M l II 114 I r^=z lezers brieven nerv mede delingen WANNEER OOK VERNIEU WING EN VERFRAAIING OP DE STATIONSBERG Dweis mor welgezind schreef 't Klokzjiël soms ook over het wel en wee van de staosjenberg. Sintepieter, onze reus, werd daarbij niet vergeten. Graag een hoopvol artikel over onze geliefde handelswijk. Jarenlang hebben we ondervon den dat het gevaarlijk winke len was in de smalle "flessen hals" van de Stationsstraat: voetpaden van 75 cm breedte, soms nog belemmerd door een verkeersteken, zijn onveilig en nodigen niet uit om aan genaam en rustig te winkelen. Dit is wel het geval met de vernieuwde en verfraaide Be ver- en Lavendel straat, waar bovendien verscheidene hande laars ook op de verfraaiing hebben ingespeeld door hun eigen zaak te vernieuwen. Ook onze wijk, het Shopping- centrum, moet meegaan met zijn tijd en zo vlug mogelijk vernieuwen, verfraaien, brede voetpaden hebben en als een mooi geheel, in dezelfde stijl aansluiten bij het Centrum. Dubbele richting is daarbij onmogelijk, behalve als men de straat verbreedt.... De eigendom Van Impe staat te koop. Blijft dan nog de apo- teek, muziekwinkel en kranten zaak! Misschien kan wel over wogen worden de fietsers in de twee richtingen te laten rijden! Verder is onze wijk gunstig gelegen: enerzijds vlak bij onze prachtige abdijkerk. Hoopvol hierbij is het feit dat de plannen zouden goed gekeurd zijn om op het Kerk plein en het oud kerkhof in een harmonisch geheel "meer parking en groen" te realise ren in de nabije toekomst - ook een gcede zaak voor de bezoekers van de kliniek. Anderzijds liggen wij op een boogscheut slechts van de Sigtay, waar het cultureel centrum komt. Tenslotte bevin den wij ons ook dichtbij het station en twee belang rijke scholen Wij beschikken over veel troe ven Tenslotte moet Ninove in zijn geheel een mooi en ge zellig stadje worden, zodat de mensen uit eigen stad en uit het hinterland graag bij ons komen, omdat men er zijn wagen gemakkelijk kwijtraakt, vindt wat men zoekt en vooral omdat het er "tof" winkelen is. Wij zijn op de goede weg! De toekomst ligt bij de ver nieuwers S.Dobbelaere, initiatiefnemer, medestichter en oud-secretaris van het shop- pi ngcentrum RENOVATIEPREMIE Particulieren, zowel eigenaars, huurders, als kopers kunnen binnen erkende herwaarderings- gebieden een renovatiepremie genieten. Dit in vervanging van bouw- of saneringspremie. Aanvraagformulieren zijn te bekomen bij het Stadsbestuur of de Administratie van de Huisvesting, Trierstraat 49 te 1040 Brussel Hierna volgen een 10-tal cri teria voor deze premie: 1. Eigenaars, huurders en ko pers komen in aanmerking. 2. Er moet minimum 60.000 fr. geïnvesteerd worden in renova tiewerken. 3. Berekeningsbasis: 50% voor inkomens tot 400.000 fr.; 30% voor inkomens vanaf 400.000 fr. 4. Per kind wordt het inkomen verhoogd met 30.000 fr. 5. Per kind wordt de renova- tiepremie verhoogd met 25%. 6. Maximum premiebedrag: 300. 000 fr.eveneens te verhogen met 25% per kind ten laste, maar nooit meer dan 2/3 van de kostprijs der renovatiewer ken. 7. De onder punt 5 en 6 vermel de verhogingen gelden niet voor aanvragers die eigenaar-niet- bewoner zijn. 8. Renovatiepremie kan nooit hoger zijn dan 2/3 van de kostprijs der erkende werken, behoudens in het geval onder punt 9 vermeld. 9. Wanneer de aanvrager een woning renoveert binnen de 5 jaar na aankoop, wordt de re novatiepremie verhoogd met 20%, met een maximum van 60.000 fr. 10. Bij renovatiewerken "zon der geregistreerde aannemer" komen enkel materiaal facturen tot 400.000 fr.inclBTW) voor berekening van de premie in aanmerking. De C.V.P. acht het belangrijk dat uitgebreider informatie aan geïnteresseerden wordt ver strekt. Cl. Prieels voor C.V.P. Groot-Ninove t Schietkot neemt alle brieven op die betrekking hebben op de inhoud van de krant of op groot- Ninoofse toestanden. Algemene onderwerpen worden liefsc zo kort mogelijk behandeld De redaktie houdt zich het recht voor te lange brieven in te korten. Alle brieven dienen naam en adres te vermelden Indien nodig kan de schrijver of schrijfster vragen enkel de initia len te vermelden of "naam en adres bekend bij de redaktie" De krant is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de brieven. Komen hier weldra brede en veilige voetpaden in een ver fraaide straat waar het "tof" is om te winkelen?

Klokzjiel | 1987 | | pagina 2