REVUE 13 EN 14 NOVEMBER ZAAL ROOSEVELT MA MOKSKEN Ik gink isj nor de keiremis Ne zondagachternoen. E moksken, ze was veir va mis En wriëdeg nauig te doen, Zat doër op 'n ottoskoeter En ikke sprong doëbau. Ma meske sneed in boeter, Wetje gau watda'k heer zau REFR.: Ge zetj ma moksken Man appetautjelekste broksken E mals sateeken zonder stoksken 'k Zoe kennen bautjen in au kook -bau jook- Ge zetj ma moksken 'k Geef au en moelle op au koksken Ik viel mau zjust gelek en boksken Ge valt mau graulek in de smook Ik gink ermee goë wandelen De kermisstroëten rond Z' oo eugen as amandelen Ne kriekereue mond Twië koken rond as appelen Vanachter en vaveur En ikke stond al trappelen Geriëd me maunj talleur. Azeu al smaule wegelkes Belanddemen in 't grien Wie letj er nau op regelkes Ter was giën kat te zien En wetje gau, da wandelen Da mokt de bintjes moe Al koest ik nog wel handelen Ik stak en handjen toe. Nau alle weekdagovenden En 's zondoosachternoensj Es 't skeun en veelbelovend en 't Es alle kiër herdoensj: Ik moen 't vanheir bewonderen Heer manjeke me froëtj Van boeven en van onderen Ik kom er recht ver oëtj Rufijn Ze drauigen op te kommen Me en middestandspartau 't Kan elen nie verdommen Ver Etjen of ver Durant Al zenj der smaule plentjes^ Wor da 'g amper op kenjt goën Ze breken d'eljt van 't stroët af En ze gonj op tofel sloën Het es nie op of af Ze willen zjust mor dobbelrichtina Op noch ar Past op de veske lichting Komt af Past op, de veske lichting Komt af Past op, de veske lichting Ze kommen af Rufijn OP OF AF Het center moest verbeterd Da vond iederiën al lang Het oude was versleten En Durang diën oo e.plang A riep de kommeseir En ieder wauikbestier baiën Op de kommisje va verkiër Vroeg en a doër on iederiën: Wiljde hier op of af Want flees komt er hier inkelrichting Op of af Dat es nau de verplichtino. Plasj af Noë hiël veel diskuteren Zau tein iederiën: O.K. We kregen veel mi zere Want het wier hier ne chantier Moër me het skeun veroëtjzicht Van ne splenjternieve stad Dee allemaun zan plicht En gink isj kauiken hoe da 't zat Wa zenj tein rom o dom Romodom arond gerejjen Mor, 't was, kom Plezant ver de kadejjen Alom I En veske riolering Nor het zoëiveringsstation Zeu was de redenering 't Was azeu davet begon Mor woëren aul de plentjes En terraskes skeun geleid Toch moest'er bau de iëste vlooa Al zandzakskes geleid E zaksken hier en doë Het woëter kwamp tot oën oons knienen Pomp ga moë Da was nau nie verzien en Vandoë Wa zenj nog nie verzoepen Mor den boevekant van 't stad Doë woëre z'al on 't roepen Want z'onj slechte sauifers g'had Ze kregen volop rieze En ter kwamp e ves bestier Ze plektegen affisj'n Op de vitrin'n en op de mier: Stoësjenbeirg op of af Past op, wauilj'n auisjen dobbel richting Op of af Past op, de veske lichting Komt af

Klokzjiel | 1987 | | pagina 16