O-C.M-W. FINANCIËLE RAMP SCHANDAAL NINOOFS KERKHOF VERKEER AAN DE SCHOLEN EN AAN PASSAGE vervolg van p 5 houden zoals ze zijn. Schoreel Door een volmachtsbe slissing van de regering verleest het Rijks-PMS tot 25% banen. Voor het Ninoofse Rijks-PMS betekent dat een verlies van 3 jobs. Als het Stedelijk Onderwijs zich ech ter wendt tot het Rijks-PMS, gaan die jobs niet verloren. Het Vrij- PMS kan gerust de leerlingen van de stedelijke scholen missen, ze tellen leerlingen genoeg voor hun 8 personeelsleden Ik stel voor het medisch toezicht van de stedelijke scholen aan het Rijks- PMS toe te wijzen, kwestie van dan toch nog 2 banen te redden. De psycho- sociale begeleiding kan het Vrij-PMS behouden. Na de stemming blijkt dat het voorstel van Schorreel wordt ver worpen. Callebaut (C.V.P.) en De Rouck (C.L.) onthielden zich, S.P. V.u. en Casteur (C.L.) stemden voor,de rest tegen. Het voorstel van schepen Beeckmans wordt dan goedgekeurd. Te Geraardsbergen gebeurde ongeveer hetzelfde. Daar lag de zaak gevoeliger. Enkele als zeer vrijzinnig bekend staande liberalen stemden voor de keuze van het Vrij-PMS. Daumerie en Schorreel hebben allebei een interpellatie klaar rond het O.C.M.W. Daumerie leest eerst een brief voor van V.U.-O.C.M.W.-raadslid Willy De Saeger - een wijziging in de begroting '86 werd door de gemeenteraad afgekeurd; de O.C.M.W.-voorzit ter negeerde dit volledig. - de O.C.M.W.-rekeningen van '86 werden te laat aan de O.C.M.W.- raad voorgelegd en bevatten de begrotingswijziging die door de raad verworpen is, de reke ningen zijn dus onwettig. - de begroting '88 zal opnieuw te laat worden voorgelegd aan de O.C.M.W.-raad; bovendien zijn er onwettige betalingen verricht. Dit alles bracht Mr. De Saeger ertoe om klacht neer te leggen bij de Gouverneur. Daumerie (het enigste raadslid dat ons een persnota bezorgo.e, waarvoor dank) "Na lezen van deze brief kan ik mij niet van de indruk ontdoen dat het O.C.M.W.-bestuur de weg opgaat van een egotripper die met haar onmiddellijke voogdij overheid, n.l. deze raad, een loopje wil némen. Dit is politiek onfatsoen. Bovendien is het saldo van het O.C.M.W. al 3 jaar sterk negatief. Hier is een harde aan pak nodig! Schorreel interpelleerde in de zelfde zin. Ook voor hem kan het O.c.M.W.-beleid niet meer door de beugel. Torrekens Er zijn in het O.C.M.W enorme problemen met de automati- satie. Men denkt er zelfs aan ge- rechterlijke stappen te zetten tegen de computerfirmaEn wat betreft het financieel tekort, het O.C.M.W. heeft al 60 a 70 mil joen van de mutualiteiten te goed. Bovendien is de ontvanger ziek. Nu komt die poespas van de veran deringen in het ziekenhuis. Wat betreft de achterstand van beta lingen aan leveranciers (die te ruggaan tot begin '87 is er vandaag nog 3,5 miljoen gestort door de stad aan het O.C.M.W. Daumerie Uw zalvend e woorden volstaan niet, hier zijn fouten gemaakt Casteur Een privé-leverancier heeft nog 1,2 miljoen tegoed van het O.C.M.W., hij zit daardoor in financiële problemen. Burgemeester Dat is ter discus sie geweest. Zelfs schepen Van Eeckhout, be voegd voor Welzijnszorg kan wei nig goeds over de O.C.M.W.-raad vertellen. Van Eeckhout Het is een echte chaos, de problemen met de com puter zijn enorm. Men geraakt er niet aan uit. Voor wie het nog niet wist de O.C.M.W.-raad heeft goedkeuring gehecht aan de sloping van de gebouwen De Cooman én de oprich ting van een nieuw dienstencen trum" kostprijs zo'n 50 miljoen frank Commentaar overbodig. Op de begraafplaats Groeneweg staan nog altijd geen "columba riumnissen" Deze dienen voor het bijzetten van de urnen. Timmermans Het kan toch niet dat zo een delikate zaak jaren aansleept. Die urnen staan daar ergens in een hoekje. Nogal wat voor de familie Desprets wijst op* de procedure de aanbesteding en toewijzing... Timmermans Als ge een procedure op zijn kop moogt zetten, zoals ge zo dikwijls doet, doe het dan nu Neem een chequespring in uw auto en ga die zelf gaan kopen dat die zaken in orde zijn Desprets Eén dezer dagen is alles geregeld. Cosijns :Ik ga niemand de schuld geven, maar ik kan niet aanvaar- den dat er daar zomaar elf urnen op het kerkhof staan, de eerste al van januari '86 Ik heb be zoek gekregen van familieleden en beloofd dat alles tegen 1 no vember in orde is Desprets Er is een fout gebeurd, ik neem de verantwoordelijkheid op mij, maar nu is alles recht gezet Tenslotte stelt Verekens voor ook de scholen te betrekken in het verkeersonderzoek van studie bureau D.+A. Uit een kran teartikel blijkt dat Ninove op dit gebied zeer onveilig is. Durant reageert weinig enthousi ast. De Smet relativeert het persbericht de enquête was t zeer onvolledig. Toch hoopt ze dat naast de Middenstand ook de scholen inspraak krijgen in de Ninoofse verkeerssituatie. De Kegel vraagt hoe het nu zit met de situatie aan het kruis punt 'Passage' (Stationsstraat- Dreefstraat) Durant Die verkeersregeling valt onder de bevoegdheid van de politie. Eigenlijk was dat beter op de verkeerscommissie geweest, maar ja Burgemeester Er is schrifte lijk contact geweest met de commissaris. De adjunkt-com- missaris heeft die richtlijnen gegeven. De commissaris zelf stelde voor om aan het kruis punt verder te werken, als de problemen van het shopping- centrum in orde zijn. Middenin een verward over- en weer gebabbel gaat de burgemees ter over tot de geheime zitting. De nog overgebleven perslui ruimen hun paperassen op en keren huiswaarts. En onderweg alleen in de nacht bedenk je dan hoe eerlijk onze partijen wel zijn de C.V.P. helpt de C.L. over de Melkbos- muur te geraken, de C.L. zorgt er dan voor dat de stedelijke scholen bij het Vrij-P.M.S. blijven. De C.V.P. is niet al té verontwaardigd als C.L.-sche pen Beeckmans de sluiting van een dorpsschooltje aankondigt. Als de financiële warboel van O.C.M.W.-voorzitter Timmermans ter sprake komt, houdt de C.L. zich op de vlakte. Geen kinderspel dat zo eerlijk verloopt als politiek. Volgende zittingen donderdag 22 oktober, donderdag 26 november, en vrijdag 27 november. Telkens om 19.30 uur. Aanbevolen. Machiavelli

Klokzjiel | 1987 | | pagina 10