gemeenteraad v van sommige pompiers werd de geldbeugel gepikt. De diefstal len gebeurden meestal toen er activiteiten van pompiers in de kazerne plaats hadden, zo dat het vermoeden bestaat dat de dader in eigen rangen moet worden gezocht. Na dergelijke opsomming -en de lijst is niet volledig, maar lang genoeg als illustratie- valt het niet moeilijk te be grijpen dat de sfeer binnen het Stedelijk Vrijwillig Brand weerkorps totaal verziekt is. Er zijn kliekjes ontstaan: de ene heeft geen kontakt meer met de andere, spreekt niet tegen een ander; de elite groep negeert de groep van de onnozelaars; weinigen worden nog vertrouwd; haast niemand durft er nog vrijuit zijn ge dacht zeggen, want een Belle mans-spion zou alles wel eens kunnen gaan overbrieven bij de chef; afgunst, wrevel, ruzie en geroddel zijn schering en inslag. BLAUWE BELLEMANS MAAK HET BONT Cp 7 december zal Bellemans te rug in dienst treden als kom- mandant. De dag tevoren viert het korps zijn Barbarafeest, met heilige mis, eetmaal en bezoek aan de leden-herbergiers Een geschikt moment voor iemand om zijn come-back te maken. De interim-korpsleiding wou Belle mans dan ook op passende wijze wederopnemen als chef: men zou hem vóóh de mis thuis gaan af halen met fanfare en bloemen. Nu vonden echter onze liberaal- geïnspireerde confraters van "Bont en Blauw" die herintrede van Bellemans een even geschikt moment voor een interview met de man. Dat vraaggesprek ver scheeri in hun novembernummer En daarin is de kommandant, volgens sommige pompiers, nu definitief te ver gegaan. Enke le aanstootgevende citaten uit bewust interview: Een deel van de pompiers pik ken deze uitspraken niet, voe len zich geviseerd. Het is trouwens nog maar de vraag in hoeverre voorganger Moeremans zich gevleid voelt met een (onrechtstreeks geformuleerd) 'kompliment' als "oubollig", jSommigen binnen het korps spre ken van een boycot van het Barbarafeest. Bij het ter perse gaan van dit nummer moest dat feest nog plaats vinden. We kunnen u dan ook niet verblij den met een verslag van wat er die dag effectief wel en niet is gebeurd. (Zelfs niet in een volgend Klokzjiël, want dat komt er dus jammer genoeg niet meer). Maar naar verluidt zou de afhaling met fanfare en bloemen alvast van het program ma zijn geschrapt. Daarmee blijkt de crisis bin nen het brandweerkorps haar summum te hebben bereikt. Hoe f ze kan worden opgelost (ge blust?) is verre van duidë- lijk. Bellemans' tweede car rière start in elk geval in mirieur-stemmingde roep om zijn geliefde voorloper klinkt luider dan ooit vanuit de kazernepoorten. HET "NJET" VAN T STAD De problemen binnen de brand weer blijken ook bekend te zijn bij het stadsbestuur, getuige de "bekentenis" van burgemees ter Cosijns op de begrotingsge- meehteraad van vrijdag 4 decem ber (zie elders in dit Klokzji - el). De buitensporige uitgaven werden er andermaal gehekeld. Dat is niet nieuw. Enkele maan den geleden reeds kwam er van wege het stadsbestuur een op roep dringend te gaan snoeien in uitgaven voor drukwerk en nevenactiviteiten, daar die drastisch waren gestegen tot nooit geziene proporties se dert het aantreden van Wil fried Bellemans als brandweerkomman- dant. De 'kweddel' onder de pompiers zou een interessante zaak om volgen -zijn. Helaas is het niet meer aan deze roem ruchte stadskrant voorbehouden, 't Klokzjiël vergaat tot stof en as, de brandweer staat in vuur en vlam. Hopelijk blijft ze toch even paraat om in te grijpen bij echt of vermeend brandgevaar. Of wordt niet beter eerst de interne brand geblust? (Bierpomper) Anderzijds kan ik mij bijzon der verheugen over de steun die ik van de meeste manschappen heb gekregen tijdens mijn hos- pitalisatie-periodeIk zeg wél 'de meeste manschappen'. Sommi gen dachten al dat er een erfe nis open gevallen was, zonder dode weliswaar Anno 1987 is een pompier geen cowboy (meer)Wie bij de brandweer komt, dient de nodige ernst en zin voor korpstucht aan de dag te leggen. Het is trouwens de enige manier om als korps naar buiten toe respekt af te dwing en. Moet men mij daarom als een dictator beschouwen? Als korpsoverste heb ik het steeds als een noodzaak aangevoeld het korps uit de oubolligheid te halen. Het werd stilaan tijd dat een en ander ging verande ren. We werden al belachelijk genoeg gemaakt". ■vervolg van p.? naar) zag het echter niet zit ten. En ook de Burgemeester zou bezwaren geopperd hebben... Het punt komt als een tussen doortje op tafel (stond niet op de agenda) Torrekens: Moeten we ook geen extra kredieten inschrijven voor de zaak te Winnik? Callebaut: Ik heb me geweerd als een duivel in een wijwater vat om het te halen, maar er zou wellicht geen meerderheid in' de raad gevonden zijn om het bij hoogdringendheid te behan delen. Er werd wel een tegen voorstel gesuggereerd. We zou den een nieuwe infrastructuur scheppen, ook voor bibliotheek, buurthuis, gemeentediensten en jeugdverenigingen, die trouwens nu buiten vliegen. Timmermans: Binnen BPA Bokken- veld dan? ('tussen Bokkendries, Steenweg en slachthuis NVDR) Callebaut: Dat is realistisch. Er wordt in de begroting geld voor een ontwerper ingeschre ven. Maar BPA Bokkenveld is nog niet in orde en al-s sche pen Desprets dat met zijn geken de traagheid afhandelt... Al bij al zal het zeker nog een jaar of 3-4 duren eer er een nieuw complex is. VAJsJ 11-11-1*- KOM ITE. STELT OmEbEÜjkt aA/7 SCHEPEN COLLE&E. We hadden helaas te weinig tijd om deze boeiende zaak uit te pluizen. We durven wel stellen dat de Centrumlijst, vooral de Burgemeester en schepen Durarit, tegen de aankoop waren en hem dus ook belet hebben. Schepen Durant zou goede relaties heb ben met de geïnteresseerde ko per, ook wat zijn ambt als architect betreft. Een zaak met een luchtje aan? Het viel ook op dat de oppositie met geen woord repte over de zaak. Winnik blijft dus in de kou staan. vervolg p.31

Klokzjiel | 1987 | | pagina 17