"viK'cve wrc - y* De Jeugdverenigingen in nood 1982 was ook nog een belangrijk jaar... er waren de zesjaarlijk- se gemeenteraadsverkiezingen in oktober. Dateer een coalitie wisseling ging komen, kon men al vermoeden. De Burgemeester was allergisch geworden aan Naft- en Burchtdamschandalen. Zijn grootste publiciteitsstunt blijft nog steeds de aankomst van de Ronde van Vlaanderen in Meerbeke. Dat jaar zelfs de tiende keer. Intussen dreigt er opnieuw een aanslag gepleegd te worden op ons landschap: de plannen tot de aanleg van de Rijksweg 80. De diepe straten worden be dreigd! Nóg één van de naweeën van de fusie waarmee rekening dient ge houden te worden tijdens die verkiezingen zijn de ver- haalbelastingen. Protesterende inwoners op een gemeenteraad in het oude stadhuis, daar kon niet naast gekeken worden. 1983 De installering van het nieuwe stadsbestuur in een onverwarmde zaal boven de bibliotheek zal velen nog groen doen lachen. Wie had hier vergeten de ver warming aan te zetten? Het wippen van de S.P. uit het bestuur gaat niet zonder slag of stoot. Op 7 februari wordt er een speciale raadszitting samengeroepn op verzoek van 1/3 van de raadsleden. Maar wat blijkt? De nieuw verkozen meerderheid van C.L. en C.V.P. blijft afwezig en André Ste vens neemt plaats in de burge- meesterstoel en doet de ge vleugelde uitspraak: "ZEG MAAR ETJEN" Belangrijk voor onze stadskrant is het openen van ons redaktie- lokaal in de Geraardsbergse- straat. 't KLOKHUIS geeft ons de mogelijkheid voeling te krijgen met een ruim publiek; doch financieel is het wel een harde .dobber. Het vrijdagkaffee werd niet het verhoopte succes. Wat wel succes werd, waren de stadsvernieuwingsdagen die ge organiseerd werden samen met de Werkgroep Leefmilieu. Als de voornaamste straten van de stad Ninove er nó frisser bij liggen, is dit voor een stuk te danken aan deze ten toonstelling van november '83. 1984 Ninove bouwt maar voort: op de Graanmarkt wordt het nieuw gebouw van de R.T.T. ingehul digd en langsheen de Centrum laan wordt het nieuw postkan toor in gebruik genomen. De drie politieke tenoren van Zuid-Oost-Vlaanderen zijn aanwezig: Louis Waltniel, Paula D'Hondt en Herman De Croo. We zullen ze in de loop van de volgende zes jaar zal blijken dat deze tandem niet gesmeerd loopt, evenmin als deze van de C.V.P.waar Johny Timmermans en Freddy Van Eeck- hout in tegenovergestelde richting rijden in verband met de polyvalente zaal. Gelukkig valt dit laatste projekt in de goede plooi met de aankoop van het Sigtaycomplex in 1987. Stilaan nadert de voltooiing van het nieuwe stadhuis. De eerste rekeningen komen binnen. De ruwbouw kost zomaar even 165 miljoen! Wat zal dit ganse gebouw kosten na de aanleg van de omgeving?? Binnen de redaktie was men van plan de ganse rekening te ma ken van dit complex. Hier werd echter van af gezien, daar dit toch niets zou oplossen. Het gebouw staat er nu eenmaal en we moeten er mee leren le ven. Het moge wel een les be tekenen voor de toekomst; dat de projecten moeten begeleid worden door de gemeenschap, d.w.z. dat architecten moeten weten waaraan ze beginnen en tot wie ze zich moeten richten in plaats van carte blanche te krijgen. Inspraak mag geen ijdel woord zijn. Hopelijk wordt er met deze les rekening gehouden bij de bouw van de polyvalente zaal der jaren nog meermaals ontmoe ten in onze Denderstede. Wie we niet meer terug zien, en met lede ogen uit Ninove zagen vertrekken, waren Karei Vanderlinden en één jaar later Paul Vanden Haute. Een verlies voor Meerbeke is het omwaai en van de reusachtige linde boom, alle waarschuwingen ten spijt. Nieuw in de Ninoofse politiek zijn de TWEE schepenen van Openbare Werken: Luk Durant en Petrus Desprets. In de loop. 1985 Karnaval Ninove bestaat 25 jaar. Dit moet gevierd worden. Er verschijnt een boek: "En Ninof werd een karnaval stad" Waar eveneens veel aandacht naar toe gaat, is het herden ken van de stichting van de Ninoofse abdij (1137 - 1790). Deze historische gebeurtenis gaat gepaard met veel studie werk, waaruit blijkt hoe be langrijk deze abdij was voor het oude Ninove. Dirk Van de vervolg van p. 11 In cJe loop van het jaar werd door de Jeugdraad een enquête doorgevoerd bij de aangesloten jeugdvereni gingen van Groot-Ninove betreffende de toestand van hun lokalen. Het resultaat was werkelijk ontmoedigend Vooral voor de jeugdbewegingen die het talrijkst vertegen woordigd zijn. Deze bieden aan honderden kinderen en jonge mensen op speelse wijze een aanvullende opvoeding in de steeds groeiende vrijetijd. Om dit in degelijke omstandigheden te laten verlopen is een lokaal per leeftijdscategorie vereist, waaraan dan nog liefst een speelruimte is gekoppeld. Eertijds werden door één of andere instantie, of soms wel eens door een particulier, gebouwen ter beschikking gesteld. De werking van elke jeugdbeweging kon jarenlang vrij optimaal functioneren; alles verliep vlot, dank zij de accommodatie. Tot NU... Niet alleen door de vervallen toestand van vele gebou wen worden de jeugdbewegingen bedreigd, mSaf ook wordt er duchtig gesloopt, er bestaan restauratieplan nen waarbij met de jeugdwerking geen rekening wordt gehouden; meerdere terreinen en gebouwen worden in de nabije toekomst verkocht. Dit alles doet onze kin deren op straat belanden, ondanks onze betrachtingen: hen daar weg te houden en hen iets zinvols aan te bieden. Tegen al deze externe factoren kunnen jeugdvereni gingen moeilijk optornen, zij worden immers niet be trokken in de plannen en worden steeds over het hoofd gezien. Zelfs in deze benarde omstandigheden wordt met hart en ziel getracht het hoofd boven water te houden. Doch, zonder hulp ziet de toekomst er hele maal niet rooskleurig uit Daarom doen wij een oproep tot iedereen Alle in formatie is welkom: een leeg pan'd, een ongebruikte weide, een manier om goedkoop aan bouwmaterialen te geraken, evenals ervaringen in dergelijke aangelegen heden,... laat ons iets weten. Ook als je nog meer wil of kan doen, kan je contact opnemen met ons, via: (overdag) Dienst Jeugdbeleid, Stedelijke Sporthal, Parklaan 15, 9400 Ninove, tel. 054/33.93.97; ('s avonds) De Voorzitter van de Jeugdraad, Hans De Mont, Vinkenstraat 66, 9400 Ninove, tel. 054/33.57.28 NINOVE, nieuw stadhuis (uit Fotoboek ARTIS)

Klokzjiel | 1987 | | pagina 12