SPORTSPIER V.K. NINOVE IN NEW LOÓK> INTERVIEW NIEUWE TRAINER DENIS ASSELMAN V.K. Ninove heeft een oefenperio de doorgemaakt. Bekerwedstrijden gespeeld. Alle met hoogten en laagten. Met reeds gemor van de supporters en hier en daar heimwee naar Elegeert, de trainer die buiten moest. Het nieuwe gelaat waar men niet naast kan kijken is dat van trainer Denis Bruyne (thans in Ronse)In zijn optiek moest dit verlies min of meer gecompenseerd worden door de grotere verantwoordelijkheid van het duo Van Santen Bart en Vander Weeën Jan. Het is nu echter zo dat Van Santen nog geen enkele wedstrijd speelde in de oefen- of Bekerwedstrijden, tengevolge van speler. Hij moet Raes vervangen maar is een geheel ander type van speler. Raes nam deel aan de opbouw van de aanval. Van D Hondt wordt verwacht dat hij vooraan als afwerker fungeert. Hier dus ook weer het aanpassen van de ploeg aan dit nieuwe feit. Jean Pierre is zeker geen supervoet- Asselman, in de streek zeker geen onbekende. Leraar lichamelijke opvoeding, bezeten met de voet balmicrobe, hard, explosief, zeker geen verliezer. Wij zagen hem bezig met zijn kern op oefening. Opmerkelijk was de geest van orde en tucht die er bij V.K. Ninove heerst. Wij babbelden daarna losjes over de eerste indrukken van de nieuwe trainer Denis Asselman liep voor het eerst te voetballen bij Liedeker- ke - hij was toen 15 jaar oud. Na drie jaar ging hij over naar 2de Nationale bij het toenmalige Crossing Molenbeek waar hij 2 jaar speelde. Daarna 2 jaar Daring Brussel, Eendracht Aalst en daarna ging hij voor 4 jaar naar Grimbergen. Ondertussen behaalde hij zijn Heyzel-trai- nersdiploma en ging 4 jaar Pamel trainen. Toen keerde hij als speler-trainer voor 2 jaar terug naar Liedekerke waajrop S.K. Halle beroep deed op zijn diensten. Daarna ging hij terug naar Pamel als speler-trainer en vandaar stapte hij naar F.C. Denderleeuw waar hij 4 jaar verbleef om eindelijk terug naar Liedekerke te gaan voor 2 jaar. De uitdaging vormt voor hem nu echter V.K. Ninove: voor het eerst staat hij als trainer aan het hoofd van een club uit Derde Nationale, een club die langzaam maar zeker aan de uitbouw werkt om in de hogere reeksen te gaan spelen. Een noodzaak wil men het hoge niveau van voetballen blijven behalen. Denis Asselman moet dus de nieuwe schakel vormen naar de top. Hoe staat Asselman tegenover de kern waarover hij beschikt Is hij tevreden Had hij meer verwacht inzake spelerspoten- tieel Asselman beweert dat hij twee enorme pionnen moet missen: Raes (thans in Eeklo) en Marnic De een knieletsel. De trainer was dus verplicht om de nieuwe aanwinst Van Den Eeckhout (uit Lede) in het middenveld te brengen daar waar hij als flank speler werd aangekocht. Als nu Bart terugkomt ondergaat de ploeg terug een verschuiving met de nodige aanpassingsperiode. Vergeet ook niet dat de nieuw komers (Mertens - Lede, Vander Stichelen - Oudenaarde, Vieren deel - Lennik, Dirk Clement - Vijfhoek) nog de kans moeten krijgen om te bewijzen dat zij Derde Nationale aankunnen. De kern telt veel jonge spelers, met het verdwijnen van Raes en De Bruyne alsook met allerhande kwetsuren kan men nu nog niet zeggen of de aangekochte spelers de leemten volledig en totaal zullen kunnen opvullen. De politiek van V.K. om jong talent aan te trekken in de streek is zeker de goede weg. Bijvoorbeeld Vierendeel: de jongen was aange worven om langzaamaan in de kern opgenomen te worden. De omstan digheden hebben nu gewild dat die jonge speler enorm meevalt. Het is een feit dat men niet alleen aankoopt voor de directe resulta ten. Een ploeg bouwt men ook in de diepte uit, zodat zij jaar na jaar kan worden verbeterd. Anderzijds moet men ook geduld hebben met een aangekochte speler. Hij verandert van club, wordt dus uit zijn gewone doen gehaald; de aanpassingsperiode kan lang of kort uitlopen, het hangt af van de speler, van de entourage waarin hij terechtkomt, van zijn opvang door het Bestuur van de club, van de houding van de supporters. Hier geldt voor iedereen het parool: geduld Een ander facet van de nieuwe aankooppolitiek is het feit dat de jongen teveel wilt bewijzen en als dusdanig overhoop komt te liggen met richtlijnen die worden gegeven. Het aanleren van nieuwe spelinzichten vraagt ook zijn tijd. Bijvoorbeeld Pierre D"Hondt: gewis een steengoeie baller maar is beslist een speler die Ninove hard nodig heeft: een "puncher", een "boenker". Het feit dat hij in sommige oefenwed strijden wat anoniem bleef betekent niets. Oefenwedstrijden dienen alleen om de spelwijze aan te kweken. Wanneer bijvoorbeeld Bart Van Santen terugkomt mag het niet gebeuren dat alles vanaf nul moet worden herbegonnen. Daarom dat ieder op zijn plaats komt maar dat brengt mee dat de leemte van Van Santen niet wordt opge vuld Zal Penis Asselman zijn ploeg offensieve opdrachten meegeven Wat is eigenlijk een offensief spel Men kan offensief staan spelen met een speerpunt. Offen sief spelen hangt niet af van het aantal spitsen dat vooraan loopt maar van het aantal spelers die men in de gevarenzone kan bren gen. Indien men over spelers beschikt met een goed loopvermo gen dan is het heel gemakkelijk om uit de tweede lijn uit te breken naar het doel toe. Dan speelt men automatisch offensief. Het is het beschikbare spelerspo- tentieel dat de taktiek bepaalt. De taktiek wordt aangepast aan de spelers en niet omgekeerd. Voor het ogenblik is de kern van Ninove wel wat afgeslankg inge volge allerhande kwetsuren en zieken. Alle 21 de kernspelers staan nog niet op het niveau van het voetbal in Derde Nationale, het is dus nog niet mogelijk om bij het begin van het seizoen een ploeg neer te zetten. Dat wil niet zeggen dat dergelijke problemen niet op te lossen vallen. Iedere club krijgt in de competitie haar deel van de tegenslagen. Wij kregen ons deel vóór het seizoen, misschien zal alles beter draaien in de compe titie. V.K. Ninove - een professionele aanpak Het feit dat de jongens vier maal

Klokzjiel | 1987 | | pagina 24