jpfj laatste klokkengelui voor het leefmilieu skoon ninove 18 Nu de klok van 't Klokzjiël voor de laatste keer luidt, denk ik met een zekere weemoed terug aan al die grote en klei ne artikels, die ik onder ei gen naam of een schuilnaam in de voorbije jaren aan de leef- milieuproblematiek of aan an dere zaken in dit blad heb gewijd. Ik heb ze niet geteld, ook niet weggelegd. Ze waren bedoeld om'toen gelezen te worden. 1t Klokzjiël was voor mij een middel om een publiek te bereiken, soms een uit laatklep om mijn ergernis over een en andere zaak te lozen, 't Klokzjiël was een onaf hankelijk en open forum. Dat heb ik altijd ten zeerste ge waardeerd en we kunnen niet genoeg diegenen dankbaar zijn die het al die jaren mogelijk gemaakt hebben dat 't Klok zjiël maand na maand versche nen is. Uiteindelijk hebben zich een klein groepje; men sen altijd onbaatzuchtig en onbetaald ingezet. Een eresaluut aan al die wer kers en goede vrienden. Maar nu terug naar de aktualiteit. WERKGROEP LEEFMILIEU IN 87 en 88 In 1987 heeft de Werkgroep Leefmilieu haar aktiviteiten teruggeschroefd, niet omdat er geen milieuproblemen meer zijn, maar wel omdat de man^ kracht ontbrak om op het vroe gere tempo voort te werken. Afslanken dus. Het Mededeling enblad werd tot twee nummers beperkt en drie goed verzorg de evenementen werden inge richt. Alles bij mekaar brach ten we ca. 160 mensen te been dit jaar. We sluiten in 1988 de boeken niet, maar zullen doorgaan met onze werking op het zelfde stramien als in 1987. VERKEERSSITUATIE IN NINOVE CENTRUM In de loop van 1987 heeft de Werkgroep aktief meegewerkt aan de stedelijke verkeerscom- missie. Ook in 1988 hopen we dat te blijven doen. Hoever staan de zaken nu in die com missie? Op de laatste vergadering kwam de vraag aan bod of het stu diebureau Planning D+A al dan niet de opdracht zou worden gegeven tot het maken van een globale verkeersstudie. Die studie zou enkele maanden in beslag nemen, heel wat geld kosten en ons misschien komen zeggen wat vroeger al gezegd is. Daarom besloot de verkeers- commissie zulke studie niet nogmaals'te laten uitvoeren. Er is al genoeg gestudeerd, beter is het naar de con crete problemen toe oplossing en uit te werken. Daarom deed schepen Durant het voorstel het studiebureau een drietal voorontwerpen van ruimtelijke en verkeerstechnische organi satie van de zone Stations straat, Kerkplein-Oude Kerkhof te laten ontwerpen. Zo zou men zich meer in concreto een beeld kunnen vormen van voor- en nadelen van éénrichtingsver keer of tweerichtingsverkeer of van een tussensysteem. Er werd gesteld dat begin 1988 het studiebureau de eer ste denkoefeningen op papier zou hebben en aan de commissie zou voorleggen, zodat dan een definitieve richting zou kun nen worden ingeslagen. Heeft inmiddels het studiebu reau werkelijk die opdracht gekregen? Onlangs kwam voor de Provinci ale 'Commissie van Monumenten zorg nogmaals het ontwerp Dhondt voor, betreffende het aanleggen van een parking op het Oude Kerkhof. De commissie gaat wel akkoord met het prin cipe van een beperkte parking, maar es nogmaals de concrete voorstellen af. Op de verkeers- commissie was gevraagd dat Dhondt van zijn opdracht zou worden ontheven. Hoe zit dac nu? Hoelang gaat men nog ter plaatse trappelen en nutteloze rondjes draaien? Vraag is, welke spelruimte schepen Durant door zijn col lega's schepenen nog beschoren is voor de gemeenteraadsver kiezingen van 1988? Ofwel ko men er snel nieuwe goede en haalbare voorstellen-van het studiebureau Planning D+A en dan moet er begin 1988. een consensus kunnen groeien in de verkeerscommissie over de bes te oplossing (de ideale be staat niet), ofwel gaat het dossier de politieke mist in, wat niet wenselijk is, of komt er plots een holderdebolder oplossing, die in het licht van de verkiezingen aan de drukkingsgroepen geeft wat ze vragen, zonder te kijken of dit op termijn het algemeen belang dient. Ik meen dat het stadsbestuur het tegenover de middenstand, de fietsers, de voetgangers, de kerk- en kliniekbezoekers verplicht is, snel met klare en gefundeerde opties naar buiten te komen, en dit nog VOOR de gemeenteraadsverkie- zingen. Afwachten dus wat het wordt. Want wat schepen Durant denkt, dat weet eenieder, maar wat denken de buraemeester. sche pen Evenepoelschepen Desprets - om maar enkele tenoren te noemen - over de zaak? HET NIEUWE STADHUIS Als ik aan het nieuwe stadhuis passeer kijk ik de laatste tijd altijd de andere kant op om mij niet te moeten erge ren. De toegangsweg tot het stadhuis parallel naast de Centrumlaan, lijkt me zodanig overbodig en onestetisch, dat ik het een schande vind. Nu ik het toch over wegaanleg heb. Eindelijk is een ontwer per aangesteld voor de aan leg van de nieuwe verbindings weg Graanmarkt-Rin^laan. Als ik de zaak goed begrepen heb, vervallen na 1988 de kansen op EEG-subsidies. Dus moet nu vlug gehandeld worden. Vraag is waarom men die zaak zo lang heeft laten liggen. Zulke nieuwe weg zou de ganse verkeersproblematiek, ook die van het verkeer in de Sta tionsstraat, in een nieuw dag licht stellen.

Klokzjiel | 1987 | | pagina 18