KRIJGT HET WARM KOU (Waltniel leest de Knack, pers en publiek vervelen zich). Timmermans: Dat heb ik niet gevraagd! Ik beweer dat er te Ninove geen beleid inzake ste- debouw en ruimtelijke ordening is. Sommigen mogen alles, kijk maar naar die garage naast de Koepoort, en bij anderen wordt er proces-verbaal opgesteld Desprets: Via Minister Walt niel zijn de herwaarderings gebieden Dam en Burchtdam goedgekeurd, respektievelijk goed voor 38,9 en 22 miljoen. Het bericht in het plaatse lijk blad komt niet van ons en is voorbarig. Er zal een korrektie volgen. Het besluit is er wel, maar het is nog niet verschenen in het staats- voor een klein afdakje! Petrus, ik ben zeer vergevingsgezind, ik heb ook misdaan, Petrus..., maar als er geen verandering komt, dien ik klacht in! Timmermans hengelt nog eens naar het standpunt van de burgemeester. Hij is immers voorzitter van het schepen college én hoofd van de poli tie, en deze bleef totaal in gebreke bij het toezicht op de bouwwerken. Burgemeester Co- sijns heeft het noch over het standpunt van de CL-fraktie, noch over het standpunt van de coalitie. Hij redt zichzelf: "Vanaf 22 september was ik op de hoogte van betreffende zaak. Dat is me nooit eerder voorgelegd. Ik beperk me tot dat" Terwijl op de vorige zitting De Rouck nog een woordje deed voor Desprets, laat deze het nu ook afweten. Gelukkig voor Petrus doet Waltniel een mi nister! ijk woordje van bemoe diging, evenwel zonder wezen-- lijke inhoud. De Kegel heeft ook een inter pellatie i.v.m. de Kluisweg. Ze vraagt om een ganse reeks verouderde BPA's (ook Pollare- straat en Kluisweg) te herzien. We mogen veronderstellen dat schepen Desprets zijn omstan dig antwoord ook tot haar ge richt was. We mogen veronder stellen, dat, tenzij Petrus de waardigheid opbrengt de schepensjerp aan de kapstok te hangen, er tot december '88 weinig zal veranderen op ge bied van ruimtelijke ordening in Ninove. De strijd der par ticulieren in de jungle zonder wetten, met Petrus als scherp rechter zal voortwoeden. RENOVATIE VercKens vraagt tenslotte naar de stand van zaken i.v.m. de dossiers van stadsherwaarde- ring. Uit een recent persbe richt zou immers blijken dat er reeds 2 zones zijn erkend. blad. WaltnielMinister Pede heeft de erkenning van de ge bieden goedgekeurd op 23/9/'87. Er was wel ongunstig advies inzake de 8-Urenwijk. Verekens betreurt dat deze (sociale woon-)wijk er niet bij is. Bovendien wijst hij erop dat de subsidies vooral infrastuktuurwerken betref fen, terwijl men vroeger gro te premies voor particuliere renovatie had beloofd. De burgemeester gaat over tot de geheime zitting; pers en publiek gaan weg, de nacht in, de politieke leegte in... amper een sterretje. GEMEENTERAAD VAN 3 DECEMBER NIEUW ZIEKENHUIS PARKING OP KERKHOF Waltniel, Priëels en Cas- teur zijn afwezig. Ket publiek is te tellen op 2 handen. Bij de ingang krijgen we een persnota van enkele Winnikse ver- enigingen. Elders gaan we daar dieper op in. Tot verwarring van velen staat een belangrijke beslissing i. v.m. het nieuwe ziekenhuis van de H.H.Harten op de agenda. Het zou gebouwd worden tussen de Aalstersesteenweg en de Okegembaan. Gevraagd wordt het opmaken van het nodige BPA (Bijzonder Plan van Aanleg) goed te keuren. DespretsDe H.H.Harten hebben een 12-tal mogelijke plaatsen onderzocht. Deze was de beste; er zijn 2 mogelijke toegangs wegen, er is geen aantasting van echt .agrarisch waardevol gebied (volgens ons gewest plan welNVDR)het gaat om slechts 2 ha in het bezit van slechts 2 eigenaars.. 'Timmermans: De gang van zaken is hier verkeerd. De gemeente moet de plaats van inplanting bepalen, en niet een particu lier of één of andere vzw. Dè Sp zal zich onthouden. Goedgekeurd door CVP, CL en VU. Verfraaiingswerken aan Biezen- en Stationsstraat: de goedkeu ring van het principe en het aanstellen van een ontwerper wordt ter discussie gelegd. Voor Daumerie (VU) komt dit te vroeg. Eerst moet de studie van het verkeersbureau klaar zijn. Verekens zegt dat hij niet op de hoogte gebracht is van de inkrimping van de taak van het studiebureau. Durant: We gaan de verkeers- studie voor gans de stad niet laten uitvoeren omdat ze veel kost, lang duurt en er eigen lijk alleen problemen zijn in de Shopping-Center. Drie hypo thesen zullen voor Biezen- en Stationsstraat uitgewerkt wor den: éénrichtingsverkeer van boven, éénrichtingsverkeer van beneden of tweerichtingsver keer. De sensunique staat dus nog niet vast. Ik ben wel ver ontwaardigd over de enquête die de middenstanders daar te- gen afspraak in hebben gehouden En wat de parking aan de kerk betreft. Normaal kon die nu al op de agenda staan. Maar Monumenten&Landschappen wil dat enkel toelaten als de par kings op het Kerkplein ver dwijnen. Daarom moeten we de zaak globaal bekijken: parking. Kerkplein, Shoppingcentrum en verbindingswegen. Timmermans: Primordiaal is de realisatie van BPA-Dam. Anders zult ge nooit uw parking krij gen! Ook Cornelis (CL) is sceptisch. Voor De Rouck zou men beter de parking los van het dossier houden en ze zo vlug mogelijk realiseren. Durant: Dit agendapunt zal de zaak niet vertragen of ver snellen. Het is enkel een ge baar van goede wil naar het studiebureau en de middenstand toe Daumerie wil het punt uitstel len, maar haalt het niet. Het punt wordt goedgekeurd. vervolg p.6

Klokzjiel | 1987 | | pagina 5