NtUcti'o SNOOKERS NINOVE De Coppel Francine Stamcafé BIJ 'N DIKKEN SLAGHMUYLDER STIMULO-DUBBELE PATER-TRIPEL per week trainen mag niet laten veronderstellen dat dit te zwaar is voor de spelers die ook nog uit werken moeten gaan. Volgens artsen en andere specialisten betekent die training van drie maal per week lu45'' plus een zeer lichte zaterdagtraining absoluut geen gevaar voor "over training". Misschien in de oefenperiode waarin harder wordt getraind kan men wat vermoeidheid ontdekken. Zo bijvoorbeeld in ons kamp te kasterlee waar drie dagen tot driemaal toe per dag werd getraind. Maar naargelang het kampioenschap nadert worden de oefeningen aangepast. Tenandere: dat oefenkampt heeft beslist veel goed aangericht: de kern heeft samen leren leven, men heeft mekaar leren kennen en dat alleen is enorm positief uitgevallen. Het bestuur van V.K. Ninove heeft ondanks de financiële lasten mijn wens hieromtrent in vervulling doen gaan. Het was een enorme meevaller voor iedereen. Het feit dat het bestuur hier zijn toe stemming voor gaf bewijst dat met antwoorden. Elegeert is Elegeert. En Asselman is Asselman. Wat men mag weten is dat ik zeker even hard en streng zal zijn als mijn voorganger. Maar misschien gebeurt dat op een andere manier. Relatie trainer - bestuur V.K. Tot hiertoe is alles verkregen zoals werd gevraagd. Dat is toch een bewijs van vertrouwen. Aan de andere kant kom ik voor het eerst als trainer in kontakt met Derde-klasse voetbal. Ik heb wel 10 a 15 jaar Bevordering meege maakt, maar het verschil is duide_lijk voelbaar. De organisa tie die er bij V.K. Ninove bestaat is zeker één der beste van Derde Nationale. Het is aangenaam in dergelijke omstan digheden te werken omdat men weet dat men steeds met een goedlopen de organisatie in de rug gedekt staat. Dit feit ook heeft mij geholpen om vanonder de druk uit te komen die de periode Elegeert hier achtergelaten had. Het, is niet altijd aangenaam geweest de club komen zeker hogerop willen Is Asselman strenger of harder dan Elegeert deze druk - die er bestand - te verdragen. Nu is echter stilaan alles aan het wegdeinen. Asselman Dat is juist: verliezen kan ik moeilijk. Een voetballer mag geen verliezer zijn, een trainer mag het woord zelfs niet in zijn woordenboek staan hebben. Dat ik kan ontploffen als een vat buskruit is juist maar ik vergeet zeer snel en ben zeker niet rancuneus. Uitvliegen kan ik en keihard zijn ook maar ik wil toch niet als een dictator optreden: dat zal misschien bij de spelers wat verwondering wekken. Ik zal in elk geval alleen uitvliegen wanneer de speler de richtlijnen niet volgt of er met de pet naar gooit; dan gebeurt het zeker dat het vat buskruit ontploft. Elke mens heeft zijn gaven en gebre ken. Mijn voorganger had die zeker maar ik eveneens. Wees maar gerust. Ik hou er tenandere niet van. om trainers te vergelijken. Een trainer is maar goeu als de resultaten goed blijven, dat weet iedereen. Ik kan kritiek goed verdragen indien deze opbouwend en positief is. Ik geloof dat met een club als V.K. Ninove hierrond niet veel problemen zullen rijzen. Wanneer men in een moeilijke periode zou verkeren zal met het beste een oordeel kunnen vellen over de trainer. Is supporterskritiek verdraag baar Supporters zijn er om te roepen en te tieren. Zij betalen ervoor en misschien is het een manier om zich af te reageren. Een suppor ter zou echter moeten begrijpen dat iedereen al eens een mindere dag heeft, zoals zijzelf in hun werkkring ook al zullen ondervon den hebben. Ik vind echter dat er aan de mentaliteit van de suppor ter iets zou moeten veranderen. Iemand uitkafferen of uitjouwen brengt geen oplossing voor het slechte spel. Het duwt hem nog dieper de put in. Een supporter kan zich afreageren maar dat hij het doet in de goede zin, met aanmoedigingen. Wellicht is hier een taak voor het bestuur wegge legd. Een vraag waarop ik moeilijk kan vat buskruit geen verliezer en een 9 BGE SNOOKERS EN 3 BOWLS Elke dag van 14 h Aalstersesteenweg 397 Ninove Tel 33 59 42 of 33 27 47 Ook de fijnste Italiaanse wijnen te bekomen Smid Lambrechtstraat OUTER-NINOVE advertentie

Klokzjiel | 1987 | | pagina 25