gemeenteraad VELD DOOR BOUWZIEKTE 5 SENS UNIQUE LAMPENFABRIEK WORDT KUNSTFABRIEK BEDDENKWESTIE De oude gebouwen van het lam penfabriek Sigtay gehandeld worden!") Durant Ik stel voor een punt in hoogdringendheid bij te voe gen, en dit op aanvraag van de verkeerscommissie Twee dagen voor de zitting was deze commissie(met ook midden standers) bijeengekomen. Du- De 5 agendapunten van schepen Desprets worden verdeeld over het schepencollege Beeckmans, Evenepoel en Torrekens klaren de klus. Bijna 19 jaar na de princieps verklaring tot oprichting van een cultureel centrum gebeurt het dan toch. De stad gaat de op de Centrumlaan. Bovendien wordt een verrotte plek in de stad gesaneerd. Daumerie We zijn heel tevreden dat één van onze belangrijkste stellingen is overgenomen door de meerderheid de realisatie van zaal en bib samen in 1 com plex en dit in het centrum van de stad. Het is jammer dat men ons niet vroeger gevolgd heeft, maar eind goed, al goed. rant die eigenlijk zijn ontslag als voorzit er had gegeven, had dan toch de commissie voorge zeten. - Durant We stellen voor een gespecialiseerd studiebureau een evaluatie te laten houden van de verkeerssituatie in de binnenstad. Voor de vakantie zouden we dit nog willen toe wijzen. Deze studie heeft enkel zin als de betrokkenen zich houden aan de resultaten ervan! Verekens Ik heb reeds eer der voorgesteld deze materie voor te leggen aan zo'n bureau. Hiermee heb ik ook een antwoord op mijn voorziene interpella tie. G. De Kegel had hierover ook een vraag voorzien. Zij heeft echter twijfels rond het voor stel van de schepen. De Kegel 'k Vraag me af of mensen van buiten de stad een beter oordeel kunnen vellen dan de mensen van 't stad zelf.. Het voorstel wordt unaniem goed gekeurd. Wat dus betekent dat de sens unique de eerste 3-4 maand niet wordt veranderd. Wat ook de indruk geeft dat de middenstanders hun inspraak op geven en alle heil verwachten van een studiebureau. bouw). Schepen Van Eeckhout, fier en verheugd, licht alles nog eens kort toe. Voordelen zijn de centrale inplanting, de ruime parking, de 4 ingan gen via Graanmarkt en Despau- teerstraat, via het Oud-Stadhuis en via een erfdienstbaarheid door een poort op het Oudstrij- dersplein. Financieel is het veel voordeliger dan een zaal Zoals we voorspeld hadden de overeenkomst tussen het OCMW en het HH. Hartenziekenhuis moet gewijzigd worden gezien de aanpassing van de nationale wetgeving. Het gaat gelukkig om kleine, niet essentiële wij zigingen. Timmermans wijst erop vervolg pag.6 Verekens Dus derde keer, goede keer. Misschien kunnen we de zaal op wieltjes zetten? We zullen dit punt natuurlijk goed keuren, maar hoe zit het met de eventuele uitbreidingsmoge lijkheden Voor Van Eeckhout valt dit te duur uit. M. De Smet drukt haar persoonlijke voldoening uit, omdat ze in '84 al bepaal de punten in die zin had voor gesteld. Ook Prieels en Cor nells laten zich lovend uit over dit voorstel. J. Timmer mans heeft wel een ernstige be denking over de erfdienstbaar heid die de eigenaar wil behouden op de ingang aan de Graanmarkt, maar schepen Van Eeckhout ziet hier geen graten in. Unaniem en zeer welgezind goed gekeurd oude fabrieksgebouwen van de Sigtay kopen, en dit voor 7,75 miljoen. Gelegen tussen Oud Stadhuis, Graanmarkt en Despau- teerstraat zijn ze ideaal voor een bibliotheek (verbouw) en een polyvalente zaal (nieuw-

Klokzjiel | 1987 | | pagina 5