VANDERPIJPEN DE TUINMAN EN DE HAAG, een zomers verhaal 11 GROOTHANDEL IN ELEK. MATERIALEN Roosens dirigent en Eric Beirnaert organist. Allemaal moeilijke toe standen die van de koor zangers veel soepelheid vereisten, wat achteraf beschouwd een enorme ver rijking betekende en onze nuzikale kennis bijschaaf de. Elke dirigent, elke organist had immers zijn eigen stijl en visie, zijn eigen manier van optreden, van herhalen en van inter pretatie; de ene schakelde probleemloos over naar het nederlands, de andere hield het bij het latijn. Die ganse waaier maakte dat de zangers zich ge makkelijker gingen aan passen, vele zaken leerden relativeren zodat de wei nige moeilijkheden die er toch altijd zijn, in alle kameraadschap werden op gelost. Zo kwamen wij tot 1974- wanneer Richard Roosens als dirigent begon en in samenwerking met het be stuur en de leden, zeer geleidelijk aan, de hoek steen werd gelegd tot de uitbouw van wat men zou kunnen noemen; de derde periode van het koor, na de eerste tot en met het einde van de oorlog in 194-5 en de tweede, als een soort overgangsperiode naar de nieuwe tijden toe, tot 1974. Andere mensen, andere idee- en. Van de oudste leden van vóór de oorlog verlie ten jammer genoeg velen dit leven; diegenen die er na de oorlog bijkwamen zijn nu op hun beurt de seniorsjeen ganse reeks nieuwe leden, de meeste van buiten de parochie zelf, deden hun intrede. Het koor bestaat nu uit ongeveer 50 leden, is gemengd en er is nu ook, een tijdje toch al, een nieuwe pastoorWilly De Paepe. V/ie zei het ook weer dat de geschiedenis zich her haalt? HERREMANS MICHEL A KTIVITEITEN 60 JAAR KOOR VAN DE SINTE THERESIAPAROCHIE .vrijdag 2 oktober otn 20 uur concert met het Sint-Theresiakoor in de Sint- Theresiakerk. zondag 4 oktober om 10.30 uur plechtige dank mis naar aanleiding van 60 jaar Sint-Theresiaparochie Natuurlijk heb ik het over de zomer van '86 Dit jaar waren er geen seizoenen. Tsjernobyl misschien Zo mer '86 dus; ik lui in de zetel, 'n kommetje kersen en 'n stripverhaal. Plots weerklinkt 't geronk van een grasmachine in de straat. Door het raam zie ik de"man- nen van 't stad" de 10m2 ga zon naast 't kerkhof afrij den. 't Lawaai houdt maar op of de bel gaat. Ik doe open. Een ietwat verlegen werkman van 't stad staat voor mij. Goedendag, mijnheer zegt hij, "'k zou wat moeten vragen. Weet gij soms niet wie die haag rond 't kerkhof altijd afscheert Mijn frank valt direkt: als ons vader ons haag afscheert, moet de kerkhofhaag aan 'n overkant van de straat "zegt tegen uw vader dat het heel vriendelijk is van hem, echt heel vriendelijk, maar hij moet dat niet meer doen. We moeten van de schepen de haag laten groeien zodat de mensen 't kerkhof niet meer zien van op 't straat. We zijn van de zomer hier wel al 6 keer geweest en die haag was nooit ne centimeter gegroeid, dat kan niet zijn hé. Daarmee begon ik te geloven dat er iemand van het dorp die haag afscheerde. Awel zeg tegen uw vader dat hij bedankt is, maar dat hij dat niet meer moet doen..." Wat ik ook maar plechtig be loof: "Vader zal uw haag nooit meer scheren." Vader genoot al evenveel van gans d'historie als ik. "Die mannen zullen gevloekt hebben. er even net uitzien als d'onze en geeft hij die ook een beurt, 't Zal hem leren. "Ja mijnheer, zeg ik glimlachend, "da's ons vader, hij kan niet verdragen dat de kerkhofhaag er niet zo schoon bijstaat als de onze, 't is toch maar een kwartiertje werk met die elektrische spullen van tegen woordig." Awel", zegt de werk man kinderlijk vriendelijk, 't Gras groeit gelijk zotten dat ge uw grasmachien moet voortsleuren en d'haag die moet groeien blijft even klein. Allez, nu steek ik van ze leven mijn handen niet meer aan d'haag, maar hun bladeren in d'herfst mogen ze nu ook allemaal zelf op vegen Pi col 0. ■T.rrrr.'-tcTrrtv.y- Video - Radio - Hifi - TV - Huishoudtoestellen pvba Dreef 61, 9400 NINOVE - Tel. 054/33.34.39 Gratis levering - Eigen dienst na verkoop - Financiering ter plaatse Ma.-vr.8-12 u. an van 13-19.30 u. Zalerd.8-12.U. en van 13-17 u Zond. gesloten

Klokzjiel | 1987 | | pagina 11