KIE1UIAM)EI. Van Dei* Ilaegeii Walter Dreefstraat 52 IVinove 054.332293 20VAN DE BRUINE MODDER NAAR DE RODE TARTAN PUST UIT POU ARC Op mijn dag tochten-om- ik langs d-è tiekpiste ovaal met h vloedige mo groene gras voorbije we elastisch e tapijt voor wat aktivit ren. elijkse pendel- den-brode rijd Rinoofse atle- dat mooie rode et wegens over- essons veel te Er valt de ken op dat n chemisch vol- hardlopers heel eitte bespeur1 Nadat deze sportplaats er maandenlang desolaat heeft bijgelegen is ze nu een stortplaats voor kwieke be nen en in mindere mate ar men geworden. Er gaat bijna geen dag voorbij of ik zie er iemand rondjes draaien of met een speer naar een quasi niet te treffen vij and - een persoonlijk of ander rekord - gooien. Deze bedrijvigheid wijst op de lente, ook al laat dit seizoen zich in 1987 eens te meer gewillig door stortregens en ander hemels nat geselen. De crossers, cje modderdui- vels van de atletiek, zit ten nu thuis op hun nagels te bijten en kijken reeds uit naar de komende herfst. Degenen die piste en veld willen en- kunnen kombine- ren hebben na een korte adempauze opnieuw hun pis te-oefenschema's bovenge haald. Want op de piste geldt de onverbiddelijke krono-wet. Hier wordt met seconden of het kleinere broertje 'tienden van' gerekend. Vooral op de tar tanpiste hoef je weinig of niet rekening te houden met weersomstandigheden: de banen zijn nooit te hard of te drassig, je krijgt steeds een even wichtig en goedogend stuk rubber voorgeschoteld. Geen besmeurde kuiten, geen bestofte spikes, geen spatten op de sprinters- dij en. Des winters als het regent, dan zijn de paadjes diep, dan komt het loze crosser- tje als volwaardige slijk- duivel uit bos of veld naar je toegerend. Lekker ingeduffeld, letterlijk goedgemutst. Mannen of vrouwen die zich niet of weinig storen aan een keurige presence, lekker ouderwetse sportbeoefe naars. Wat een kontraöt met de hautecouture-krea- turen die op het tartan flaneren. Er is uiterlijk inderdaad heel wat veranderd aan de rennende, gooiende, spring ende figuurtjes die de laatste jaren in de omge ving van atletiekpistes te bespeuren vallen. Ze lopen er allen, zowel vrouwen als mannen, keurig en kleurig bij. Naast de sportieve rivaliteit is er ook een andere minder sport-gerichte kompetitie ontstaan. De grote merken, Nike, Adidas, Asics Tiger, Reebok en andere Puma's hebben een en ander natuur lijk flink in de hand ge werkt. Elk jaar wordt een ganse resem nieuw ontworpen trainingspakken, shirts en broekjes op de markt ge gooid of gepromoot door de zogenaamde stadiongoden als daar zijn: ex-zanger Lewis, de eindelijk ge klopte Moses, hemelter gende Bunka of black-star Brisco-Hooks. En de minder getallenteerden van te lande pikken daar uiteraard flink op in. Soms zou je zelfs gaan denken dat de sportieve prestaties van ondergeschikt belang zijn als je al die duur uitge doste juffrouwen en heren ziet paraderen. Onze natio nale ups 6 downs-spurter Desruelles spant hier de kroon. Deze man heeft zich Alain Delon- of Rudolf Valentino-allures aangeme ten en weet soms blijk baar niet meer hoe hij zijn ene voet voor de andere moet zetten. Wfrwö*. K I .G1 •>r fV^'"7p«CF' £13l,oiI Rond en op de piste krijgt men aldus onver valste modeshows geser veerd, zelfs op doorde weekse lokale meetings waar met moeite vijf at leten aan de start van een 5000m komen. In feite zijn hier Juppie- en Millet- toestanden aan de orde. Moeders mooiste loopt in flinken getale rond. Zijn opvallende presence staat evenwel meestal in schril kontrast met de waarde van zijn prestaties. Geef mij dan maar de win terse dames en heren van het slijk, de flandriens van de atletiek, de ploete raars, de goeie ouwe cros sers. In feite wordt op de piste de aandacht voor de wedstrijden voor een deel naar show-elementen ver schoven. Al moet ik toegeven dat een in een mooi, spannend spur- terspak gehulde atlete mij ook flink kan bekoren. Op de jaarlijkse Memorial Van Damme dienen de duizenden verrekijkers wellicht meer om het voyeurisme op een fatsoenlijk peil te houden dan om te zien waar Carl Lewis precies in de zand bak terechtkomt na een mislukte sprong van meer' dan negen meter. Willie VERHEGGHE f B.2103 advertentie

Klokzjiel | 1987 | | pagina 20