't KLOKZJIEL: 10 JAAR 1* 10 Op 1 januari 1977 werd Ninove samengevoegd tot één stad met méér dan 33.000 inwoners. De 12 gefusioneerde gemeenten beslaan een oppervlakte van 7.300 Ha. Onze burgemeester is nog steeds Etienne Cosijns en aan de omgeving van het nieuwe stadhuis aan de Centrumlaan is men eindelijk begonnen met de afwerking. Hier het relaas van 10 jaren fusie, aan de hand van de acht jaargangen dat "'t KLOK ZJIEL" heeft bestaan. ken over het B.P.A.-Burchtdam, 1980 Het eerste nummer van 't Klok zjiël verschijnt in juni 1980. Op de voorpagina een fotostrip over de eerstesteenlegging van het nieuwe stadhuis: april 1980. Een glunderende Jacques Timmer mans naast een metselende Mare Galle. Jongens, aan wat zijn we begonnen! Verder in dit nummer een kritisch artikel over de inplanting van een kuituurcen trum aan de Koepoort en een in terview met de toemali ge sche pen van sport, André Stevens, die het heeft over de ingebruik name van de Sporthal. Men is volop bezig aan het bouwen van een nieuwe stad, zoveel is dui delijk. Maar oeide eerste geuren van het onwelriekend Burchtdamschan- daal komen reeds aangewaaid in het tweede nummer. Er wordt een ludieke tocht gemaakt op het grondgebied van Groot-Ninove met als hoogtepunt een pick nick op het grasveld voor de villa van de Burgemeester. Bij de fotoreeks over de deel gemeenten merken we nog een fris lemen huisje op te Outer. Maar helaas, de pret is er af want in het oud stadhuis is er een wraakaktie aan de gang van de "Polderboer" tegen "tankende Jacques". Zelfs de Karnaval revue maakt gretig gebruik van het benzine schandaal. En wie revue zegt, zegt Marcel Cardoen. En zo krij gen we voor enkele jaren één van onze meestgelezen schrij vers in ons blad. 1981 Terwijl de media zich druk ma- verschijnt er terzeifdertijd s een historisch overzicht van E.C. Ninove. Veel voetballief hebbers v/orden abonnee van 't Klokzjiël. De schrijver van de ze voetbal historie doet zijn best om lezers te vinden voor zijn rubriek die zal lopen tot in het juni nummer van 1981. Een ander vervolgverhaal dat het jaren zal volhouden is de "Hengelrubriek" van Fikken Syroit. Maand na maand kan men de kwaliteit van het Dender- water volgen in deze vissers kroniek. In februari ontdekt 't Klok zjiël een vergeten buurthuis in Meerbeke. Het zal vijf jaar duren vooraleer het O.C.M.W., dat eigenaar i-s van dat gebouw, er een bestemming zal voor vin den: begin juli 1986 wordt het immers openbaar verkocht en één van de komende weken zal het worden ingehuldigd als nieuw bankgebouw Karnaval heeft de Ninovieters steeds nauw aan het hart gele gen; dus ook 't Klokzjiël be richt uitvoerig over prins verkiezingen, prinspronkzit- tingen, karnavalstoeten en -revues. Op 29 mei 1981 wordt er feest gevierd voor het verschijnen van EEN JAAR stadskrant. Dat het nóg zeven jaar zou blijven duren kon toen niemand verhopen. Mamera en Komera, het drukst afgeluisterd roddelpaar van Ni nove, was er van bij de stich ting van 't Klokzjiël bij. Slechts éénmaal zullen ze ech ter de voorpagina van de stads krant sieren (juni '81). Al die jaren blijven ze maar "komeren" ,QP de achterste bladzijde van 't Klokzjiël. Ninove telt vele tientallen ver enigingen. Het is door het ver enigingsleven dat een stad leeft. Hiermee wordt intens meegevoeld, ook als een belangrijk iemand van ons heengaat. Zo kon Jean- Pierre Coppens nog een inter view maken met Robert Viol on, de "master" van de F.O.S.. Eveneens eën jaarlijks terug kerend evenement zijn de Savooi- feesten. Deze typische Ninoofse wijkkermis is uitgegroeid tot een traditie die zijn plaats verworven heeft tussen de grote gebeurtenissen van de stad. 't Klokzjiël brengt uitgebreid verslag en verzorgt in extra- bijlagen de publiciteit van de ze feesten. Door de verbonden heid met de wijk Savooistraat- Niepersveld, de wieg van 't Klokzjiël, wordt er eveneens aandachtig uitgekeken naar de evolutie van de urbanistische bedoelingen van het Stadsbe- s tuur. Bij besluit van de Vlaamse Executieve van 23 september 1987 is de wijk Rurchtdam, Brusselstraat, Pollarestraat te Ninove, over eenkomstig artikel 5 van het besluit van de Vlaamse Executieve van 30 maart 1983, als herwaarderingsgebied erkend en de beoogde operatie goedgekeurd. Bij besluit van de Vlaamse Executieve van 23 september 1987 is de wijk Dam te Ninove, overeenkomstig artikel 5 van het besluit van de Vlaamse Executieve van 30 maart 1983, als herwaarderings gebied erkend en de beoogde operatie goedgekeurd.

Klokzjiel | 1987 | | pagina 10