"pers mede delingen ESSBUQSRJlïlSsïa?' STAD M1N0VE 43e BELANOBRADERIJ, REUZE(N) LOL Reeds 42 achter de rug en met nog heelwat voor de boeg, stijgt de spanning in de Laven del- en Geraardbergsestraat naarmate 12 september nadert. Dat de wijk kan bogen op een aloude traditie kunnen niet alleen de oude Ninovieters ge tuigen maar ook de talrijke be zoekers uit de omgeving. Een braderij die traditiege trouw de gelederen sluit van een hele reeks activiteiten in het Ninoofse. Zoals men hier zegt: BEter LAat dan NOoit, wordt er dan ook alles voor gedaan om van deze laatste braderij een waar orgel stuk te maken. Na een aperitiefconcert en street parade door DIXIE op zaterdagochtend, wordt dit jaar een reeds jaren in de ver geethoek geraakte traditie weer opgerakeld. De wijkreuzen rukken weer uit. Na een gron dige restauratiebeurt en getooid met een nieuw plunje zullen Doeken. Doeka en Peraard lopen pronken in gezelschap van een resem genodigden op de voor stelling van het boek samengesteld door expert Renaat Van Der Linden. De heer Micholt, schilder en kunstenaar, wordt dit jaar ex tra gehuldigd als ontwerper van het schilderij dat model stond om de affiche te ont werpen. Een uiterst verzorgde vierkleurendrukaffiche die ge durende de eerstvolgende jaren het boegbeeld van de wijk zal uitmaken en waarvoor de in richters het Gemeentekrediet van harte danken voor hun steun en medewerking. Een tentoonstel 1ina en retro spectieve betreffende deze en andere reuzen werd door Gino Standaert, een reuzenkenner en -freak, in elkaar gestoken. Het al dan niet geromanceerde verhaal van de ware geschiedenis wordt U op deze tentoonstelling aan de hand van allerlei doku- menten, teksten en fotomateri aal uitgelegd in de zaal De Red ding. Uiteraard is deze ten toonstelling gratis toeganke lijk gedurende de braderij. De groep DIXIE samengesteld utt zeven jonge muzikanten uit Ni- nove en omliggende aeven na de "middag een optreden op de kiosk aan de gemeenteschool Polder, isrejater volgt op deze spranke lende vertoning met hun pro gramma voor de jeugd. Dolle fratsen en animatie verzekerd met deze inrichters van onder andere de kinderkarnaval te Ni- _nove. Ondertussen loopt na- 3 tuurlijk de braderij met de ge bruikelijke straatanimatie artiesten en oude beroepen in een volledig vernieuwde straat waar de winkeliers met eiaen initiatieven zullen trachten er meer van te maken dan een braderij en artiestenfoor. Zondag 13 september om 14 uur topdag in feite, worden er dan in de wijk niet minder dan 20 reuzen en 40 reusjes en dansers verwacht. Het gezelschap van een oberbayern blaaskapel zal de reuzen tot dansen aanzetten in een waar reuzenbal rond de kiosk. De Belano-feesten zijn steeds meer geweest dan een gewone braderij en ook dit jaar zijn ze de goede weg op om dit te laten uitgroeien tot een reuze(n)happening. BELANO-feesten TEKENEN EN SCHILDEREN TE NINOVE. Het stadsbestuur start op nieuw met een lesenreeks tekenen en schilderen voor volwcosenen. r '"sus voor gevorderden op maandag 31 augus tus 1987 en omvat 10 les sen van 3 uur en zal door gaan in het Oud-stadhuis, Oudstrijdersplein 6 te Ni- nove op maandag van 19 tot 22 u. De data voor de kursus zijn: 31 augustus; 7, 14» 21 en 28 september; 19 en 26 oktober; 2, 9 en 16 no vember. Het kursusgeld bedraagt 1.200 fr per kursus (hou der cjp-kaart, werklozen en studenten genieten een korting van 20$). Inschrijvingen worden in gewacht gp de Socio-Cultu- rele Dienst, tel.nr. 33.78.58 Dinsdag 22 september start de kur- susreeks voor beginners, geïnteres seerden kunnen nu reeds inschrijven op de Socio-Culturele Dienst, Oud- Stadhuis, Oudstrijdersplein, 6 te Ninove. ACADEMIE PLUS-3 NINOVE OPNIEUW VAN START Na het succes van de vori ge lessenreeksen en de ge slaagde tentoonstelling van de cursisten, start de Academie Plus-3 Ninove op nieuw met een cursus voor 50-plussers. De lessen worden ingericht door het Stadsbestuur, met medewerking van de dienst "Volksontwikkeling" van de Vlaamse Gemeenschap en de Federatie van Academies Plus-3 en bestaat uit een lessenreeks voor begin ners en gevorderden samen, telkens een les van 3 uur Aan de cursisten wordt een bijdrage gevraagd van 100 'fr. per les. De houders van een Plus-3-pas genie ten een korting van 20$. Het inschrijvingsgeld wordt samen met de stads- subsidie aangewend voor d£ materiële uitrusting van de Academie Plus-3. De lessenreeks "Tekenen en schilderen" start op dinsdag 1 september 1987 om 14-U. en zal verder doorgaan elke dinsdag van U tot 17u. In deze, op praktijk ge richte lessen, worden on der deskundige leiding di verse technieken aange leerd gaande van potlood-, houtskool- en krijttekening tot akwarel en olieverf- schilderen op doek. Inschrijven kan nog op de Socio-Culturele Dienst, Oudstrijdersplein 6 te 94-00 Ninove (tel. 054/ 33.78.58), waar eveneens alle nuttige inlichtingen kunnen bekomen worden. KANTKLOSSEN IN 1988 Er wordt in de loop van 1988 terug gestart met een kursus voor beginners. Heb je belangstelling in het kantklossen, meld nu reeds je naam aan de Socio-Cul- vervolg van pag.

Klokzjiel | 1987 | | pagina 4