15 WANNE EN STANSE O.C.M.W. O WEE O WEE G'etj in de Burchtstroët e gebou Me koer me en kapelle bau Me nen eup grond in 't lank, in 't bri En 'n negenhonderd stoë aeriëd ëd Refr.O.C.M.W. 0 wee 0 wee O.C.M.W. 0 wee 0 wee Me nen eup grond in 't lank, in't briëd En 'n negenhonderd stoë geriëd G'etj doër e resthoësj en 'n kliniek Ver aske 't oud weird of te ziek. As au sisteim op springe stoët Gojje bau Ringoet mor om roëd Refr.O.C.M.W. 0 wee 0 wee (x2) As au sisteim.., Zejj'op de sjoekkelop den doel Venjde gien bedde of ne stoel En zitje zonder iëne knaut Klopt tein isj goed tegen el'n hout Refr.:0C.M.W. 0 wee 0 wee (x2) En zitje zonder Op 't hoekske van de Biezestroët Woë dat er en oud hiër'nhoësj stoët Dorachter stoët ne greuten bou Me e kapelleken dobau Refr.t Es van het Haileg Haileg Hert (x2) Dorachter stoët Z'emmen dor wel e moederhoësj Mor ve de rest est euk e ziekenhoësj 't Es wel en nonnekeskliniek Mor in hetzelste beddeke ziek Refr.t Es van het Haileg Haileg Hert(x2) 't Es wel en nonnekes Nou woëre ze all ank va plang Mor 't dierde wel en betje lang El'n alletwië bauiën te sloën Mor toch geskiën wel te verstoën Refr.t O.C.M.W. en 't Haileg Hert 0 wee wee, 't komt oën oons hert- El 'n alletwië baiën 't Kwamp ne minister oëngeaoën Het was giën kieken mor nen Haen A oo zan rekenink gemokt 't Moest 't iën en 't ander opoeslokt Refr.:Het was ne koekeioerenhoën Da stond de nonnekes wel oën A oo zan rekenink En zeu kwamp alles toch baiën Mor wie ee 't spek weer oë zan biën Wie waster slim, wie was den oëlj Wie iever stillekes zan... moëlj Refr.:Q.C.M.W. 0 wee 0 wee Of 't Haileg Hert me za greut hert Wie waster slim, wie was den oëlj Wie iever stillekes zan moëlj Rufijn KLEINE KADEE Wiljde gau't leste nies in de gebiere weer isj weten. En zejje vriëd kerjees wat dat de ronde doet in 't stad. Dovere zenj der twieë komeren mè e slecht geweten, G'en die alles vertellen va wa dat er plosj ee g'had. Al zenj ze met de woeëraudj wel vantauïdj e lupke pakken, ■Ter es toch da gezegde van dië reuk en van da vier. Ge meegt zeker en vast da koppel euk nie onderskatten Want oeveraul wor dasse kommen moke ze plezier. REF Wa zenj ier weer Wanne en Staunse, Twieë komeren deis gieën zwaunse. Die wel oeveraul iet loesj in zien. Wanne en Staunse, twieë komeren, G'en die onderiën lameren. Oever dinges g'en die 't licht nie zien. Wa zitt'n altaudj geriëd en kommen alles wel te weten, Es't er e greut gehauim, wa bringen dadde wel op 't stroët. Wauiljn emme vazelieëven nog nie veel stille gezeten, Wa zenj echte komeren en wa klappen altaudj koët. En zejje polletieker, past tein euk mor op au bannen, Want wauilje zenj kerjees en liggen altaudj op de loer. Zetj mor nie 't ambicieus en mokt mor giën te greute plannen, Want zetj gegarandeerd, wa vegen tein mè au de vloer. Wa zenj der rapper bau' as de gazjettekes van Nienof, Veel rapper as 't A.Z.het Klokzjiël of as 't Gouden Blad. Ter es nog niks geloegen, niks gezeid en niks gedoën of, Wa bringen 't oëtj en klappen achter 't iën of 't ander gat. Hans Van Laethem wijze Hoepa hoelee Wie kenjt er dië kleinen, za voër doet in 't zoëd Za moeder dedie diljt balongskes as 't goët. 'k Kaun zelf wel nie klappen, mor 'k legget goed oëtj en eet'n em ne kou, zitj in mauinj kiël ne poëtj REF Goj je nie mee Woër Op stammenee, nor ne kafee. Tegoër Go rap e pinjten drinken, kleine kadee, Pakt au'n baul en au tutteke mor mee. Dau klein'ee giën skomte, es recht veer de voë'sjt En a es a dikkels van buikske verhoësjd Mor ba Jef Nogelboëik bennek op ma gemak Al hangt er bataudj o za gat wel veel kak. Seg klein'auf nau isj op mè dië voenjzege proët 't Es pesies of dagge gekwekt zetj op 't stroët. Da kaun mau nie skillen, ik doen wat da'k wil Mor ik go veel liever me au isj op dril. Zetj gau tein mor nauig braufkes en doetj wat da^k'zeg Ge wetj in au deus zejje rap oëtj de weg. 'k Za beliëft zaunj en stillekes, brauf en veernoom 'k Zal iederiën noemen bau titel of noom. 'k Zal au alles wel liëren, beter as een vrou want ge zetj manne zoen, ik vervang au papau. wijze Muis op de trap van Rudy Carrel Hans Van Laethem

Klokzjiel | 1987 | | pagina 15