VAN (fA Het weer is weer eens de bepalende faktor ge weest tijdens de vierdaag se van het Savooiplein. Vrijdag- en zaterdagavond was het echt zomers warm, dus een serieuze opkomst; al heel wat minder volk op de koude zondagavond en een echt dieptepunt op de uitgeregende maandagavond. Toch had ik de indruk dat op zaterdag en zondag min der volk was dan vorig jaar omdat er wel een sterk programma voorzien was, maar geen echte publiek- trekkers. Het afficheont- werp op zich had ook heel wat kritiek gekregen, maar het feit alleen al dat er over gesproken werd, is positief. De presentatie van de laatste drie dagen was alweer in handen van Philip Van Der Haeghen (naar het schijnt vinden ze geen betere?) en die haalt nog steeds op verre na niet het niveau van Mortier. Maar laten we even alles chronologisch overlopen, te beginnen op VRIJDAG PHIL HEDGES 6 THE CARROT- SCRATCHERS beten de spits af, maar dat gebeurde bij na een uur na het afgespro ken. Eerst verschenen de Carrotschratchers alleen en brachten ze een uitste- kende versie van Chris Isaac zijn "Blue hotel"l en na dat nummer kwam Phil Hedges de boel een beetje verzieken; goede wil ge noeg, lef ook en zelfs en kele spaarzame ideeën, maar zeker geen stem om te zingen. Alleen bij zijn bindteksten zat hij er niet naast, maar de rest viel tussen vals en zeer vals. Daarbij moet ik ver melden dat zijn teksten wel in het ninofs waren, maar in feite niets anders waren dan rijmelarij, op een revueniveau dus. Over de begeleidingsgroep kan ik kort zijn; laat deze jongens van in repeteren met saxofonist en degelijke zang teksten en er op ambiance. Nog even verme fijn enen vuegezelschap) de presentator was en dat ook liet verleiden larij het begin dezelfde geef hen een er met jjoede is veel kans lden dat Ru- van het re de vrijdag van dienst hij zich door rij me- Kre.jate.lr ha4 voor cle (onderen cciv u'ekeswecWvcjd en ecu orwt cjarvzensjpel frlWwor in «Ie taait" Wwelï5vwutir vatwecje een rwvMLatjbvime>Ur OfA En dan was er nog OH,BOY; een groep die op enkele jaren is uitgegroeid tot misschien wel de stevigste covergroep van het belgen- land. Soms wel een beetje te stevig, maar dat is nu eenmaal hun aard. En het publiek apprecieerde dat en liet dit niet alleen blijken met applaus, want na de openingsode aan El- vis Presley werd er zelfs gedanst. Helemaal te gek werd het toen klassiek muziekleraar Jean Van Der Schueren eens aan zijn leerlingen kwam tonen dat ook hij nog eens uit de bol kan gaan. Als ware het een Irish Coffeereünie en dan mocht hun "Master piece" natuurlijk niet ont breken en ze kenden de tekst en de muziek nog zo goed dat ik hen er van ver denk dat ze samen repete ren. Het talrijk opgekomen publiek bleef dus niet op zijn honger zitten, maar vermaakte zich en dat opende gunstige perspec tieven voor

Klokzjiel | 1987 | | pagina 12