CPTIEI\ I I puttee HOLTIJZER EN DE GROENE MARS RAES WEG BIJ V-K. NINOVE Cartie BRILLEN LENZEN HOORAPPARATEN centraal staat. Wie dan betrapt wordt moet er maar de gevolgen van dragen. Men kan de heren renners volgen indien zij een waterdicht onderzoek vragen. Het feit alleen dat men eens positief wordt bevonden stigmatiseert de renner voor eeuwig en altijd slikker of spuiter, zelfs als de tegenexpertise negatief uitvalt. Voor de rest van de spuiters kan de wet ingrijpen op een. manier die tweemaal doet nadenken vooraleer er aan te beginnen. Het volstaat echter niet een aantal artsen doorheen het Vlaamse land te sturen om de "plasjes" af te nemen, er moet ook en vooral worden gezorgd voor een degelijke voorlichting. Men moet daarenbo ven ook streng optreden tegen de mannen of vrouwen met het "va liesje" waarin alle spullen te vinden zijn "om te doen winnen". Niet alleen hij die de doping neemt treft schuld, maar diegenen die de doping verkopen zijn de hoofdschuldigen. Doping is een echte plaag, en met halfslachtige maatregelen lost men niets op. Het is specialistenwerk deze plaag te bestrijden. Het is maar een begin, maar mocht men de criteria voor de expertises duidelijk aflijnen, dan zullen de professoren De Backer en Dierickx misschien wat minder publiciteit maken voor hun eigen winkel. Tijdens het Pinksterweekeinde wandelde Georges Holtijzer van Ninove naar Düsseldorf, een prestatie die hij leverde in het kader van het Jaar van het Leefmilieu en ten voordele van de Ninafri. Georges bewees hiermee nog niets te hebben ingeboet van zijn wandelkwaliteiten. De eerste etappe Ninove-Diest (92 km wandelde hij af in 13u49' in meer dan een uur minder dan gepland. Op zaterdag regende het pijpestelen. Vertrokken uit Diest in regen en wind bereikte Georges binnen de vooropgestelde tijd Niederkirchen in Duitsland om 21u45 (een etappe van ca. 85 km). Op Pinksterzondag scheen de zon voor de laatste tocht door Duitsland van 60 km met als eindpunt Düsseldorf. Georges arriveerde er om 13u45 op de Bundesgartenschau begeleid door fanfare en bereden politie. De "OBER-BURGERMEISTER" van de stad ontving hem feestelijk. Holtijzer zelf stond hem te woord want de begeleidende wagens waren verlo ren geraakt in Düsseldorf. De stadspolitie zou de verdwaalde begeleiders echter terug vinden. Holtijzer overhandigde het plakket van de Stad Ninove en de wimpel van Ninafri. Duitsers die voor zulke prestaties warm lopen, werden erg enthousiast toen Holtijzer een supplementaire wandeling door de uitgestrekte Bundersgartenschau maakte. De maandag spendeerde de groep aan een toeristische tocht. Georges wandelt terug op 20 en 21 juli van Ninove naar Bredene (140 km) langs de binnenwegen. In augustus, wordt een nieuwe lange wandeling gepland naar Bernkassel - Kuess Deze twee nieuwe wandelingen zullen andermaal ten voordele van Ninafri doorgaan. Wie graag wandelt in de natuur kan dat onder begeleiding van Georges Holtijzer en met de wandelclub "De Ninoofse Wande laars". Iedere zondagmorgen vertrekt men aan café "Scotch Inn" -.Graanmarkt 1 te Ninove. De wandelingen gaan over 15 tot 20 km. Inlichtingen bij Holtijzer of in voornoemd café. De spits van V.K. Ninove, Gino Raes, werd getransfereerd naar F.C. Eekloo die in tweede natio nale zal uitkomen. 'Gino Raes - destijds als jeugdspeler bij Voorde weggehaald - gaat nu naar een liga-clubEen bekroning van een voetbalcarrière. V.K. Ninove zal wellicht zijn suksesrijke spits missen. Voor Raes zal de verandering niet zo erg zijn vermits hij te Eekloo zijn trainer Elegeert terugvindt. V.K. doet het anders wel erg kalm op de transfertmarktMet Vieren- deels uit Lennik nam het een jeugdige speler binnen. Vander Stichelen werd bij S.V. Oudenaar de weggekocht. Van Eeckhout werd aangekocht bij Oranje-Erpe - deze speler was verleden jaar nog bij Jong-Lede aangeslo. V.K. Ninove wil echter op haar eigen jeugd verder voortbouwen. Dat dit geen illusie is bewijzen de uitslagen in de jeugdreeksen. Ook de in de Beker van de Dender streek ging de jeugd lopen met de Bekers van pre-miniemen, minie men, kadetten en scholieten Dit is een unicum in de streek. Het is alleen maar spijtig te noemen dat eert club die zoveel aandacht besteedt aan het jeugdvoetbal en jeugdopleiding het nog steeds moet stellen met een verouderde en te kleine accomodatie. Wanneer gaan het stadsbestuur en V.K. nu eens ernstig de zaak doorpraten Met discussies en vage beloften geraakt men niet verder. Van beide zijden mag men begrip en verdraagzaamheid verwachten voor mekaars standpunten. De huidige pat-situatie moet dringen worden doorbroken. Het zou erg spijtig zijn moest door deze inerte toestand de leiding van de V.K.- jeugd de moed opgeven. Stadsbe stuur en V.K.-beheer moeten het als hun plicht beschouwen om de behoefte aan een moderne en degelijke accomodatie te vervul len. LENTULO Biezenstraat 27 9400 NINOVE 054/33.21.12

Klokzjiel | 1987 | | pagina 25