pers mede delingen HIROSHIMA!?LOKJES IN DE STREEK De bom op Hiroshima her innert iedereen zich nog wel. Na deze immense ver nietiging had de bevolking vrijwel alle hoop verloren, tot ze de klokken terug vonden. Ze werden onmiddel lijk geprobeerd en luidden nog. Het symbool van hoop in bange tijden was gebo ren. Sindsdien is het in Japan een gewoonte kleine klok jes uit te wisselen als geschenk, voorzien van een windkaartje met een wens erop. De traditie wil dat de wind jouw wens overneemt en hem in jouw plaats verspreidt. De Hiroshima-klokjes zijn ingebakken in de Japanse traditie en kan je o.m. bewonderen in films uit Japan. Op initiatief van Florennade en een paar andere vredesorganisaties werden de klokj es nu voor de eerste keer in België ingevoerd, dank zij de medewerking van de Hiro shima Peace Culture Foun dation, de Japanse vredes beweging. De Mechelse klokschool schatte de waarde ervan op. 700 tot 800 frank. Hier worden zij verkocht voor 300 frank. Zij zijn een ideaal presentje voor 'wie eens iets origineel wil. In onze streek wer den er 4.00 afgenomen door VAKA-Regio-Z.-0.Vlaande ren. Je kan ze verkrijgen op o.a. volgende adressen: GeraardsbergenGuido Cock Gentsestraat 256 (054/41 33 97) In het Ninoofse zijn ze te beko men in Wereldwinkel Dabar, Bie- zenstraat 31 en bij Marina Van Londersele Pamelstraat 171, 054/32 11 23 en bij Luc Barbé Kantonstraat 26 9403 Neigem 054/ 33 39 99. Zo nodig wor den ze aan huis afgeleverd. Storten kan ook, op rekening 293-0142936-13 van Marina Van Londerzele Aalst: Culturele Centrale Houtmarkt 1 Centraal verdeeladres is vzw 't Uilekot Groenlaan 39 9550 Herzele (053/ 62 64 36). Daar is permanen tie op woensdag en dón- derdag tussen 12 en 17 u. en op vrijdag tussen 12 en 20 u.Op dit adres kan je ook reeds terecht voor propagandamateriaal van de vredesbetoging op 25 oktober in Brussel. VAKA-Z.0.-VLAANDEREN GLASRECUPERATIE Er is een overaanbod van gemengd glas op de natio nale en internationale markt, wat leidt tot een verscherpte controle op de geleverde kwaliteit. Al te dikwijls worden de ruimingsdiensten gecon fronteerd met een zeer hoog aantal "vreemde" voorwerpen in de glas- containers Wij willen er daarom nog maals op wijzen dat dek seltjes, stenen en keien, kruiken (bols-fles), aarde werk (bordentassen. porselein, bloempotten, thermosflessen, TV-beeld- buizen, TL-lampen,niet thuishoren in de glascon- tainer. Wil de glasrecuperatie optimaal verder kunnen werken, dan dient een ieder met bovenstaande opmerking rekening te houden. U moet begrij pen dat in het behandelings- proces voornoemde materi alen alleen met de hand kunnen verwijderd worden; alles wat aan de aandacht van de keurders ontsnapt komt in het smeltbad te recht met catastrofale gevolgen voor de glas- produktie en de vuurvaste bekleding van de oven. Om de aandacht op deze problematiek blijvend te vestigen zullen de nodige stickers op de container worden aangebracht. Dienst Leefmilieu Stad Ninove ALFABETISERING Voor naar schatting 200 000 mensen in Vlaan deren is lezen en schrij ven een probleem dat hen in het dagelijks leven voor grote moeilijkheden stelt. Denken we maar aan gewone dingen als winkelen gebruik maken van het open baar vervoer, TV-kijken, formulieren invullen, werk zoeken. Alfabetisering Ninove is er om mensen met lees- of schrijfmoeilijkheden te helpen. Er wordt gewerkt in groepjes van 6 kur- sisten, die wekelijks 2 uur samenkomen, meestal 's'avonds. Lezen en schrij yen is een middel voor de deelnemers om meer zelf standigheid en zelfzeker heid te verwerven. In hun kontakten met medekursis- ten ontdekken ze dat ze niet alleen staan met hun problemen. Vele analfabeten willen hun lees- en schrijfniveau verbeteren maar weten niet dat alfabetiseringsprojek- ten bestaan. Misschien ken jij ook iemand die moeite heeft met lezen en schrij ven. Vertel hem dan over de mogelijkheid om er sa men met Alfabetisering iets aan te doen. Deelname is volledig gra tis. Meer inlichtingen bij Veerle Vlasschaert, Alfa betisering Ninove-Liede- kerke, Ameiveldstraat 80 te 9400 Ninove; tel. 054/ 32.26.00 VASTE UREN VOOR STEM- PELKONTROLE In Edegem wist de AGALEV- fraktie gedaan te krijgen dat de uren van de dage lijkse stempelkontrole voortaan konstant ge houden zouden worden. Het zou natuurlijk beter zijn deze nutteloze en verne derende kontrole af te

Klokzjiel | 1987 | | pagina 2