ammtmh U- 't KLOKZJIËL 38 T ES HIER GEDAAN MET KOMEREN Mamera:Awel wat scheelt er Komera, ge kijkt zo skau, es 't er iet hé? Komera: Aai zwaaigt ma skoop, al iïTer bau au te kommen word ik daar bekanst overreden van nen auto. - Ah, als ge tegenwoordig d'ak- sedenten wilt bijhouden, moet ge niet anders ne meer doen. Azeu amoë jonge meeijsjken dat op 't straot steirven. 't Es wriëd. tn na ga bekanst. - Ja, mor tees was een apart geval. Ik kwam daar just uit de sarma as Lowie Waltniel daar mee ne karavaan in vliegendste vaart voorbijstoofGe kentj geleuven oe dakkik verskoesjte- gen. Ze reden mil jaar mijn sja- kosj uit mijn handen. - De zomer is toch al lank ge daan dat hij nu nog met zijne karavan op gank es. - G'en verstotj ma niet masken, ik woo zeggen dat er nen hele sliert auto's al tutteren en lawaatj moken deer 't stad stoe- ven. Effenaf deerzetten deden ze. En lachen dat Lowie dee, vanop die foto's van de kiezink. - Dat doen ze veer de kiezink allemoeë hé lachen als ze op de foto staan. Nadien kan dat neig veranderen. - Sommige politiekers maken het hun eigen wel gemakkelijk. Ze vragen u dat ge voor hen zoudt stemmen en tegelijk doen ze een beroep op onze vechtlust. - Ge gotj toch geen koeëd spre ken van onze Pol au Post, zeker. Ze heeft zelfs de postmannen allemoeë 700 fr kado gedoeën. - Ah mor nee. Dat meesj wiltj geweun zeggen dat we d'er zelf zullen moeten voor vechten. Ze roept het van alle daken: Vecht ervoor. - Maskien heeft da masken zelf genen tijd nie meer om heur mee oons bezig t'auven en zemmen 1t zeif moeten doen - En veur wa moeten we dan vech ten? - Dat moeten w'er zelf bijpein- zen. - En onze Jaak hé, wat peisde daarvan? Hij heeft het euk veir gebracht hé als 2de op de lijst van de socialisten. - Zwijgt, ik sprak daarover dees week tegen iemand van Denjerlieë. A zeu lastig dat ze daar zijn om dat elen gemintje nau volledig uit den boot ligt in de nationale poli tiek. - Als ge dat ziet werren de ver- kozenen eigenlijk al verkoezen veer de verkiezingen. En als ze allemaal verkozen zijn ziet het in 't parlement zwet van 't volk. - Van overbevolking geklapt. Wetje gau dat er al veel Nino- vieters hier geen plek nemeer hebben veur te weunen. 't Er zijn al ne hiële heup midden standers die in Knokke elen dommesiel emmen. - Dat zijn maskien gasten die binnen enigste jaren op 't af val ei land willen gaan wonen. - Da's goe megelek dat ze nau al een beetje aan 't water en de stank willen wennen. - Als t mor nie es dat ze daarmee onze Etjen zijn stads kas ne mië willen spijzen. Kweste dat ze ginder in Knokke geen gemeentetaks moeten af dokken. - Ofwel es 't veur schepen E- venepoel van Middenstand te kleuten, die nau geiren zoe emmen dat er nen Delhaize op de Centrumlaan komt. - Tein zijn de middenstanders zeker neig kontent van elen aaigen schepen? - Ge kentj da peinzen. Maar pas op, die mannen van de PVV kiezen euk eieren veer elen geldj, want als 't er op aan komt blijven ze liever bij Etjen zijne Centrumlaaisjt dan zelf ne PVV-lijst te maken met de gemeenteverkie zingen volgend jaar. - Ze emmen vanzeker skrik dat ze der zonder Etjen zijn pak stemmen zeu goed ne meer zul len vanaf komen.En as ik goe gebeurd heb zal zelfs Lowie Waltniel volgend jaar ne meer opkommen veer de gemeente- kiezink. - Hij es 't er maskien te skeun veer geworren. Of gaat hij maskien ons Klokzjiël over pakken, want gelek da'k gele zen heb, es hij zichzelf al goed aan 't oefenen in de journalistiek. - Dat is goed megelijk als ge zijn verkiezingsgazetteken leest. "Hier" noemt dat ge val. En ik geleuf dat Lowie deze keer gaat krachtig deer zetten, want hij berekent al de snelheid van zijn duiven. Maskien gaat hij binnenket op pensioen. - Ik heb dat euk gelezen en wat mij in dat blad 't naaigst opviel was 't interview met Karei Ringoet. - Ja, dat is just, en ik peins- degen pertangs euk dat onze psychiater boven dat soort van politieke zever stond. -Ringoet klapt tegen Lowie gelek nen echten ekonomist over ons streek, hij heeft het over zijn "ontwikkelingshulp", over Hapart en Cie en schalt kritiekloos de loftrompet van onze vlomse vice-voorzitter. T'es naaig allé. Lowie Walt niel als de Grote Manitou van Karei Ringoet! - Dammen wijlen dat nog allemoë moeten meemoker in ons leste ieren. - Ja, 't es nog waar ook. Wij len emmen bekanst gedoeën mee komeren. - En 't er zal pertang de ko mende maanden serieus kunnen gekomeerd werren. Maar ja, 't zal alleen nog veur ons aaigen euren bestemd zaain. - Het beste hé, Mameraken - Tot ziens Komera, en nog veel geluk Bertha organiseert voor alle medewerkers, oud-medewerkers en sympathisanten een op vrijdag 15 JANUARI 1988 aanvang 20 uur in kafee DE KLUTS stationsstraat 58 ninove ALLEN DAARHEEN

Klokzjiel | 1987 | | pagina 38