M i ll II I I lezers* brieven pers mede delingen LINDENDREEF GEEN WILDGROEI Een paar weken geleden veroorzaakte het snoeien van de bomen in de Linden- dreef voor reacties bij een paar inwoners en de groep Leefmilieu; zelfs voor een gestencild bericht bij de buurtbewoners, gete kend door andere personen (buiten de wijk) en kinde ren van 8 a 12 jaar (waar ligt de Lindendreef Het eigenaardige hierbij was wel het feit dat beide groepen het essentiële vol ledig uit het oog verloren nl. dat - het snoeien hoogstnodig was daar dit in geen twin tig jaar meer gebeurd was; - de wildgroei meer schade berokkende (daken'gevels dan vreugde voor het oog; - binnen een paar jaar zich hetzelfde probleem zal stellen aan de over zijde van de straat gezien de afmetingen en de om vang die deze bomen berei ken. De verantwoordelijken had den hier beter kleinere boomsoorten kunnen plan ten zoals in de andere wij ken: vooruitzien is beter dan nadien te reageren of te protesteren. Hierbij nog een typisch voorbeeld van wildgroei aan de Lindendreef (en helaas nog op andere plaat sen) zoals het reeds maan den is (en telkenjare op nieuw): alle soorten on kruid bewaakt door netels distels (sommige tot circa 1,70 m a.u.b.met belemmering van de zicht baarheid aan het kruis punt en alle ongeraakkken vandien voor de hovingen van omwonenden wegens zaadverspreiding Als men dan bedenkt hoe veel mensen hier dage lijks voorbijkomen (ge lukkig nog geen dodelijk ongeluk tot op heden) dringt zich automatisch de vraag op: hoe is het moge lijk dat deze toestand ge duld wordt en er niet w.ordt ingegrepen door een of andere dienst (bvb. Ge meente of Leefmilieu of wie zich verantwoordelijk voelt). Hierbij een paar 'fraaie zichten' ter illustratie waarbij voor ieder wel denkend mens, natuurvriend of niet, geen verder com mentaar hoeft SPEELPLEINWERK ING TIJDENS DE MAANDEN JULI EN AUGUSTUS IN GROOT NINOVE Ilaar jaarlijkse gewoonte wordt er opnieuw gedacht aan kinderen van uithuis- werkende ouders en aan kinderen die graaq in groep de vakantie willen doorbrengen. De gemeenteschool van de wijk Groeneweg voldoet uitstekend aan de behoef ten voor deze opvang; zo- dus wordt deze aktie, zo- 'als vorige jaren, op de zelfde plaats georgani seerd en dat vanaf 1 juli tot en ret 21 augustus (op 21 juli is het speel plein gesloten), telkens van maandag tot en ir.et vrij dag. De vooropvang gebeurt van- af 7u. 's morgens tot 9u. Dan begint de effectieve speelpleinwerking tot 1c.30u.gevolgd door na-opvang tot 1S.30u. Er zijn monitoren ter be schikking van de jongeren van 7-12 jaar en de kin derverzorgsters houden de kleintjes van 3 tot 6 jaar aktief bezig. Het inschrijvingsgeld blijft onveranderd rr.n. Speelpleinwerking: 50 fr. per kind en per da.-, speel pleinwerking rr:et voor- en/of naopvang kost 85 fr. per kind en per dag. Indien er meerdere kinde ren uit éénzelfde gezin gelijktijdig aanwezig zijn, wordt er 70 fr. per kind gevraagd. Wat omvat dit toegangsgeld? 50 fr. middagmaal, ver snapering, verzekering en uiteraard het gebruik van alle spieel- en knutselma teriaal. 85 of 70 fr.choco of melk vóór 8.30u.versna pering, verzekering, melk of choco na 16.30u. en veneens alle gebruik van materiaal Hoe inschrijven? Dagelijks vanaf 1 juli (liefst vóór 9-30u.) in de gemeenteschool van de wijk Groeneweg te Hinove. Er kan ingeschreven worden per dag of meerdere dagen, zoals U het wenst. 't Schietkot neemt alle brieven op die betrekking hebben op de inhoud van de krant of op groot- Ninoofse toestanden. Algemene onderwerpen worden liefst zo kort mogelijk behandeld. De redaktie houdt zich het recht voor te lange brieven in te korten. Alle brieven dienen naam en adres te vermelden. Indien nodig kan de schrijver of schrijfster vragen enkel de initia len te vermelden of "naam en adres bekend bij de redaktie". De krant is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de brieven.

Klokzjiel | 1987 | | pagina 2