gemeenteraad van 17 september II CENTRUMLAAN VOLGENDE KEER MISSCHIEN BEDDEN OPGEDOEKT. KERK GERESTAUREERD GEVEN EN NEMEN KLEUTERSCHOOL TE EICHEM GESLOTEN KOEPOORT zitting bespreken. Volgens de wet wordt een school onmiddellijk ge sloten als er geen enkele kleuter aanwezig is. Hier is niets meer aan te doen. Als een school door de inspecteur gesloten is, is't te laat. Uitstellen is zinloos. Fchoreel Die sluiting is te vroeg gebeurd. Maandag 7 septem- Publiek en pers waren op deze zitting talrijk aanwezig. En ze kregen weer een mooie avond geen te lange zitting met zowel vlammende discussies als volksple- zierig schatergelach Burgemeester Cosijns heeft de zitting maar geopend pf Urbain Verekens komt al tussen rond het bouwschandaal op de Centrum laan. Verekens Op de vorige zitting heeft collega Timmermans geïnter pelleerd rond BPA Polder. Zijn vraag ging worden doorgespeeld naar Schepen Desprets, die immers afwezig was. Hoe zit het ermee Desprets Dit is niet overge maakt, dus ook geen antwoord. Verckëns Wanneer dan Desprets Volgende keer mis schien Evenepoel Ik heb dat eigenlijk niet uitdrukkelijk gezegd, ik dacht dat jullie opnieuw gingen interpelleren omtrent de Centrum laan. Verekens De schepen is er wel licht niet mee klaar Cosijns Een volgende keer dus, akkoord Als eerste punt wordt de sluiting van 25 C-bedden (heelkunde) en 25 D-bedden (geneeskundige behan deling) in het OCMW goedgekeurd, en dit vanaf 1 jan. '88. Geen discussie. De kerk te Meerbeke wordt verfraaid. Gemeente en kerkfabriek moeten elk 10% van de kosten dragen, maar deze laat ste heeft geen geld. De gemeente past bij en zorgt dus voor 20%, hetzij zo'n 6 miljoen. Tussendoor wordt de taks op fietsen en brommers goedgekeurd. Onnodig cijfers te geven want en kele dagen later blijkt dat de provincie deze belasting afge- schaft heeft. Ook de gemeentelijke opcentiemen hierop vervallen dan. Na A' werpen en Brabant komt ook Oost-Vlaanderen de fietsers tege moet. Dit betekent evenwel geen belastingverlaging, de provincie rekent in totaal op een verhoog- belastingsontvangst. Terloops gaf Schepen Torrekens ook enige cijfers van het minis terie van Financiën mee, Ninove telt 15.953 fietsers, 1544 brom fietsers, 15 moto's (t/m 150cm en 4 zware moto's (boven 150 cm^) Dit op een bevolking van - 33.000 mensen. De cijfers over de moto's trok hij natuurlijk in twijfel. Schepen Beeckmans heeft een extra punt de sluiting van de Eichemse kleuterschool De Rouck Mijn tussenkomst zal wat geïmproviseerd zijn, want wij hebben dit dossier pas gekregen. Maar er klopt toch iets niet. Tien ouders hebben moeite gedaan om het schooltje te behouden, er zijn brieven naar de schepen ge stuurd. Het blijkt dat de betrok ken kleuterleidster iedereen ont goochelde, dat ze geen moeite deed om genoeg kleuters in de school te hebben, 't Schooltje zou toch in september gesloten worden Hier dringen zich maatregelen op t.o.v. het perso neelslid. Praktisch, de beslis sing tot sluiting is te vroeg ge nomen, men kon wachten tot 30 sep tember De Smet Ik ga akkoord met Mr. De Rouck. Het is jammer dat wij voor zo'n belangrijk dossier slechts 3 dagen tijd gehad hebben. We zouden het best verdagen. Beeckmans :'t Is delikaat, we kunnen die zaak betreffende het personeelslid beter in geheime HET LEVE ber komt de inspecteur, er is geen enkele kleuter en de school wordt onmiddellijk gesloten. En als er nu nog eens 5 kleuters waren, maar ze waren allemaal ziek Verekens De vraag is waarom er geen kleuters meer waren Durant Ik zou het ook uitstel len. Beeckmans 't Doet niets uit, 't doet niets uit. De schepen windt zich hoe langer hoe meer op. Al dat gekibbel gaat hem echt niet af. Durant We vizeren de schepen niet, die heeft zeker zijn best gedaan Schorreel Uitstellen En als iedereen ondertussen via zijn eigen kanalen voor kleuters zorgt Algemeen gelach, Schoreel's goede bedoelde vraag wordt nogal letterlijk opgevat. Cornelis Ze moeten 2,5 jaar zijn Het geroezemoes, gelach en geroep duurt ongewoon lang. Tenslotte stelt de burgemeester voor dit punt uit te stellen en de zaak nog eens na te kijken. Aanvaard. In '79 besliste de gemeente raad de Koepoort te restaureren. In juni '87 wordt na Openbare Aanbesteding slechts 1 bieding genoteerd. Timmermans Gezien de bieding 30% hoger is dan de raming en de bieder toch geen erkenning heeft, zou de zaak beter heraanbesteed worden. Zo krijgt iedereen gelijke kansen, 't Dossier sleept al zo lang aan, en nu is't plots hoog dringend. Desprest Ik heb vannamiddag goedkeuring gekregen i.v.m. de firma.

Klokzjiel | 1987 | | pagina 4