EEN KRITISCHE EVALUATIE dat met vier personen aanwezig was. We staan nu even ver als in juni '87. De meningen zijn ge zegd, de discussie laat staan de beslissingen ten gronde over wat nu concreet kan veranderd en verbeterd worden is vooruitge schoven tot Een datum voor een volgende vergadering is niet vastgelegd. ENKELE PERSOONLIJKE VASTSTELLINGEN Globaal betekent de nieuwe si- Hun contract en hun opdracht moet nu én in het licht van de vergadering van 25 aug. nog worden opgemaakt. Zij stelden zelf dat ze een anderhalf jaar minimum nodig hebben om tot een grondige verkeersstudie te komen, terwijl het binnen het jaar verkiezingen zijn en schepen Durant voor die tijd tot besluiten wil komen. Is er in de verkeerscommissie niet meer deskundigheid aanwezig dan in het aangezochte bureau? Mij lijkt het dat de dynamiek en verbetering van het ver keersplan op halflange termijn, bestaande uit alle architecten die momenteel een ruimtelijke opdracht hebben in de binnenstad (Cultureel Centrum, Kerkhof, BPA-Koepoort, Stadskernvernieu wing), uit leden van de ver keerscommi ssie en uit één of meerdere externe deskundigen (al naargelang van de noodzaak). Zo zou er een globaal ruimte- lijk beleid kunnen komen dat op termijn werkt en de poli tieke 'tegenstellingen en oc- tuatie een verbetering. De ver nieuwde straten zijn er mooier, rustiger en veiliger op gewor den. Men ziet meer wandelaars dan vroeger, de caféterrassen trekken volk, de commerciële activiteit bloeit op. Het is een algemeen gevoel dat de La vendel straat-Geraardsbergse- straat eei> aangenamer aan blik biedt dan de Beverstraat, waar te veel parkerende auto's het zicht op de winkels be lemmeren en waar het schuin- parkeren bij het verlaten van de parkeerplaats erg verkeers- vertragend werkt. Graanmarkt en Centrumlaan zitten als aan- voerassen voor de Beverstraat commerciëel in de lift en men moet er bovendien geen par- keergeld betalen. Het openbaar vervoer penetreert weinig in het stadscentrum en blijft hangen aan de Vuurkruiserslaan De Dreefstraat wordt de cir culatie-as voor alle door gaand verkeer en vele fietsers hebben lak aan de grote omwegen die hen worden opgelegd en rij den van jong tot oud hetzij via de stoep, hetzij gewoon via de rijweg de eenrichtings straten in omgekeerde zin door. Wie van Preulegem naar het station moet of vice-versa ervaart deze verbinding als moeilijk en gecompliceerd. Dat die circulatiemogelijkheid ontbreekt voelen vele winke liers in de Stationsstraat- Biezenstraat als een benade ling van hun wijk. Maar ook vele weggebruikers die vanuit de Weggevoerdenstraat naar de Kerk of naar de Lavendel straat moeten, vinden de huidige rege ling hinderlijk en tijdrovend. Elke medaille heeft zijn keer zijde, elke roos zijn doorn. Maar rozen en doornen zijn vol gens sommigen onrechtmatig verdeeld. HOE OPLOSSEN van de verkeerscommissie wat op non-aktief is gezet en dat er getemporiseerd wordt. Ik zelf, maar ook anderen hadden na de laatste verkeerscommis- sie het gevoel wat in de mist terecht te zijn gekomen. Daarom doe ik volgend voorstel: 1. De verkeerscommi ssie terug snel bij mekaar roepen en een inventaris laten opmaken van allerlei kleine problemen (b.v. verkeersrichting Dam, twee richtingsverkeer fietsers, organisatie kruispunt Cen trumlaan-Oudstri jdersplein en kruispunt Passage...) die direct zonder verder te wach ten op rapport van deskundigen, kunnen worden aangepakt, ver beterd en opgelost. 2. Het samenstellen van een Plangroep die zich zou bezig houden met de verdere uitbouw casionaliteit van gemeente raadsverkiezingen kan over stijgen. Mijn vriend en leefmilieumede werker Rik Van Rossen heeft reeds herhaalde malen in de Culturele Raad en elders ideeën in die richting gelan ceerd, tot nog toe zonder gevolg. Maar wordt het niet hoog tijd dat eindelijk die weg wordt ingeslagen? Dirk Van de Perre Werkgroep Leefmilieu Wat zal de rol van het studie bureau zijn in de toekomst? Deze foto behoeft eigenlijk geen kommentaar. De verkeersregeling aan het kruispunt Passage heeft gedurende de zomermaanden (nou ja zomer) meer dan een automobilist de schrik op het lijf gejaagd. Wie plichtsgetrouw op de weg geschilderde markeringen volgde en linkswou'.afslaan richting Weggevoerdenstraat ,kon zijn. ogen niet ge loven gezien hij gedwongen werd volledig in de tegenovergestelde rij- riching de Weggevoerdenstraat in te rijden. Wie tot een dergelijke waan zinnig verkeerstechnische oplossing komt De Ninocfse verkeersspeci alisten.

Klokzjiel | 1987 | | pagina 9