltelijk wordt omgebogen tot twëérich- tingsverkeer tot aan de achter zijde van de meubelzaak Decorex. Men zal dus de parkeerplaatsen op de Dam kunnen bereiken vanaf het Kerkplein. Ook oud-gemeente raadslid De Riemaecker liet op nieuw van zich horen, en organi seerde een vergadering in Taver ne Ninive op 22 juni over de verkeersveiligheid in de Laven delstraat. Ook het nachtlawaai kwam er ter sprake. Het laatste woord is evenwel aan de gemeente raad. Zie het verslag verder in dit blad. AZAKI Biezenstraat Stationsstraat Weggevoerdenstraat AZAKI

Klokzjiel | 1987 | | pagina 11