RADIO VERCNA "gazet" wordt kleiner, maar duurder. De verkoop gaat vlot ter, maar medewerkers komen er niet voldoende opdagen. Een bijkomende handicap is de ver koop van ons redaktielokaal Bij de definitieve verhuis werd er nog steeds géén ge schikt en betaalbaar lokaal gevonden. We kwamen opnieuw in toestanden terecht, die lieten denken aan de begin jaren van 't Klokzjiël, toen Rufin zijn woonkamer ter be schikking stelde van de lay- outploeg. Als er dan einde lijk een ruimte gevonden is .boven café "De Kluts", in de Stationsstraat, is het reeds te laat. 't Klokzjiël zal in 1988 niet meer verschijnen. Perre start een reeks artike len over de "Geschiedenis van het Kerkplein te Ninove". Georges Vande Winkelmede werker aan onze stadskrant, is de stuwende kracht achter de Werkgroep Abdij, die in de schoot van de Kulturele Raad de ganse viering mag koördine- ren. Het groeit uit tot de be langrijkste kulturele manifes tatie van de laatste jaren te Ninove Het visitekaartje van Ninove wordt eveneens geopend tijdens een zonnige meidag van 1985. Wij bedoelen de atletiek- piste, die nu ligt te pronken naast de Ninoofse Ring. 1986 Ninove telt een aantal alter natieve hulporganisaties: Da- bar, Teledienst, alfabetisering enz.. De stuwende kracht ach ter dit alles is Jo Van Hecke. Hij komt aan het woord en op de voorpagina van het februari nummer. Wat reeds véél langer in Ninove bestond was het "Susterhuys": 150 jaar mag wel eens gevierd worden. Met de opvoering van "De Blauwe Vogel" naar Maurice Maeterlinck, in een regie van Leo Janssens, gebracht in open lucht op de speelplaats van het H.H.Harteninstituut, werd opnieuw een hoogtepunt bereikt op kutureel gebied in Ninove. De "Nijverheidsschool" herdenkt zijn 75 jaar bestaan met een pracht van een boek, waarin we de hand herkennen van Erik De Schrijver. Opnieuw groeit onze bibliotheek aan met een waardevol werk. En er komt maar geen eind aan de vieringen: het P.T.I. be staat ook reeds een kwarteeuw in onze stad. Dit enorme gebou wencomplex naast het nieuwe stadhuis vormt een zeer groot kontrast met de houten "barak ken" waarin de school de eerste jaren was gehuisvest. Met het in gebruik nemen van de ruime turnzaal krijgt Ninove er een grote zaal bij waarin massa spektakels mogelijk en betaal baar werden. Met het uitvoeren van de kol - lektorwerken in de Lavendel en Beverstraat, wordt het stadscentrum één grote werf. Hieraan wordt een verkeersplan gekoppeld met éénrichtingsver keer in de voornaamste straten van de binnenstad. Door deze ingreep worden heel wat oude verkeersstromen dooreengeschud. Het luidste protest komt van de inwoners van de Stations- en Biezenstraat, die zich be nadeeld voelen door deze ver keersregeling. Positief aan het nieuwe straat beeld, zijn de vele verbouwing en aan winkelpanden langsheen deze straten. Naar onze mening is deze renovatie nog maar pas begonnen, want door het goed- keurep van de herwaarderings gebieden zal men nu beroep kun nen doen op serieuze subsidies, waardoor de toch verouderde stadswijken de nodige injec tie zullen krijgen tot sane ring. Ninove is niet alleen een Kar- navalstad, maar is nu ook op weg om een Jazz-stad te worden. De Jazz-Kroegentocht wordt een enorm succes, vatbaar voor een jaarlijkse traditie. Waartoe "Jackie's Ragtime" allemaal niet kan leiden... Wordt Ninove een tegenhanger van Dendermonde? Feit is dat beide steden langs heen een stinkende Dender ge legen zijn. In afwachting van een propere rivier, werd er alvast een prachtig fietspad aangelegd. Als we onze minis ters mogen geloven, zal men in het jaar 2000 opnieuw kun nen vissen in de Dender. 1987 Onze stadskrant krijgt het steeds moeilijker. Er wordt drastisch ingegrepen. De Na het verdwijnen van "De Den- derklok" zal nu ook de dwei- ze mor welgezinjde" gazet niet meer aanwezig zijn op de ge meenteraad. De burger zal min der goed geïnformeerd worden over wat er hier over hem be slist wordt, wat automatisch een minder goede werking van de gemeentelijke democratie in houdt. Zal "Bont en Blauw" dit euvel kunnen verhelpen? Zullen de reklamebladen en dagblad journalisten dit toch belang rijke gebeuren voldoende kun nen belichten, zodat de gewone Ninovieter nog zal weten wat er in zijn duur stadhuis bespro ken wordt? Allemaal vragen die de vooravond van de verkie zingen een trouwe medewerker van 't Klokzjiël bezighouden. Met dit laatste nummer kunnen we een som maken vanaf het allereerste stadskrantje: er verschenen 82 '"t KLOKZJIELEN" zegge en schrijve tweeëntachtig. Achteraf beschouwd een wonder, want ieder nieuw nummer was als de geboorte van een kind waar men naar uit keek hoe het er zou uitzien. Dat dit 82 keer is gebeurd, zonder noe menswaardige onderbreking, gedurende acht jaar, kon zelfs AZAKI niet vermoeden, die hiermede zijn pen voor het laatst in de inktpot steekt. AZAKI 9490 Ninove Tel 054 33 67 63 f— Muziek en informatie A Bruselseheerweg 20 DE RADIO DIE ANDERS KLINKT LOKALE RADIO VERONA 106.6 Advertentie

Klokzjiel | 1987 | | pagina 13