NA DE FUSIE rvtuove /vrv ivovtf Belangrijk voor Ninove zijn de scholen. Als hier iets gevierd wordt, is 't Klokzjiël er bij. Zo ook bij 100 jaar Rijksonder wijs in Ninove (september '81). Emancipatiegroeperingen zoals "J.I.A.C." en "Vluchthuis voor Vrouwen" dragen eveneens onze sympathie, doch zij hebben het evenals 't Klokzjiël niet kun nen volhouden. Op 16 oktober 1981 wordt het monumemt voor Dr. Frans Heme- rijckx ingehuldigd. Eer het zó ver kwam is er tien jaar dis- kussie rond geweest. In het novembernummer van 1981 vinden we ook een uitgebreid artikel over de waterzuivering, door de Werkgroep Leefmilieu. Vanaf dan zal de werkgroep maandelijks milieunieuws breng en in de stadskrant. Vooral Dirk Van de Perre zal trouw blijven aan zijn rubriek "Skoon Ninove". 1982 "Ninovieters Kaffeegieters" is het kijkboek dat 't Klokzjiël uitgeeft begin '82. Er werden niet minder dan 1400 exemplaren van verkocht. Bij de vóórinte kening mochten we reeds méér dan 1000 geïnteresseerden no teren. Van een succes gesproken! Hiervan heeft de stadskrant een aantal jaren kunnen leven en werd er een degelijk tijpmachine aangekocht. Erik De Schrijver, de naam zegt het zelf, zag met dit boek een levensdroom in vervulling gaan: de periode 1850 - 1950 met 370 exclusieve foto's weergegeven in een kan jer van een boek! De informatie die er in terug te vinden is diende o.a. voor het toneelstuk "De Heren van Ninove" van André Baro, dat zesmaal werd opge voerd voor een volle zaal. Vrije radio, een fenomeen van de jaren 80, heeft ook in Ninove zijn luisteraars en plaatjes draaiers: Radio Del Sol, Radio F.M.-Ninove, Radio Verona Zij houden het blijkbaar langer vol dan onze stadskrant. Zou hier misschien méér aan te ver dienen zijn? Denderwindeke maakt zich druk over het klasseren van zijn "Stenen Windmolen"; maar onder tussen is er aan dit "monumemt" nog niets veranderd. Zal deze prachtige molen, in een wijds landschap, hetzelfde ondergaan als het geklasseerde lemen huisje van Outer? Eén van de gevolgen van de fu sie, was het leegkomen van een aantal gemeentehuizen in de deelgemeenten. Wij zonden een fotograaf op pad, die al deze gebouwen stuk per stuk ging fotograferen. Het werd een tocht van 60 km! Als we nu de balans opmaken, na vijf jaar (1982 - 1987), ziet de toestand van de buurt huizen er als volgt uit. 1. Pollare: Het eerste opgeknap te Buurthuis van de fusie. 2. Outer: De Pallieter werd voorzien van een keuken en de omgeving werd aangelegd (afbraak oud gemeentehuis). 3. Agpelterre: In de overdekte speel plaats van de gemeente school werd de eerste uit- leenpost van de Stedelijke Openbare Bibliotheek onder gebracht. 4. Voorde: Beschikte reeds over ëërTmoderne gemeenteschool 5. Aspelare: De oude gemeente school werd ingericht als buurthuis. Het oud-gemeente huis wordt eerstdaags ver kocht. 6. Nederhasselt: Toestand onbe- RêndT" 7. Meerbeke: Het oud-gemeente- RGTs'döët dienst als Muziek school voor 200 leerlingen. De oud-gemeenteschool zal na verloop van tijd leeg komen (fusie College met Kloosterschool 8. Neigem: De uitgebrande ge- mëenteschool wordt voor het ogenblik gebruikt als opslag plaats van de nabijgelegen watermolen. De toestand van het gebouw is erbarmelijk: gebroken ruiten en ingebeuk te deuren. 9. Lieferinge: De oude gemeen- tëschööT zal gerenoveerd worden. Het kleinste ge meentehuisje van Groot- Ni nove is er te koop... Li li putters gezocht! 10. Okegem: Het buurthuis dacht mêri aanvankelijk af te bre ken. Gelukkig is men van idee veranderd. Nu is er de bibliotheek van het Da- vidsfonds gehuisvest en zijn er één kleine en één grote vergaderzaal voorzien plus keuken. 11. Denderwindeke: De turnzaal van dë~gëmeenteschool kan gebruikt worden voor aller hande aktiviteieten. 12. Ninove: Het oud-stadhuis 3oët~voorlopig dienst als Cultureel Centrum. De Koe poort zal gerenoveerd wor den. Binnen afzienbare tijd zal het Sigtaycomplex zowel een buurthuis, de P.O.B. als een polyvalente zaal huisvesten. Als bedenking bij dit overzicht: Is het niet mogelijk ook aan de jeugdverenigingen van Groot- Ni nove een onderdak te bezorgen? De toestand voor het ogenblik is er een van "vluchtelingen" (zie oproep in Ninove-Info van november jongstleden). Misschien een mooie kiesbelofte voor de Schepen van Jeugd en Sport voor de volgende gemeenteraadsver kiezingen? Het ontwerp-besluit tot erkenning van het herwaar deringsgebied 'Dam' te Ninove voorziet in de priori taire uitvoering van de pleinaanleg en de heraanleg van het Savooiplein met parkings en groen. In de Bleekstraat: de aankoop van 6 woningen en vervan gingsbouw van 5 woningen en de heraanleg van de Bleekstraat; en voor de Savooistraat en Zuidstraat is er een verbetering en heraanleg voorzien. De ge raamde subsidiëring door het Vlaams Gewest bedraagt: 38.886.000 fr. vervolg p.12

Klokzjiel | 1987 | | pagina 11