€€IM KAARTJE IC VCCI r,\l DC «AG£ LAIMIDCilM ~.m.w v J IIII een prachtige streek zal ver minkt worden. Rustig wonen op de buiten, zal men mogen verge ten. Prijs Minstens 200 miljoen fr. Als de aansluiting op de RW Ninove- Aalst, te Denderhoutem, met een brug gebeurt (zie plan), komt er nog eens 100 miljoen bij! Samen 300 miljoenfr.. Een be drag dat zeker volstaa^ om al le werklozen van Aspelare, Ne- derhasselt, Voorde en Outer een job te bezorgen. De keuze lijkt voor ons niet moei!ijk. Situatie De aanleg van de tweede sectie, gepland voor 1987, is verscho ven naar 1990. De onteigening en beginnen misschien al vol gend jaar. Wie wil weten of het traject van RW 45 al of niet door zijn eigendom loopt, kan van ons altijd een kopie hier van bekomen (voor zover hier niet opgenomen) De plannen voor de A 8 van en kele jaren gebeden, dwars door het Pajottenland, werden na scherp protest van de bevolking opgegeven. Voor de RW 45 moet dit ook kunnen. Het is nog niet te laat!!! Anders Gaan Leven - AGALEV-Ninove p/a Luc Barbé Kantonstraat 26 9403 NEIGEM-NINOVE 054/33.39.99 Vsïü/ In de tweede helft van oktober liep er in het Oud-stadhuis een tentoonstelling "600 jaar speelkaarten in de Lage Landen" De titel stond mij aan en het visitekaartje in Ninove-Info deed de rest... wij er naar toe op een druilerige dinsdag namiddag. En het begon mooiop het ge- lijkvloers zagen we werken over de geschiedenis van de speel kaart, over het kaartspel zelf; onze blik werd gevangen door een kaartspel uit India met ronde kaarten als speelgoed- munten, door een groot,ongesne den blad uit Italië en op de eerste verdieping begonnen we geïnteresseerd aan de eerste reeksen kaartspelen: "mooi", "mooi", "mooi" en "ook mooi" maar na zo'n tien, twin tig bladen werden het toch allemaal maar weer "gewone kaarten" en bekroop met de goesting om op zoek te gaan naar een nog oud kaffeetje alwaar de kaarten nog in een bakje aan de schouw hangen, waar plechtig nog de kaart- mat wordt uitgespreid, de pin ten in de gaatjes onderin de tafel worden gezet en waar de lei met krijt en speeksel (die spons werd anders toch voor alles en nog wat gebruikt) even onmisbaar waren als de vijfde man die geregeld werd verwezen naar het bordje aan de muur: "Hier kaart men met vier en niet met vijf. Drink uw pint uit en zwijg!". Voor een verwoed verzamelaar betekent elke aanwinst een te koesteren juweeltje, en daar kan ik goed in komen, maar zo ineens zo'n massa kaarten op tafel krijgen zou zelfs voor de beste "playcard collec tor" een bekijken in schuifjes worden. Zoals gezegd, de kaar ten ^waren mooien er waren verschillende pareltjes bij, maar zonder toelichting werd het bekijken langzaam maar zeker een versuffende bezig heid. Ik vermoed dat Michel De Corte, die al het materiaal heeft ge leverd, ook wel een weg zocht om wat variatie te brengen in het aanbod. Aangename afwisse ling waren naast de reeds ver melde "blikvangers" de verpak kingen van kaartspellen, enke le briefhoofden van kaartfa- brikanten en nog enkele attri buten, maar voor mij was het te weinig om volle voldoening te brengen Rond deze tentoonstelling werd een boekje opgesteld door Dan ny Lamarcq van de Dienst Infor matie en Toerisme onzer stad. Het is een aangenaam lezende, korte en toch verduidelijkende toelichting bij het kaartspel in een ruim aantal facetten. Alleen jammer dat ik het pas achteraf heb gelezen. Na lek- tuur zou mijn bezoekje aan de tentoonstelling toch al wat klaarder oog gekregen hebben. Toch mag dit geen alibi zijn voor het ontbreken van ver klarende bordjes die volgens mij onontbeerlijk zijn bij tentoonstel 1ingen Samen met de fototentoonstel ling rond Breughel, groeit bij mij de vrees dat het kuituur aanbod dreigt beperkt te wor den tot het 'inhuren' van een of andere tentoonstelling, die dan met mooi visitekaart-- je wordt gepresenteerd, maar die de verwekte verwachtingen slechts tendele inlost. Of ben ik weer de enige die tever geefs zocht naar de "kaart ge schilderd voor Karei VI (1392)" V'ij kijken uit naar de komende tentoonstelling rond "Honderd jaar affiche te Ninove" (ge pland mei 1988) en ondersteu nen bij deze de oproep tot me dewerking van de bevolking: heb je --'ets, al was 't maar één affiche, laat ons meege nieten, dat doen we graag... Jef De Meyer Fi» Pum*»S8tws IWeMJvj^ncmyme 'iSgKÏEL. li'o (faunt/toti/oi.se

Klokzjiel | 1987 | | pagina 23