VANDERPIJPEN pers mede deling MALI-FEEST VOOR P ATE R-MISSION A RIS MARC DE VOS Penne op aan om erop toe te zien dat de werkzaamheden aan de eigen dom van zijn kliënt,Cooreman P. keurig zouden worden uitgevoerd. Dat kon Durant zeker niet op de gemeenteraad vernomen hebben want daar was niet beslist dat er een muur moest worden gebouwd. Ook voor Luk Durant was het alsof Schepen Desprets toen al het be slissende artikel in de aangepas te akte had laten bijtoveren. En het moet die brief zijn die bij J. Timmermans (of de Tech nische Dienst) de klok heeft doen luiden. Op 6 maart 1981 vraagt J.T. uitleg aan Van Cauter en krijgt die in de brief van 11-3-181 (zie hoger) Een ander raadsel is het enorme verschil tussen 2 handtekeningen van de heer Cooreman op een brief van hem en zijn vrouw en op de akte met artikel 11. Ofwel is het iemand met een enorme gesple ten persoonlijkheid ofwel is het schriftv rvalsing. Tussen 1981 en 1987 beurt er niets. De vriendendienst gaat niet door. Waarom? Tot in maart 1987 door het Sche penkollege aan de gemeenteraad wordt voorgesteld eindelijk eens over te gaan tot de uitvoering van de bewuste akte van 30-10-1981. Blijkbaar is er intussen teveel politiek gesjoemeld dat niemand nog precies weet wie er nu verant woordelijk is voor het geval. Vriend Desprets wordt ziek, de Bur gemeester vertrekt ijlings op va kantie, Jacques Timmermans beweert dat als men hem zou betichten van enige schuld in deze zaak, hij niemand meer zal sparen. Volgens hem is het duidelijk dat Desprets indertijd de opdracht heeft gegeven aan Van Cauter de akte te veranderen, duidelijk zonder mede weten van de gemeenteraad,zeifs zonder overleg met zijn kollega's schepenen. De bestaande akte is dus een onwet tig stuk. Timmermans "Laat alles op zijn beloop en laat Cooreman de Stad aanvallen, zijn recht opeisen met betreffende akte. Dan zullen de schuldigen zich moeten open baren." Van zijn kant geeft Timmermans toe, te nalatig te zijn geweest om bij de ondertekening van de aktes alles nog eens precies na te kijken. Maar aangezien artikel 11 toch nooit door de gemeenteraad is be krachtigd en Van Cauter toegeeft de akte te hebben aangepast is er volgens hem terzijner nadele niets te verwijten. "Het is wel mijn verantwoorde lijkheid als ik stukken niet lees vóór ze te tekenen" zegt Timmermans nog. vervolg van pag. 3 Na een driejarig verblijf in Kita (Kali) is pater missionaris Mare De Vos terug in zijn geboortestad voor een korte vakantie. Uit een gesprek met hem onthouden wij dat hij er de functie waarneemt van 'Pastoor-deken'. Hierbij gaat zijn aandacht ir.et na- me ook naar opvoeding en onderwijs van de jeugd. Het treft ons dat ook in een Afrikaanse maatschap pij, zoals in het Westen, hogere bekwaamheid, meer dere diploma's leiden tot meer kans op de werkgele genheid. Voor de minder begaafden blijven de deu ren dicht. Hare De Vos wil daar wat aan doen. Via een vormings centrum wil hij bedoelde jongeren eenvoudige er. praktische stielkennis bij brengen. Pater-ir.issionaris Karc De Vos vertelt: Steeds meer jongeren verlaten de school na een paar jaar op de banken ge zeten te hebben: om ver schillende redenen, maar allen hebben daarna grote problemen: wat nu gedaan? Er is geen werkgelegen heid. Ze kunnen natuurlijk hier of daar wat klusjes opknappen, maar dit is zeer wisselvallig. Bij me kaar gaan zitten en thee drinken.Kleine diefstallen plegen om aan wat geld te geraken. Om die jongens op te vang en zijn wij in september 1986 gestart met een klein vormingscentrum. Onze be doeling is die jongens op een zinnige wijze bezig te houden en eventueel wat schrijnwerkerij aanleren, wat metselarij. Na drie jaar kunnen ze het cen trum verlaten. De bedoeling is vooral hen op te vangen en hen een menswaardige vorming te geven: iiaterie'el en moreel. Voor het ogenblik heeft de parochie een zaaltje afge staan. Maar we moeten uit breiden, we moeten materi aal vinden. We willen ons beperken tot 20-25 jongens. Dit jaar hebben twee onder wijzers zich vrijwillig in gezet, maar we hebben meer personeel nodig. Het Mali-comité wil Mare De Vos steunen in zijn op zet. Daarom, richt het op zaterdag 1 juli 1987 vanaf 1£.00u een groots kaasbuf fet in. Plaats van het ge beuren: Sint-Aloysiuscol- lege, V.'eggevoerdenstraat Hinove. Het feest za.1 te vens opgeluisterd worden met optredens van het be kende saxofoonkwartet 'Sonorauit Ninove. U kan missionaris Mare De Vos ook altijd steunen door overschrijving op rekening nr. 134-0080911-17 van Mare De Vos, Eozenlaan 30 9100 Kinove. Het Mali-comité. zjczxzsszzxxl GROOTHANDEL IN ELEK. MATERIALEN Video - Radio - Hifi - TV - Huishoudtoestellen pvba H.N.L. Dreef 61, 9400 NINOVE - Tel. 054/33.34.39 Gratis levering - Eiqen dienst na verkoop - Financiering ter plaatse Ma.-vr.8-12 u. en van 13-19.30 u. Zaterd.8-12. u. en van 13-17 u. Zond. gesloti-n Artvprteritie

Klokzjiel | 1987 | | pagina 9